bugün

Sağlığını zamanla kaybedecektir.
önemli olan mutlu olmak. miş gibi el için yaşamayı bırakın. düzen nedir. kime göre düzen. 32 yaşında 10 yaşında çocuğu var size göre düzen bu mu? bana göre değil. kişi mutlu mu. başını yastığı koyduğunda huzurlı mu. elini tuttuğu el ona sevgi ile mi bakıyor önemli olam bu.
30 yaşımdayım ve düzenli bir hayatım düzenli bir evim düzenli bir odam düzenli bir yatağım var.
çünkü bok gibi.
42 olmasın o?
35 olmasın o?
suçlu olarak görülmesi cahilliktir.
bundan dolayıdır. http://www.youtube.com/watch?v=sJmcCEhC-fw
tanıma uyan kişi benim. tanım: kendine sabit bir iş, bir yuva(tek kişilik hayat istiyosa o da sayılır), sürekli yaşayacağı bir yer bulamamış veya kuramamış insan. bulumamış veya kuramamış dedim çünkü bulsa da kurmak istememiş te olabilir. etkenleri:
-hayatta yapacağı daha çok şey olması.
-özgürlüğünden vazgeçemeyecek olması.
-maddi yetersizlik.
-şu andaki iş-ikamet-arkadaş çevresi vs. değiştirmeyi düşünmesi.
-herşeye hazır olup, kritik bir beklentinin hiç gerçekleşmemesi, mesela hayatının kadınını aramak.
-sırf ibnelik için düzen kurmaması.
-girilecek sınavlar, okunacak okullar, yüksek lisanslar...
sayılabilir.
Modern şehir adamının, kariyer beklentisinin fantezilerini beslemesi sonucu oluşmuş nahoşluktur. Ama kişi kendi bilir. 16 yaşında evleniyonuzda ne oluo sanki.
32 yaşına gelip düzenli bir hayat kurayim derken hayatının iyice içine eden insandan daha iyi durumdaki kişidir.
düzenli bir hayat kurmanın yaşımı olur dedirten tamlama.
çoğu zaman bu düzen kendi elinde değildir en azından bir kısmı.
denemiş çabalamış lakin bir türlü diş tutturamamış kişidir .

kısmet denen şeye inanmayan ama sonunda kısmet değilmiş demek zorunda kalmakta enteresan tabi .
kafası karışık ibinenin tekidir.
klişe bir hayata hayır diyen insandır.
vurduruyor dur.
illa düzenli bir hayat kurması gerekir mi acaba, belki de düzensiz bir hayat onu daha çok mutlu ediyordur. ya da alışmıştır dağınıklığa, rastgele yaşamaya. düzenli hayat onu korkutuyordur.
kendisinden 3 yaş büyük olduğum insandır. ama tercih meselesidir. *
başından sağma yaşayıp sorumluluk sahibi olmayan insandır.
Başlangıçta liseyi bitirmiş idealist bir gençtir. Hukuk okumak istemektedir üç yıl üst üste sınava girmistir ama bir türlü olmamıştır. Bu arada kardeşlerinden birisi üniversiteyi kazanmıştır kazandığı bölüm öyle sıradan bir bölüm değildir, masrafları çok olan bir bölümdür ailesinde ise yalnız babası çalışmaktadır ve orta gelirli bir ailedir. iki kişinin okuma masrafını karsilamayacagini düşündüğünden artık o kadarda ısrarcı değildir üniversiteyi okumakta. En iyisi polis olayım da artık kendime bir düzen kurayım der ancak başvuru yapacağı zamanda askerliği yapmış olma şartı vardır. Askere gideyim öyle başvurayım der.Askere gider on sekiz ay askerlik yapar. Geldiğinde bi de ne görsün polisliğe başvuru şartı için askerlik şartı kaldırılmış ama yaş sınırı düşürülmüştür. Bir kaç ayla yaştan dolayı başvuramamıştır.

