bugün

tarihi bir an yaşıyoruz. ulu lider tayyip reis in ustalık döneminin en bÜyük başarısıdır. tayyip reis tarih seni unutmayacak. Haydi hayırlısı.

Edit: akepe li değilim. Apo dan nefret ederim. şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Onlar sayesinde bu misak ı milli sınırları korunmuştur. Allah onlardan razı olsun. Artık bu ülkede anaların ağlamasını istemiyorum.
Gerçekten sevindim bu olaya umarım tekrardan terör başlamaz ve şehit vermeyiz.
Allah'a şükürler olsun dediğimizdir.yeter artık şehit cenazeleri görmeyeceğiz inşallah önemli olanda bu.
teröristin yazdığı mektupla olmayacak, kesinlikle bitmeyecektir. boşuna dememişler "karnı doyar, gider çadırını yırtar".
(bkz: baltaları gömen gömdüğü yeri unutmaz)
bu kadar kolaymış değil mi, başka kimsenin aklına gelmemiş aponun mektubunu anons etmek. Kimseye üzülmüyorum da şehit olan binlerce vatan evladına ve ailesine acıyorum. Ve yazık ki milyonlar gerizekalı çözüm oldu sanıyor, oysa bilmiyorlar ki bir tarihe ve ecdada küfrediliyor.
terörist başının bir anda barış güvercinine dönüştüğünü zannedenlerin olacakların farkında olmamasıdır.
ecdadımıza küfrettirmem diyen yavşaklar yüzünden; ne yaptığını bilmeden 21 yaşında ölüp giden bir sürü çocuk var lan. ecdadınızı sikeyim.
yıllardır askerimizi öğretmenimizi doktorumuzu polisimizi öldüren örgütün hapisteki liderinin açıklamalarıyla ortaya çıkacağı düşünülen durum. bu adam ne oldu ne vaat edildi de 30 yıllık davasından vazgeçti sizce?
bok biter terör. ayrıca bu şerefsiz orospu çocuklarıyla güvenip anlaşma yapanlara yazıklar olsun amk.
apo denen insanı, türk halkının önünde barışçıl bir kişilik gibi göstermekten öteye gitmeyen, beyinleri gelişmemiş bazı kesimleri kandırmak, göz boyamak amacıyla yapılmış komplolar bütünün bir parçasıdır.

edit: eksileyen üstte senden bahsediyorum aslında.
devletin bundan sonra atacağı adımlara bağlıdır. şuan yapılan şey abdullah öcalan'ın pkk güçlerine sınır dışına çıkın ve bekleyin çağrısıdır sadece. devletin atacağı adımlarla bu durumun nereye varacağı belli olacaktır. aklı başında her insan evladı silah bırakmanın bu kadar basit olmayacağını bilir. devlet gerekli adımları atmazsa inanın durum eskisinden farksız olur.
bana hep okuduğum 90 yılındaki ateşkesi hatırlatan olay. silah bırakıyoruz dedikten kaç gün sonra 60 cana bir gecede kıymışlardı hatırlayanınız var mı?
hakkında konuşmak için henüz çok ama çok erken olandır.

pkk şu anda yalnızca sınır dışına çekiliyor ve eylemsizliğe geçiyor. tıpkı 2000'li yıllarda yapmış olduğu gibi.

eylemsizlik süreci tam bir muamma ve provakasyonlara çok açık. türkiye'de terörün asla bitmesini istemeyecek olan mi6, cia, mossad ve özellikle savama'nın yapacağı çok basit bir sabotaj bile eylemsizlik sürecini sekteye uğratabilecektir.

öncelikle bağımsız kürdistan kurma amacındaki pkk hangi amacını elde etmiştir ki eylemsizliğe geçmektedir ? istediklerinin pek çoğunu elde edemediğini gördüğümüz pkk, sırf geçen yıl aldığı ağır kayıplardan (2012 yılında % 80'i ölü olmak üzere 2.500 kadar pkklı etkisiz hale getirilmiştir.) dolayı toparlanmak için mi sınır dışına çekiliyor ?

