bugün

boş vakitlerinde arkadaşları ile sosyalleşmek veya sevgilisi ile seks yapmak yerine bilgisayar başında call of duty, pes vb. oynayan asosyal insandır. büyük ihtimalle o yaşlarda hala çizgi film de izliyordur bu koca bebek.
hem sosyal, hem sevişgen, hem çizgi film seyreden, hem de süper oyun oynayan daha büyükleri de vardır bu modellerin. (bkz: ben)
kaliteli zaman geçirmeyi seven insandır.
kimileri büyümek için doğar, kimileri hep küçük kalır.
benim dedem pek oyuncuydu. * *
seksten, gezip tozmaktan sıkılan arada bir kendi ile başbaşa kalmak isteyen insandır.
olabilir, neden olmasın. 30 yaşındaki bir insan, zaten yeterince sosyal ve cinsellik konusunda belli bir doygunluğa ulaşmıştır. Fakat bu tür şeylerden yoksunsun diye ters başlıklar açmanın doğru olacağı kanısında değilim.

(bkz: sakin ol şampiyon)
büyük ihtimalle cartoon network de izliyordur.
valla 30 değil ama 28 yaşımdayım ayrıca sporumada gidip, geri kalan vakitlerde oyunumu oynuyorum. güzel şeydir oyunlar aşırıya kaçmadığınız sürece.

akşam vakti eve gelip iki uo action veya iki el starcraft 2 çevirmenin tadı yok çoğu şeyde. birde arada güzel bir film izledin mi oh hayat bu işte.

hep ruhsuz bir monitöre bakarak olası bir kalp krizine yelken açmak değil. zaten 30 yaşında adam 7/24 oyun oynayamaz ki. iş var güç var, sorumluluklar var.

işte ülkemizde sinema sektörüyle baş edebilecek derecede paraların döndüğü tek sektör olan oyunlara bu gözle bakılıyor.

30 yaşına geldi hala oyun oynuyor.

tipik 3. dünya ülkesi işte.

bir swtor 50 milyon dolar bütçeyle yapıldı. yapımcıların kıçında patladı o ayrı.

elektronik sporlarda mesela sc2 turnuvaları gibi ülkemizde yeni yeni tanınıyor.

"30 yaşına geldin hala oyun oynuyorsun."

ülkemizde oyunculuğa ve video oyunlarına verilen değer işte tamda bu cümleyle özetlenebilir.

ben commodore64'den beri video oyunları oynuyorum.

sağlığım el verdiği müddetçede oynayacağım.

3. dünya ülkesinde zaten neyi kime anlatmaya çalışıyorsak...
5 sene sonraki ben.
Ayni zamanda fizigini formda tutabiliyorsa ve evine ekmek getirebiliyorsa sorun yoktur. Hobidir en nihayetinde.
en asil duyguların insanıdır.

strateji oyunlarını tam anlamıyla oynar. ordu bas dal mantığı geride kalmıştır artık. strateji geliştirir. alayını dağıtır.
atari ile, commodor la, spectrumla oyuna hayatına başlamış insandır. yaşı değil 30, 70 olsa gene oynar.

not: yaşım değil, oyun oynadığım zaman aralığıdır 30. oğlumla pes atmanın zevkini dünyalara değişmem.
sorumlulukları ve hayatı ertelemiyorsa on numara insandır.
kimseye herhangi bir zararı olmayan, futbola olan tutkusunu football manager ile yaşarken, yeni futbol yıldızlarını tanıyan insandır. masum, normal biridir.

(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
ingiltere'de playstation oynama yaş ortalaması 30-33 olduğu yapılan anketler sonucunda ortaya çıkmıştır. garipsenecek bir durum değildir, kesinlikle.
belki kendi yaşına göre bir oyun oynuyordur.
Konsol alacak parasi olmayandir.
oyun inceleme editörü olabilir.
Belki hardcore gamer olabilir.
yeterince seks yapamayandır.
Rastlanması kolay olan insandır,sanırım böylelikle kafa dağıtıyorlar ama bu kişi bir erkekse ve de evliyse ,eve geldiğinde eşine zaman ayırmak yerine oyuna zaman ayırabiliyor,sonrada eşi üzülüyor.

( Oyundaki ustamı ve komşumuzu örnek verebileceğim insan modelidir. )
Ruhu ergen kalan yetiskindir.
birçoğumuzun dönüşeceği insan tipidir. ben şahsen 30 yaşına kadar age of 'ta gelişme kaydedemezsem , bu 40'a kadar da gider, 50'e de.
Hayatı seksten ibaret mallara dert olur.