- gel gel.. Yaş kaç canım kardeşim ?
- gel sende gel, senin ?

Sözlükte dün'ün ve önceki günün en beğenilrn entry'lerine bi göz atın derim size öncelikle,

1- den başlayalım.. sonraki sıralamayı yazmiycam :

ben hala apo orospu çocuğudur diyenlerdenim/#19081355

pkk nın silah bırakması için tek neden/#19074997

nevruz bizimdir diyen kürtler iyi okusun/#19072480

apo serbest kalacaksa sikeyim böyle barışı/#19081445

21 mart 2013 pkk terörünün bitmesi/#19074769

kürtçe madem dil değil öyle ise konuş bakalım/#19079833

pkklilarin bayramina dönüşen nevruz/#19072254

pkk lı teröristleri topluma kazandırmak/#19074634

apo nun pkk sınır dışına çekilsin talimatı/#19074224
...

Ne diyo lan bu diyenleri duyar gibiyim..
Bak canım kardeşim, şu entrylerin hepsine bi göz at, sonra o kiminizin beğenmediği troll dediği
yerin dibine soktuğunuz hiç tanımadığım merhabamın dahi olmadığı komunistimam ın şu entry'sine ve verdiği link'e bak birde :

(#18832812) http://siyaset.milliyet.c....2013/1674358/default.htm

Lafım bu başlıkların sahiplerine değil.
Kimseyi yaşından dolayı yargılayacak, sorgulayacak kadar sığ sulardada yüzmüyorum!
Benim henüz 17-18 yaşındayken kendi yaşıtım olmasına rağmen ağabey dediğim insanlar,
benden on yaş büyük olmasına rağmen adınla hitap ettiğim adamlarda oldu..
benim katlanamadığım şey ;
Din üzerinden, Akp üzerinden, Pkk üzerinden, kürtlük üzerinden prim yapan yazarlaradır..
Sözlükte adam gibi bilgili, ne konuştuğunu bilen, bilgisayarın başında gülümseyen birilerinin olduğununa tahmin ediyorum şu muhabbetleri okurken, keşkelerini duyar gibiyim yorumları okurken..

Nede uzadı bu newroz muhabbeti.. !
Cem uzan'ın ekmek arasıyla dönerle meydanlara yüzbinler topladığı Türkiye'de,
bdp'nin 800-900 bin tane çıkar amaçlı, parayla adam toplamasına mı bu kadar tepkilisiniz ?
Lan git yan taraftaki kürt komşuna, deki sen kürt'müsün ? he der sana tabi adamcağız ne diyicek.. sende ona deki ülkemizi elimizden alıyosunuz senin ananı avradını..!
De.. De bakayım ne oluyo...

Hangi dine küfür eden yazara mesaj atıp meraba diyip tanışıp derdini öğrenmeye çalışsam,
muhabbet etmeye başlıyoruz bi gariplik var sözlerinde, arkası boş gelir bilirsiniz.. sonra soruyorum :

- yaş kaç ?

+ 17 .. iç ses *

Şimdi bunları yazdım diye türk'lüğüme laf atanlarda olucak,
Hiç söylemem, siyasetlede işim olmaz ama bunuda söylemeden edemiyicem,
tanrı türkü korusun ..!
Orda toplanan 1 milyon koyunun hakkından iki tane kurt gelir,
bırakın iki eğlenelim yemin ederim sıktınız..

Edit: bunca şey yazılı entry'de herkesin '17' ye takılması ne ilginç.. Kaldı ki konu 17 yaş değil, neyse..
bir sanatın doğuşudur efendim bu..

(bkz: klavyeden ülke kurtarma sanatı)
Öyle olursa soyunurum, böyle olursa etek giyerim klasikleri ve siyasete soyunmaktir.
sanat için soyunmak vardı ne oldu ona be?
Adamlar 15 yaşında vatanı için şehit olmuş ve durumun farkındaydı. Eğerki yazdıkları mantıklıysa bence hiç bir sorun yok.
siyasi düşüncenin yaşı yoktur bilinçli şekilde yapıldığı sürece sorun olmaması gereken durumdur.
bir çok siyasetçinin siyasete küçük yaşta başladığı düşünülürse mantıklıdır.
ergen ergen diye diye ergenleştirilen millette konuşulandır. ergenlik 13 yaşında 20 yaşına kadar sürüyor. şu an konuşulanlar sadece aşk, insanların nankörlüğü ve cinsellik. en azından farkındalar deyip sevineceğinize ukalalık yapıyorsunuz. 17 yaşımdayım ama bugün yapılanları yazıp çoğaltıp elimden gelen herkese dağıttım. insanlara sürekli farkındalık yaratmaya çalışıyorum. sen şimdi böyle konuştun ne işe yaradı diyenler ne yapıyorlar merak ediyorum.

" eğer bir milletin bağımsızlığı gidiyorsa susuyorsanız,
eğer bir milletin adı, bayrağı gidiyorsa susuyorsanız,
yok eden, bölen kitleye karşı susuyorsanız,
namuzsuz, onursuz, şerefsizsiniz!" kamer genç.

ayrıca şu sayfaya da bakılması gerekir.

http://www.uludagsozluk.c...ar-kafalar%C4%B1-kopacak/

sürekli yeniliyorum ve sürekli kayboluyor başka başlıkların arasında. şimdi suçu biraz kendinizde arayın. 15 yaşında ölen şehitleri unutmayın.
ne yazık ki bir sözlük gerçeğidir. evet efenim, kulaktan dolma bilgilerle, oradan buradan bulunan copy paste bilgilerle gerçekleşen eylemdir. kimsenin yaşının kaç olduğundan dolayı eleştirmeyiz vesselam. kimisi vardır yaşının adamı, kimisi vardır yaşının altında, kimisi vardır yaşından öteye ışık saçar. 17 li, 18 li yaşlar fikirlerin oluştuğu, geliştiği bir süreçtir. kimseyi neden düşünüyorsun, neden düşündüklerini bu küçük yaşında ifade ediyorsun diye eleştirmeyiz; lakin çocukluktan çıkamayan bir dille gerçekleşirse bu eleştiri, işte onu da kaldıramayız. saçma sapan küfürlerle, yerli yersiz konuşmalarla, abilerinden! duyduğu söz ve söylemlerle gerçekleştirmemesi gerekir yazılarını. ne düşünüyorsa onu saygılı bir dille ifade etsin canımı yesin.
başbakanın milletvekilliği yaşını 18e düşürme fikri var 17 yaşında siyasete soyunmak biraz geç kalınnmış gibi geliyor bana.
17 yaşında siyasetle ilgilenilmez diyenler , 17 yaşındaki erdal erenin idam masasında ne aradığına cevapta verebilmeli.
edit: 17yaşında değilim.
bir gün öğretmen sınıftaki öğrencilere ne olmak istediklerini sorar birinci, ikinci, üçüncü... sıra yaramaz, başarısız bir öğrenciye gelir öğrenci: başbakan olacağım öğretmenim der; bunu duyan öğretmen ve öğrenciler gülerler ama o öğrenci dediğini başarır ve başbakan olur.kim mi o öğrenci:
mesut yılmaz

hatırladığıma göre bu zamanlarda mesut yılmaz ilkokula gidiyordu.
siyasetin yaşı yoktur 4-5 ay siyasi köşe yazıları oku, liderlerin konuşmalarını dinle, her hafta siyasi konuların işlendiği bir kaç program izle siyasetin genel kavramlarını öğren tamamdır.
normal insanlar14-15 yaşında sağlıklı düşünmeye başladıklarından , abes değildir.