Ya da apo vaz geçti diye silahlı mücadeleden vaz geçmeyecek olan kan, silah ve uyuşturucu baronlarının son sözü ne olacaktır ? pkk'nın avrupa ve diğer kıta ve ülkelerde diplomatlar gibi lüks ve keyif içinde yaşayan pkk'nın siyasi kanadının son sözü ne olacaktır ?

doğu ve güneydoğu üzerinde derin emelleri olan ermenistan bu gelişmeleri yalnızca izleyecek midir ?

pkk'nın 2000'lerde eylemsizliğe geçmesiyle birlikte terör sevdalılarının yeni adresi oluveren, silahlı militan sayısını hızla artıran tikko ve mkp ne yapacaktır ?

pkk, türkiye cumhuriye'tine 2 kez yenilmiştir; birincisi apo'nun paketlenip türkiye'ye getirildiği 15 şubat 1999 tarihinde, ikincisi 2012 yılı genelinde. lakin yenilgisinin asla farkında olmayan ve yenilen pehlivan güreşe doymazmış havalarındaki pkk ve yandaşlarına ne kadar güvenilebilir ?

açıkçası pkk halen silah bırakmış değil ve ben bırakacağını da sanmıyorum. türkiye'de 2012 yılında ağır kayıplar veren pkk bir süreliğine toparlanacak ve hayalindeki toprak parçasına kavuşmaya çok yakın olduğu suriye cephesine ağırlık verecektir. suriye'de emellerine ulaştıktan sonra tıpkı israil gibi hızla kök salıp çöreklenmeye başlayacaktır. şimdi değil ama 5-10 yıl sonrasında örneğin türkiye'nin girmiş olduğu bir savaş sırasında, zor durumunda türkiye dejavu diyecektir.

her pkklı silahlarını bırakıp kamplarından ayrılmadıkça, kamplardaki mağaralar, barakalar ve diğer yaşamsal birimler imha edilmedikçe, pkk'nın kandil'deki üst düzey görevlileri avrupa'daki malikanelerine gidip yerleşmedikçe hiç bir şeye inanmam.
karşılığında 100 binlerce şehidin verildiği toprakların satılmasıyla sona erdiği sanılan terördür. şehidim ağlıyor analar ağlıyor. ama o orospu çocukları bayram ediyor. işte bugün 21 mart 2013. tarihin en lekeli günü olarak kayıtlara geçecektir.
gerçek olan terörün kökünü kurutmadığın sürece bitmeyecek olmasıdır.
ulusözlük tarihinin en anlamlı başlığıdır.
aklı selim insanların inanmayacağı olay. ülkemize bunca acı yaşatmış , bunca anneyi çocuğundan , bunca insanı sevgilisinden , eşinden , dostundan , babasından ayıran bir caninin sözüne güvenip bittiğine inanmak ancak aptalların yapacacağı bir harekettir.
istediklerini verdiğinizde 10 yıl öncede biterdi pkk. amaç bu itlerin isteklerine engel olmak değil miydi zaten balık beyinli yazar.
devletin bitiremediğini bir maymun kırmasının bitirmiş olması gibi lanse edilse de asıl kötü olan bundan 10 sene önce durma noktasındaki terörün akepe ile tekrar hortlaması ve sonradan da marifetmiş gibi bitirilmiş gösterilmesi çok da matah bir sonuç değildir.

zaten sen canlandırdın, bitirsen ne lahana turşusu.

bunlar göbeğini kaşıyan adama göstermelik hareketlerdir.
inşallah dediğimiz durumdur. iki taraf da duygulardan çok mantığa uyarsa çok da zor olmasa gerek. Gelin la işte özgürce beraber yaşayalım. Daha iyi yaşayalım. Daha çok insan öldürerek bitmez bu...
elinde silahlarıyla birlikte dağdan inmedikleri ve bu durumu gözlerimle görmediğim sürece hiç bir şekilde inanmayacak olduğum durumdur.

bu sahneler anadolu'nun yaşamış olduğu en kara günlerden biri olarak tarihe geçecektir.

gönül ister ki bitsin.
ama öyle ''maske''leri takıp barıştan, kardeşlikten bahsederek olmaz.

daha 6 ay önce verdiğimiz şehitlerin ailelerinin acısını düşünün... çünkü acıyı en derinden hissedendir onlar.
yıllardır olanlardan bahsetmiyorum bile.
daha önce niye kimsenin aklına gelmedi. istediklerini verince terör bitiyormuş nasıl düşünemedik te salak gibi şehit verdik.
durun gençler yeni başlıyoruz derlerse şaşırmayacağım durumdur. bebek katilinin ayağına gidip mektubu da yandaşlarına pkk lılara okutmak aracı olmaktan daha rezil bir durum yoktur. amaçlarına ulaşıyor bölücüler yavaş yavaş. uyan ey büyük türk halkı.
işte esas bayram budur...