bugün

alkol alırken bakkalın "ne iş lan boyu bokun içinde bir de alkol alıyor" tarzı bir bakış fırlatmasını engellemektir.
normal şartlarda yüklenmemesi gereken sorumluluklara sahip değilse,insanın hayatındaki en güzel 3-4 senesinin başlangıcıdır.ne çocuksun ne yetişkin,hayat sana güzel kardeşim değerini bil.
cinsel organla beynin yer değiştirmesi eyleminin tamamlandığının göstergesidir.
(bkz: alayınızı skerim lan) havasına sokar insanı.
pompalı tüfek alabilmektir.
17 yaşında ya da 19 yaşında olmakla tamamen aynı şeydir. Sadece "ben reşitim" havalarına girildiği ancak kısa süre sonra reşit olunca pek bir bok olmadığı anlaşılacaktır.
devletin, sevişmek için size izin vermesidir.
dünya'nın güneş'in çevresinde, sizin doğumunuzdan itibaren 18 tur attığı yaşta olmaktır.

bu süre içerisinde;

merkür yaklaşık 65,0;
venüs yaklaşık 24,0;
mars yaklaşık 9,5;
jüpiter yaklaşık 1,5;
satürn yaklaşık 0,6;

tur atar. 18 yaşındaki kişide, o gezegenlere göre o yaşta olur haliyle.

not: güneş sistemindeki diğer gezegenleri yazmadım. çünkü o gezegenlere göre, yaklaşık 0 yaşında olur bu 18 yaşındaki insan. virgülden sonra tek haneli anlamlı rakam yeterde artar bu durum için.

(bkz: anlamlı rakamlar)
Başın göğe erdiği yaştır.
''Yihuu ben büyüdüm!! '' nidaları atılır.
Dünyayı devirecek kadar da deli cesareti gelir.
Tabi arzuların da tavan yaptığı da doğru.

Artık reşit olmuşsundur, kimse seni tutamaz.
Canın istediği tüm çılgınlıkları yapabilirsin.
(bkz: world is mine)

Ayakların yere basmaz, taa kii.

--spoiler--
Kalk kız soğan doğra..
--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=RagwCvobA5w
heyecanla ehliyet sahibi olunan yaş. alkollü mekanlara giriş de serbesttir artık. bireysel olarak bir çok hak elde ettiğiniz yaş.
Sozlukte ergen basliklari acabileceginiz yas.
her şeyin değişeceğini, bir anda özgürlüğe kavuşulacağını zannetmektir. işler öyle yürümüyor gençler, kendi paranızı kazanmaya başlayana kadar heveslenmeyin boşuna.
18 yaşına girince yapılabilen tek şey ehliyet almaktır.başka da bi numarası yok yani.tam hayal kırıklığı.yeni umudum 20.
Nil karaibrahimgil den geliyor.

"Uyudum, büyüdüm.. gibi göründüm
Ama büyümedim bir gün bile büyümedim
Sorular vardı cevapları çok şıktı
Ama giyemedim birini bile giyemedim
Ve bunu sen bile bilemedin!

Ben daha 18im
Ya hepsi ya da hicbiriyim "
kendini reşit sanmak hissine kapılmak fakat gerçekte aileye bağlı kalmaktır.
daha güzeli için;
(bkz: 19 yaşında olmak)
sözlüklerin yaş kotasının düşüşünü göz önüne alırsak, açıklık getirilmesi gereken muammalara sahip insanın kendi içinde tarihsel statüsü. geçmişi şöyle bir düşündüğümde:

- göğsünde + 18 yazan bir kostüme sahip olmuyorsunuz. yani hale süperman değilsiniz.

- kafanız esince oy veremiyor (muş) sunuz. seçim falan gerekiyormuş.

- şerefsiz tekel hala sigara için para alıyor. ben 18 yaşına geldim dediğinizde kabalaşıyor.

- yanılıp da, evden ayrılmayın. 18 yaşına gelene devlet maaş bağlamıyor(muş).

- 18 yaşının altındakiler otobüste yer vermiyor. bu yeni nesil hiç saygı bilmiyor muhabbeti yapmaya kalkarsanız deli muamelesi görüyorsunuz.

- anne- baba, anne- baba olarak kalıyor. yani angel ve george olmuyorlar.

- kahrolsun oyuncak bebekler ben artık büyüdüm, tribine giren dişileri pek hoş bir hayat beklemiyor.

hala 17 yani.

--------------------mart 1653; akheramosis; amsterdam
getirisinden çok götürüsü olan yeni sıradan bir yaştır.
keşke 15 kalsaydım diyeceği yaşa 10 sene kalmıştır.
Yaşanılan sınav sitresi nedeni ile ne olduğu anlamadan biten yaş.
buyuk desen buyuk degil kucuk desen kucuk degil yastir.
Buyrun benim.
Sürekli sıkılmakla beraber hep bi' aktivite yapma durum hali içinde olmaktır.
ilk aklıma gelen bizim ülkemizde anne baba olmak için gayet normal bir yaş.

bu yaşınıza kadar kadın erkek fark etmez tecavüze uğramamış, siyasi ve sosyal mahalle baskısı yememiş, girdiğiniz sınavlarda şike yapılmamış, fatura ödememiş, gerçek kişi olarak sadece yaptığınız alış verişlerin vergisini ödemek zorunda kalmış birisi olarak yaşadığınızı farz edersek ki bu çok düşük bir ihtimal, artık lale devriniz bitmiş demektir. çünkü kanunlarımıza göre artık reşit sayılıyorsunuz. dolayısı ile seks yapmak için kendinizi yırtmayın çünkü devlet sizi ömrünüzün sonuna kadar becerecek.
değişimdir...
Sorumluluklarının farkına varmaya başlamaktır.

En basitinden okumazsan babanın sgk'sından çıkıyorsun.