Kendini lanetlenmiş gibi hissetmektedir. istediği hiç bir şey yolunda gitmiyordur. Geçici işlerde çalıştıktan sonra sigortalı bir ise girer artık kendime bir düzen kurayım diye. Bir yıl çalıştıktan sonra üniversiteyi bitirmiş kardeşinin ısrarı ile üniversite sınavına girer bir tek soru çözmeden hiç hazırlanmadan. Yine düzen kurmayı ertelemiştir dört yıllık zevkle okunabileceğini düşündüğü bir bölümü kazanmıştır. Ancak yaşı da yirmi altı olmuştur. Üniversiteyi bitirmiştir ve yaşı otuz olmuştur. Bitirdiği bölüm öyle çabucak iş bulabileceği bir bölüm değildir. Yüksek lisans yapıp öyp kadrosuna yerleşmeyi düşünür bir taraftan da formasyon dersleri alıp öğretmenlik için çabalar bunların hepsi kendine bir düzen kurmak içindir. ingilizceden geçemediği için öyp kadrosuna yerleşemez ama formasyonu bitirerek kpss ye hazırlanmaya başlar.
Ama yok öyle yağma daha çekeceğim çile vardır. Bir çok kız arkadaşı vardır ama onlarla ilişkilerini hep arkadaşlık seviyesinde tutar ve daha ileriye gitmesine izin vermez. Çünkü kendisinin geleceğinin belirsizliğini bir başkasıyla paylaşmak istemez daha doğrusu onlarida bir belirsizliğe sürüklemek istemez. Yine düzen kurmayı ertelemiştir. 2014 de girdiği kpss sınavında 81 almıştır hayata karşı umut beslemeye başlamıştır çünkü geçen sene bölümü 78 puanla kapatmıştır. Tamam der işte kurtuldum hele şükür bir düzen kuru cam kendime. Hayaller kurar yapacaklarına dair. Ama yok öyle yağma daha çekeceğim vardır. Bölümü bu sene 81,7 ile kapatmıştır. Öğrenilmiş çaresizliği damarlarına kadar hissetmektedir. Ve yine hayal kırıklığı, kusuratlarla kaybetmiştir kurmak istediği düzeni. Yaşı ise otuz altı olmuştur artık. Şimdi ise hiç hayal kurmamaktadir.

Edit: Fuck the system.
evli ve çocuk sahibi olan ancak hayatından memnun olmayan çok insan tanıdım.
sevdiğiniz işi yapıyor ve sevdiklerinizin yanındaysanız ,sağlığınız da yerindeyse gerisi hikaye.
malliktan ileri gelen, pek ihtimal degil insan olmasi.

duzenden kasit aile ise yine bi nebze, ibne falan olabilir, ciddiyim. ya da kendine guveni olmayan agir korkaktir.

ama ki is durumlari ise gidip en yakin binanin catikatindan atlamali.
evlenip evlenmemesi vs. şahsı bağlar da 32 yaşına gelip de bi kenarda birikimi yoksa hakkında hayırlısı insanıdır.
düzenli hayata karşı olan insandır. 23 yaşındayım ve 32 yaşında kafa dengi bi arkadaşım var. bazen aramızda '' abi ne zaman evleneceksin bi çocuğunu sevelim parkta gezdirelim eheh'' desem de buna pek fazla sıcak bakmıyor. bu karısına bakamayacağı anlamına gelmiyor altını çizmek istiyorum. istese beni 100 kere satın alır o derece de iyi maddi durumu. fakat evlen çocuğunu sevelim abi lafına verdiği cevap ; bi alman kurdu alacağım onu seversin oluyor. yani bu adam sizin gibi bakmıyor hayata. herkes gibi bakmıyor. hayat felsefesi doğ, büyü, oku, askere git, evlen, emekli ol, torun sev değil. daha farklı. o yüzden lütfen 32 yaşında olup size göre düzenli hayat kurmayan insanları rahat bırakın.