bugün

entry'ler (723)

sözlük yazarlarının telefon ana ekranları

istihbari bir çalışma örneği olarak okutulması gereken başlıktır...
sen necisin bakayım anlamında...

23 nisan 2017 başkanlık referandumu

yanlızca chp genel merkezinin susacağını sanan, ergen kusmuğudur. ülkenin geri kalanının sadece chp seçmeni olduğunu zanneden anadolu'nun küçük bir kasabasında küçük bir yobazın anlayacağı ve kıskıs güleceği bir referandumudur.
bak attım kemiği kap gel bakayım...

buyuk resmi goren secmen

açtır, köpektir... karda paytak yürüyendir, omurgasızdır, iş yapılmaz, çocuk emanet edilemez, iş bile verilmez bir ergendir, suratına bakacağıma sümüğümü yerim daha iyi... fııırrrkkh...!

dolar bozdurun çağrısının dolar üzerindeki etkisi

aslında rusya'ya doğalgaz alımı için dolarla haftalık yaptığımız ödemelerde de bu cesareti görmek istediğim çağrının 1 saat içinde gazın kesilmesi ile sona ereceğini tahmin ettiğim etkidir...

doları bozdur, altını bozdur, 5 çocuk yap, çocuksuz kadın yarım kadındır de, yeter ulan, ekonomiyi de düzeltemeyecekseniz bakkal rıfkı mı gelsin oraya!?

muhsin yazıcıoğlu cinayeti

gün gelir, bundan 20 sene sonra bir tane satılmış bir göt itiraf eder, programın tekinde, ah vah eder unuturuz cümleten...

15 temmuz darbesi bir tiyatrodur

meclis bombalandı ama üstten mi alttan mı bilemiyorum... üstten ise atan subay kimdir? kimse bilmiyor çünkü erişim yasağı var dosyalara...

kayıp olan 2 türk askeri

satılmışların olduğunun ispatıdır bu sayfadaki bazı yorumlar....

1982 anayasası

bu anayasa oylamasını bilemem ama bir sonraki anayasa referandrumunda oy oranı %99 olur. zaten ortada ne kadar muhalif tip varsa hepsini ya temizler ya da kovar bunlar...

cumhuriyet için gerekirse ölürüz

evet, cumhuriyet için gerekirse ölür, bir kişi için değil, yarınlarımız için, çocuklarımız için ölürüz, veririz bu emanet bedenleri...

başkanlık gelmesi için gerekirse ölürüz

nasılsa öleceksin ey fani diye cevapladığım, anlamsız cümle.
cesaretin, bir kişi için, kendi gibi başka bir insan için feda etmek olduğunu düşünen satılmışların beyanıdır.
kalkta sınıra git bir boka yara askere yardım et desen götünü kaldırmaz klavyeden, ama sorsan ölmeyi oyun sanar...

kayıp olan 2 türk askeri

kendi çorbamızın derdine unuttuğumuz yiğitlerdir. kaçırıldıktan sonra maalesef orospu çocuğu işidliler tarafından başlarında kurşunlanarak şehid edilmişlerdir. unutursanız kanınız kurusun...

http://www.birgun.net/hab...a-getirilecek-142572.html

http://www.ulusalkanal.co...sine-verildi-h138192.html

http://www.ulusalkanal.co...sine-verildi-h138193.html

ölmesini temenni ettiğiniz insanlar

siz anladınız onu...

338 evet 134 hayır oyu

her bir boka gönderme yapıp sözlük gündemini değiştiren trollerin bakınız hiç atraksiyonları yok bu tür sayfalarda... niden acaba?
bu daha başlangıç diyen akp li gibi bende söylemek istiyorum; evet, bu bir başlangıç, ama sonunu göremediğiniz bir başlangıç. bizi nereye götürdüğünüzü siz de bilmiyorsunuz ama maksat torun torba olsun, zaman geçsin...

atatürk ün başkanlık sistemi hakkındaki düşüncesi

atatürk gibi bir kurucu önder ile, hiç savaş görmemiş bir başkomutanın! karşılaştırılması ne derece ilginçtir?!
neyse troller okursa eğer, biraz kar muhabbeti yapında mevzu değişsin diye rica edeceğim...malum işleri bu... satılmışlık...

solcuların kurduğu ülkeyi sağcıların yıkması

bu ülkeyi kuranların solcu olduğun, zamanın şartlarından dolayı ileri sürmek iptidai bir açıklama olur. sol ve sağ tandanslı partilerin henüz avrupa'da yeni filizlendiği bir dönemde, vatanın parçalanması karşısında tepki gösteren, yüreği ibne olmayan her vatanseverin kurtarmada payı vardır ve görüşleri ortaktır. misak-ı milli budur zaten.
ama...
siyasal islam...
evet...
batının 2. dünya savaşından sonra bizlere, sanki bizimmiş gibi sattığı siyasi harekettir.

