bugün

entry'ler (81)

sabah ezanı

bazı sabahlar nedense hüngür hüngür ağlatır.

irlanda edebiyatı

irlanda'da roman, şiir bitti diyorlar, irlanda edebiyat dünyası, aksaray esnafını tek başına dağıtan vatandaşlarını gördükten sonra bu konuyu bir daha düşünsünler. buradan sesleniyorum.

en baba alman romancıları

en büyüğü (bkz: max stirner).

sigmund freud

insan denilen saçma varlığı anlamaya en çok yaklaşan bilim insanıdır. bu konuda birçok filozof, din adamı, bilim insanı yanına bile yaklaşamaz.

bir şey sorulmasa konuşmayan insan

bir derdi varsa sanat filmlerinin tarz insanıdır. ama genelde filmlerdeki gibi olmaz bu işler, ortamlarda kimse varoluş problemleri var, ne kadar derin biri falan demez, direk dışlanır bu insanlar, muhabbet yoksa muhabbet yoktur.

fight club

ben biraz değişik filmler izliyorum, o nedenle pek tavsiye etmiyorum mesela fight club. izleyince kesin sıkılacaksın, hayır anlamazsın diye demedim, ama tuhaf yorucu filmler. bu cümleleri kurduğumuz saçma bi dönem vardı, hava atarken atmıyormuş gibi yaparak cool göründüğümüz dönem.

cemal süreya

daha iyi şairlerimiz var şiir okuyun biraz.

kızlık zarı

kabul edelim ki herkes için önemli bir konu bu toplumda. bunu kaybedince kadın olunuyormuş, bir sürü ıvır zıvır ritüel, söz, gelenek zaten biliyorsunuz. bir karı siktiğinde de erkek olunuyormuş, milli olmak falan. olayın özünde ne var bilmiyoruz. bakire kediler ya da milli olan örümcekler var mıdır, onu da bilmiyoruz. belki orospu fareler bile vardır.

irlandalı turistten dayak yiyen aksaray esnafı

bu ülkede delikanlılık kadın dövmektir ya da yabancı, memleketinden çok çok uzakta bir adama onbeş yirmi kişi dalmaktır.

omurilik soğanı kokar mı

eşortmanlı şevket hocaya sorun. (bkz: çağlar çorumlu)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

bana sor - ferdi tayfur.

90 lı yılların zenginlik belirtileri

pringles.

ilk maddenin nasıl oluştuğunu açıklayamayan ateist

bildiğim kadarıyla bilim dünyası ilk maddenin nasıl oluştuğunu açıklayabiliyor. ateistlerin açıklamaları nedir bilmiyorum.

şu kadar bu kadar içki içiyorum diye hava atmak

özellikle de sosyal medya mecralarının ortaya çıkışından sonra herkesin bir bukowski olduğunu görmemizi sağlamıştır. komiksiniz gençler..

üstün zeka belirtileri

o değil de evin dağınık olması gibi bişeyler vardı, dahiler böyleymiş, dağınık olurlarmış da işte aslında onların odasının dağınıklığında kendi bildikleri bir düzen varmış falan filan. ben de müthiş düzenli ev arkadaşımın olmadığı günlerden bir gün eve uzun süredir etkilemeye çalıştığım kızı davet ettim, daha önce gelmemişti. odam derli topluydu arkadaşım sağolsun, kız beni dahi zannetsin diye bu düzgün odayı dağıttım biraz da heyecandan saçma bir hareket yaptım işte. sonuç, kız dahi falan olduğumu düşünmedi, hatta aksine odan dışında her taraf ne kadar düzgün deyip suratıma baktı, ben güldüm, o gülmedi.

sevgilisine sadık kalan erkekler

bu insan olmak için önemli bir meseledir, özünde başka birşeyler vardır. sevgili olduğun süre içinde karşındakine yalan söylememek sadece ilişki açısından değil insan kalabilme açısından da değerlidir. ayrıldıktan sonra ne yaparsanız yapın, kısacası ben bununla şimdi sevgiliyim ama başkalarıyla da görüşsem nolur demek birçok duyguya ihanettir.

modern insanın en büyük problemi

modern insanın problemi sürekli duyduğumuz, entel dantel bir muhabbet olmanın ötesine gitmeyen üzerine herkesin bir iki kelam ettiği boş bir konu. niye boş. çünkü insanın evren dediğimiz sınırlarını tam olarak bilmediğimiz bir yerde, nokta gibi bir dünyanın içinde saçmasapan hareketler yapması zaten epey büyük bir problem sanki.

hazal kaya

bu kızın boyunun kısalığına takılmadan güzel, sevimli, bazı zamanlarda cool olduğunu söyleyebiliriz. yakından tanıyanların anlattığına göre aynı zamanda çok birikimli de. bütün bunlar açısından sorun yok lakin oyunculuğu kötü.

twitter

sosyal mecralarda yardırdığım zamanlarda bir hesap açmıştım. önceleri tam anlayamadım, 140 karakter nedir acaba? bir nedeni var mı? falan filan. kimseye de sormadım. bir iki twit attık, sonra herkesi takip eden saçma bir hesaba dönüştü bizim hesap. neyse bunları niye yazdım oraya gelecek olursak, şimdi bir hesabım yok, ama düşününce çağımıza uygun bir olay bu twitter. aklında bir sürü cümle var, ama budayıp 140 karakterin içine sığdırıyorsun. dediğim gibi çağın beyin yapısına uygun kim bulmuşsa helal olsun, her şeyin hızla değerlendirildiği bu zamanlarda oturup bir makale yazmak, okumak saçma olurdu herhalde, neyse ben bunları düşünüp kapatmamıştım. niye kapatmıştım, zekice, komik, yaratıcı twitler okuyordum sonra yazdıklarıma baktım gerizekalı hissettim kendimi, sonra da kapattım gitti.

am ile vajina arasındaki farklar

'vajina monologları' diyebilirsin lakin 'am monologları' diyemezsin.