bugün

entry'ler (151)

yatağa yatıp uyuyormuş gibi yapmak

kimi kandıyorsun sen?

saat 12 olmuş ya la

her akşam 12 de yalatmak.

yoga yapan erkek

yogartık daha neler.

pahalılık nedeniyle artık yiyemediğimiz gıdalar

(bkz: havyar)

hiç evlenmeyecekmiş gibi hissetmek

allah başka dert vermesin amin.

ingilizce entry giriyoruz

what dedin gülüm?

soğuk espriler

- bilge ördeklerin geliştirdiği şampuan?
+ bilen ducks.

regl olan kadına nasıl davranılır

ped alınır.

kadınları anlamamak

anlıyoruz zaten zor değil. işimize gelmiyor diyelim.

büyük sıçramanın eşiğindeyiz

ben de diyorum nerden esiyor.

düşün ki o bunu nasılsa okumayacak

seni zükeyim bana bişey olmasın.

düşün ki o bunu okuyor

beni ara aq kontr bitti.

prof dr habib umur

bir yaz günüydü. başarıya aç saf bir mühendislik öğrencisi olarak üstten alıp geçmeyi planladığım akışkanlar mekaniğinin ilk dersi için sıramda oturmakta ve dersin başlamasını heyecanla beklemekteydim. bursayı bilen bilir, sıcağı hiç çekilmez. hele minibüste ayakta giderken... neyse... o günde sıcak ve bunaltıcı bir yaz günüydü. fesubhanallah... saat 9.45'i göstermesine karşın ders başlamamış, hoca 45 dakika gecikmişti. sıcağa daha fazla dayanamayan bünyemi serinletmek için ikinci katın damlatan tuvaletlerinde duş alamaya karar verdim. üç kere ağıza üç kere buruna çekip gelmemle bir de ne göreyim, açık bıraktığım sınıf kapısı kapalı. sanırım kuru yerler kalmış olacak. bir besmele çekip kapıyı açtığımda o gül çehresi beni karşılayan habib umur bana daha 3 sene gülümseyeceğini o anda belli etmişti.

umur2000 - çık dışarı!
madur - ?!''^+^
u - çık dedim dışarı!
m- (kendini toparlar ve ilk şoku atlatır) hocam cüzdanım ve kitaplarım içeride, alıp çıkayım.
u - çık dışarı dedim!
m - hocam tamam çıkıcam, cüzdamı alayım çıkayım.
u - (madurun üstüne yürüyerek) çık dışarı!!!
m - fesubhanallah!!! (kapıyı serçte vurur ve çıkar)

merdivenlere giden o koridor hiç bunca uzun ve sessiz olmuş muydu acep. o duvarlar bu kadar soğuk... fakülte sanki bir başkaydı gözümde o an. çiçekler bir başka... bir iki adım atmama kalmadan kapı gıcırdısı duyuldu ve arkamdan yine o bülbül sesli insan seslenerek ayaklarımı yere basmama sebep oldu;

u - (yüksek ve net bir tonlamayla) adın ne evladım senin?
m - (bir bok yedik madem gerisini getirelim edasıyla başı dik yüzü ak totosu yusuf yusuf döner) 03073.... halil ibrahim k.....! (ne olur ne olmaz, isim vermeyelim)
u - seni adam edicem evladım
m - ....

işte böyle başladı bu serüven. 3 sene boyunca sadece sınavlarda gördüm kendisini. belki unutur beni ümidiyle derslerine bile girmedim. ama allah için puan kırmadı. belki de hep boş kağıt vermemdendir kim bilir. yiğidi öldür hakkını yeme. puan verdi mi dersen, öyle bir beklentim zaten hiç olmadı. neyse ki bir gün ya unuttu beni ya da rabbim gönlünü yumuşattı da geçtim dersinden. ama gençler siz siz olun, çık deyince çıkın. sonra hiç giremiyorsunuz. benden demesi... saygılar hocam. umur2000 forever!!! nuttertools!!!

tıtıyo

kendim olarak birşey keşfetmiş bulunmaktayım. şöyle ki; bir şarkısında abdussametten alıntı yapmış ve kur'an ayetine yer vermiştir.

ahan da şarkı : http://youtu.be/lYJDbHV9DUs?t=2m57s (2.57 - 3.08)

ahan da kanıt : http://youtu.be/t9xHKpYQTV0?t=6m20s (6.20 - 6.33)

ben buldum lan!

open business software solutions

iş görüşmesi elemelerinden sıyrılmama karşın diplomamda yazan Tekstil Mühendisi etiketi sebebiyle istediğim pozisyonu bana sunamayacağını belirten, oldukça profesyonel, insana değer veren, güzide bir bilişim firması. Bakın istediğim pozisyonu vermediler ama yine de övüyorum, o derece hoşuma gitti yani. Teklif ettikleri farklı bir pozisyonda iki gün çalışıp ayrılmak istememin ardından, ay sonunda iki günlük maaşımı hesabıma yatıracaklarını belirtmeleri beni benden aldı. Başlangıç için verecekleri ücret ise piyasanın oldukça üstündeydi. ilerde aklıma sıçmam inşallah. hadi bakalım.

nightcall

filmi izlemekten, şarkıyı dinlemekten bıkamadım. aslında elektro sevmeyen bir insan evladıyımdır ama ben de durumu çözemedim henüz.*

yazarların huzur bulduğu şeyler

daha derin kaz. *

ilk vizesine girecek üniversitelilere tavsiyeler

jilet vurmayın. o sakal içindi gerçi ama olsun, siz yine de vurmayın.

hayatın tek cümlelik özeti

özgür değilim ulan, yalnızım.

iş görüşmesi

Kibarca reddedilmek de adama ayrı bi' koyuyor arkadaş. Şöyle ağız dolsusu bi' siktir çekseler ben de içimi boşaltıcam ama adamlar kibar hacı ne yaparsın. Teşekkür edip yolladılar yine.

+Anlıyorum ibrahim bey, teşekkür ederiz.
-Ne demek amk ben teşekkür ederim ederim. Bize de gelin.