18 yaşında milletvekili olunmaz diyen gerzek

sebep bir; iktidarda oldukları dönem itibari ile henüz bebek, çocuk yaşta olan, akıl baliğ olmayan, kendilerinden başka siyasi parti, ekol ya da düşünce önderi görmemiş bir nesli oy veren ve vekil yapmak gayet mantıklı bir sosyal mühendislik örneği, nasıl 3-5 çocuk yapın diye bağırıp bunu aslında kendi tabanına anlattığını bahar ve yaz aylarında park, bahçe ve caddelerdeki çocuklu, genç, muhafazakar ihanımefendilerin bebek arabalarından anlıyor bazı insanlar merak etmeyin, allah daha çok versin, hayırlısını versin.

sebep iki; kendinizi 18 yaşınızdaki halinizi hatırlayarak, siyaset denilen bok çukurunda ne kadar ehliyetiniz olacak ki yönetmeye aday olasanız? amaç , aynı baas partisi gibi kendilerine sorgusuz sualsiz itaat edecek, sonrada herhangibir örgüte kaptırılmadan kendi tezgahlarında işlenerek 10 sene sonrasının belki de bakanlarını yetiştirmek, yoksa sen gençsin gel buyur ülke senin demezler, gençlere gaz verip kandırmaktan başka bir şey değil bu. böylece kendi düşüncelerinden başka hiçbir düşünce ve ideolojiyi kabul etmeyen, aşağılayan bir nesil peydah olacak, onların yöneteceği 20 sene sonraki aleyhteki tüm sesler şiddetle bastırılacaktır.

sebep üüüç; bu 18+ adaylar ile kendi iktidarları süresince, başkomutanın emri ile üreyen, büyüyen nesil şiddetli bir seçmen kitleri olacaktır. hem de düşünmeyen, holigan gibi gaza gelip saldıran bir kitle olacaktır. bunun içerisine suriyeli çakma tc vatandaşlarını da ekleyin. hani içişleri bakanlığı siktirboktan bir araştırma yapıyormuş ya sözde. adamların ülkelerinden bilgi alamıyorsun. kimin göt, kimin puşt, kimin ibne, kimin teerörist, kimin aydın olduğunu bilmeden, akademik kadro başta olmak üzere, ara eleman ihtiyacı için suriyeliler vatandaş yapılacak. hemen hemen hepsi akp ye oy verse artık siktin sene! bir daha başka parti bırak seçilmeyi, meclise bile giremez.

işte dostlar, hdp yi hiç sevmesem bile bu anayasa oylaması öncesi çoğunun meclisten kovulup, yıllardır ne yaptıkları bilindiği halde şimdi tutuklanmaları, oy atmasının engellenmesi kanıma dokunuyor.
aynen abd nin istediği yobaz, abd düşmanı ve o düşmanları yetiştiren, medeniyetten uzaklaştırılan ve böylece kolayca her türlü operasyon yapılsa dahi milletin ses etmeyeceği bir ülke haline gidiyoruz çok şükür.

gerçekten merak ediyorum, rte tek başına başkan olsa, şah olsa , padişah olsa, meclis falan kalksa, halkı hocalar, cemaat ve tarikatlar idare etse, muhalefettekilerin tamamı susturulsa, kurşuna dizilse, camiye gitmeyenin kafasını kesseler acaba bu aktroller bütün dünyanın kendilerine saygı duyup, kenara çekileceklerini mi sanıyorlar? soruyorum; peki ya sonra? işte size yapılan sevgili aktroller budur, siz de yiyorsunuz. sonrasın düşünmek, idrak etmek, vidan muhasebesi yapmak yok... farkında değilsiniz, olduğunuzda iseiş işten çoktan geçmiş olacak...

rte nin başkan olup pamukoğlu na tam yetki vermesi

rüyadır ama olmayacak olandır. üzülerek....

insanın yüzde yetmişi su yalanı

cevap verilmesi için başlık yazarının merdanede sıkılması gerektiği konudur.
bokunu çıkardınız anladık bari suyuna dokunmayın...

elektriğin olmadığı bombaların patladığı ülke

ortadoğu mu?, orta asya ülkesi mi? bilemedim.

bundan 50 yıl sonra akp dönemi nasıl anılacak

babaannem anlatırdı rahmetli... geçen hafta vefat etti tam 95 yaşında, cumhuriyetin ilk kadın öğretmenlerinden biriydi, onuru ile yaşardı, tarih gibiydi, bize tarihi anlatırdı uzun uzun yaşadıklarını...
yıl 1940, almanlar yunanistanı işgal edene kadar yurdumuz insanı nazileri anlamamış, eski müttefik olduğumuz için cümle ahalimiz, almanların her zaferini radyodan duydukları zaman sevinirlermiş. buna devlet erkanı da dahil. gel zaman git zaman hitler türkiyenin işgalini eski müttefikimiz olduğu için kabul etmediği öğrenilince halkımız daha da sever olmuş führeri... o zaman radyodaki haberlerde halmanların yahudi savaşçılarla yaptığı temizlikten övgü ile bahsedilip memleketin her köşesinde şakşaklanırmış.
neyse efendim, savaş bitmiş nürnberg mahkemeleri, idamlar falan, medyanın göresel yayına geçip belgeseller, filmler hazırlanınca, 70'lerde ''bizim o nesil hep utanır olduk, düşündüklerimizle, neye alkış tuttuğumuzu hatırlayınca'' derdi...

tabii ki ülkemizin cumhurbaşkanına hitler benzetmesi yapmıyorum, olamaz da zaten, çok ağır bir söz bana göre...
çok sert ve kutuplaşmaya götüren, medeniyetten uzaklaştırıp bizi arap çöllerinin bilinmezliklerine sürüklemesi belki ilerde takdir de edilir, tekdir de... bilemeyiz...

ama şunu çok iyi biliyorum, tarihin hayırlı bir sayfasında değiliz, destanlarımızı daha yazamadık ve bizi yok etmek isteyen içimizde ve dışımızda onlarca güç var.