bugün

türkiye'nin büyük bir ihtimal ile yarı final'de eleneceği yarışma.

edit: totem yaptım lan ne seri eksiliyorsunuz amk.
can bonomo' nun kareografisiyle ve yahudi olması hasebiyle derece getireceği, sadece politik amaçlı oy verilen, gereksiz yarışmadır.
bu gece 2.yarı finalin gerçekleşeceği yarışmadır. Can bonomo burada birincilikle ayrılacaktır..
Can bonomo'nun iyi olduğunu değil rakip ülkelerin yetersiz olduğunu düşündüğüm için yarı finalden geçeceğimize inandığım yarışmadır.
temsilcimiz can bonomo'yu yürekten desteklediğim ve bu akşamki yarı finalde kendisine başarılar dileyerek ''inşallah finale gideriz.'' dediğim yarışmadır.
can bonomo'ya olan inançların yüksek olduğu yarışmadır.
seyirci desteğimizin iyi olduğu yarışmadır
azerbaycan vs türkiye
(bkz: vote4bonomo)
Sırbistan, Hollanda, Malta, Ukrayna, Slovenya, isveç, Gürcistan, Türkiye, Norveç, Litvanya'nın bu geceki finalistlerim; Hollanda, Türkiye ve Litvanya'nın da bu geceki favorilerim olduğu yarışmadır.
bu akşam yarı final 2. ayak var az tahmincilik oynayalım

ilk 10 tahminlerim için..

makedonya: hiç şans tanınmıyor ama ben yürüyecek diyorum. hadi bakalım...

hollanda: şans vereni de vermeyeni de çok bence finali hakediyor.

ukrayna: şarkı aslında çok boktan ama finale çıkar. şarkıcı çok iyi...

slovenya: iyi şarkı, iyi yorum. final görür...

isveç: mutlak favori ama play-back ile coşan bu kız canlıda sıçarmış gibi geliyor bana...

türkiye: yarı finalin ikinci kesin favorisi ama o kareografi baya baya düşündürüyor insanı. neyse finale çıkar ama.

norveç: elense sevinirim ama finale çıkar.

bulgaristan: hiç şans tanıyanı yok ama finale çıkacak bence.

malta: boktan şarkı ama eurovision işi finale çıkma ihtimali var...

belarus: bu da çok lüzumsuz şarkı ama bilemedim. estonya ve letonya ile beraber eski sovyet kontenjanından çıkma olasılığı olan 3 şarkıdan biri. artık hangisi olacaksa bence belarus olur ama belli olmaz.

sırbistan, bosna ve slovakya yarı final için favori gösteriliyorlar ama bence kötü şarkılar.

iyi seyirler.
An itibari ile sunucuları karşımıza çıkan yarışma programı.
sırbistan'ın şarkısının melodisinin, özellikle girişinin coldplay'den paradise'e çok benzediği yarışma. ya da bana mı öyle geldi bilemedim.
sırbistan'ın şarkısının bok gibi olduğu yarışma. şarkı yarışması olsa asla oy alamaz ama dua etsinler ki şarkı yarışması değil.
sırbistan'ın yine ve yeniden etnik esintili şarkı ile çıktığı yarışma. *
sırbistan' a bir puan bile verilmeyecek ama makedonya' nın hakkının yenmemesi gereken yarışma.
makedon ablamızın anlamsız bağırşamalar eşliğinde şarkı söylediği yarışma.
ayten kalan'ın hollanda adına şarkı söylemeye başladığı yarışmadır.
ilkokul müsameresi gibi sahnesi var.
kızılderililerin aslında hollandalı iddialarının ortaya çıktığı yarışma. kızılderili kostümlü yarışmacı ateş başında gitar çalıyor. birazan akdeniz akşamlarına bağlayabilir.

edit: hatun türkmüş. ilk cümle yalan oldu.
ayten kızımızın sahnenin orta yerine sıçarak başladığı yarışma... o nasıl detone olmaktır lan. bana inat mı yapıyonuz anlamadım ki...
Makedonya nın hakkının yenmemesinin gerektiğini düşündüğüm yarışma.
hollandalı ablamız çıkınca şanzelize kafede canlı yayını izleyen gençlerin alkış tuttuğu müzik yarışması.
hollanda'nın şarkısının melodisi pek bir hoş ama makedonya cidden kötüydü.
hem kızıldereli hem türk hem hollandalı aynı zamanda 2 gözü birbirinden bağımsız bir ablanın yarıştığı şarkı yarışması.
türkiye yarı finalde elenecek diyenlerin göt olacağı yarışma.

merakla izliyoruz.
bu arada salonun akustiği inanılmayacak kadar kötü... son 30 senenin en kötüsü bile olabilir...