bugün

muvazzaftırlar. anca sözleşmeleri bitene kadar subay olurlar.
askerlikleri bitmez diye gün sayan tertiplerimdir. artık birçoğu çocuk çoluğa karışmıştır. askerliği unutmuş ama hikayeleri destanlaşmıştır.
askerlikleri bitip dönmüşlerdir.
yazmayı unuttum la, üzerinden de baya geçmiş.
askerliklerini bitirmek üzere olan adaylardır, benim şafak 4, en kötü çıkanın 30 mayısta askerliği biter gerisini yapmayanlar düşünsün.

ekleme: 17 mayıs itibarı ile bitti kurtulduk
şafak 39 çorlu da çekilmeyecek 38 günümüz daha var ne yazık ki, 345.dönem biletlerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz.
bitse de gitsek sözlük.
gün itibariyle 1 gün yol izni olanların 48 günü kalmış olup, atarsa 47 demektedirler. *
çorlu da 5.kolordu emniyet muhafız bölüğünde ikamet edip bölüğe lanet eden aday benimdir, şafak 81 düzce oldu ama geçmek bilmiyor allah kimseyi herhangi bir yerde hele hele çorlu 5.kolorduda muhafız bölüğüne düşürmesin, geleceklere bilgi vereyim vitaminsiz diye manyak bir bölük astsubayı var, o adamla işiniz olmasın gidin 8 saat nöbetinizi tutun o( yavşağın)nun işini yapmayın.

11.03.2012 osman üsteğmennn çarşı ver lan bana yamuk yapma.şafak 67 oldu bu arada geçmiyor zaman geçmiyor be allah uzun dönem yapanlara sabır versin.
benim torunumdurlar kendileri. kara kuvvetleri denetlemesine maruz kalacak zavallılardır. olum var ya, siz boku yediniz ha.
çarşıya çıkarken ben mi? çıkayım sorusuna maruz kalan erlerdir. bu arada var mı?
sabır selamet dilenesi insanlardır. * *
çarşı iznine çıkmış. esaretten kurtulunca içini dökecek olan erlerdir. anammmmmmmmmmmmmmm
yemin törenimizin 13 ocaktan 29 aralık a alınması salına salına yaptığımız eğitimleri sıkıştırmamıza sebep olmasının yanında 29 unun perşembeye gelmesi yüzünden( genelde yemin törenleri cuma olur) 3 günlük evci izni de verilmediğinden( alan olduysa da bilemem bize vermediler) 1 günlük evci izni almak zorunda kaldığımız yani 2 günlük evci izni alamadığımız haliyle yeni yıla askeriyede gireceğimiz( dağıtım izni alanlar hariç tabi, 17 günlük askerlik yapan adama da 7 günlük izin mi verilir, askeriye işte oluyor ya 7 ya hiç ortası yok ne yazık ki) dönem, komutan bile emirlerin zırt pırt değişmesinden ne cenabet dönem oldu demiştir, tabi biz baştan bir problemin içindeydik avantajlı yanları olmasına rağmen bol bol dezavantajları olan acemi birliği diye usta birliğine düşmemiz de apayrı bir olay zaten, şafak 18 biter mi anlaşılan 4s kuralına göre bir şekilde bitecek bugün yemin töreninde bölük komutanımızın da dediği gibi başlamak bitirmenin yarısıdır.
şu anda çorludayız 28 günlük esaretten önce son özgür dakikalarımızı harcıyoruz, çorlu güzel yer en azından, harbiden de trakyalılar ata demirer in esprisini yaptığı gibi konuşuyorlarmış.
Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı PiYADE
Statüsü Kısa Dönem Er
Acemi Birliği 5'inci Kor. 105'inci Top. A. K.lığı ÇORLU TEKiRDAĞ
Usta Birliği 5'inci Kor. Kh. ve Des. Gr. Emn. ve Mhf. Bl. K.lığı ÇORLU TEKiRDAĞ

hakkımızda hayırlısı
ilk başlarda benim en sinir olduğum sözdü fakat askerlik bittikten sonra tadından yenmiyor torunlarım.
(bkz: bu saatten sonra ben mi yapayım)
gelin 343'ler getirin teskeremizi.
acemi veya usta birliği 39. mknz piyade tugayı/ iskenderun'a düşenlere yardım edebilirim.
hatırlatma : sakın öğretmenim demeyin, iç mimar veya çevre düzenlemesinden anlayanlar yaşadı.
eğer iskenderunda kalacaksanız, sakın olaki merkez kışlasına düşmeyin.
intihara bile kalkışan kısa dönem asker arkadaşlarım oldu.
güle güle gitsinler, sağ salim gelsinler inşallah.
il j.k.lığı/artvin

şeklinde belirlenmiş olan kısa dönem askerlik eğitimidir. acemi ve usta birliğin artvin olması ise ayrı bir güzel haberdir.*
kütahya hava tugayına düşenlerine her türlü ücretsiz danışmanlık eğitimi verebileceğim adaylardır.

hadi bekliyorum torunlarım benim.
ısparta eğirdir dağ komando okulu çıkan yedek subaylara 325. dönem dedeleri olarak bilgi verebileceğim kuralardır.

hayırlı tezkereler herkese.
Kısa Dönem Er (Jandarma)

ilk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi : KASTAMONU 2'NCi J.EĞT.TB.K.LIĞI/GÖLKÖY
GÖLKÖY KASTAMONU

Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri : iL J.K.LIĞI/ERZURUM
ERZURUM

gidecek olan tüm arkadaşlara şimdiden kazasız belasız, hayırlı tezkereler.
zamanında bendenizi;

acemi birliği:39.mknz.piyade.tugay komutanlığı hatay/iskenderun

usta birliği :2.hudut alayı 3.hudut taburu 9.hudut blk.komutanlığı hatay/yayladağı 'na göndermiş sonuçlardır.aynı yere gideceklere bir mesaj kadar uzaltayım torunlar.
BORNOVA 10'UNCU J.EĞT.A.K.LIĞI/iZMiR BORNOVA iZMiR Kısa Dönem Er.

(burada yapan arkadaşlar varsa bilgi verebilirlerse sevinirim)