bugün

amin denilesidir.
türk'ün kendi değerlerini korumasıyla anlamlanan dua.
ne türklüğünün ne de tanrısının gerçek olduğu duadır.
(bkz: #20635499)
Ve yuceltsin demek saçmadır zira türk zaten yüce.
tanrının işi gücü yok türkleri korumakla uğraşsın.
güvenlik görevlisi mi olum bu?
amin diyerek ellerimizi açtığımız duadır.
Allah yar ve yardımcımız olsun.
(bkz: tanrı ne lan allahsız)
Amin deyip el açmaktan başka söylenecek bi şey olmayan söz.
bir hüseyin nihal atsız sözüdür.
"sizin içiniz kötü de umarım tanrı yarattıklarını ırklarına göre ayırıp öyle korumuyordur" şeklinde düşüncelere gark ettirendir.
ve yüceltsin
ve akıl fikir versin.
Eski gücünü, şanını versin diye devam ettirelesi dua, söz.
önce türk türkü korusun dedittiren durumdur. sen türkçülük adına hiçbir faaliyet göstermeyecen, işimden olurum yok efendim ben memurum diye türk ve ülkü ocaklarının düzenlediği eylemlere katılmayacan buna rağmen forumlardaki tartışma ortamında klavye delikanlısı geçinicen sonra \"tanrı türkü korusun\" diyeceksin ha ? yüzsüzlüktür bunun adı.
Yoksa sonu bok.
korusun ihtiyacımız var. çünkü bilimde ilerleme kaydettiğimiz için bizi istemeyen birçok devlet var. sanatta da az buz ilerlemedik, bizi örnek alan çok milletler var. ya bi gidiniz efenim korusunda niçin korusun ilk önce onu soralım kendimize.
koruyamadı.
isi allaha havale edersen, boyle sik gibi kalirsin ortada. kendi ulkende turkum demeye korkarsin.

acin biraz ulu onder ataturkun hayatini ve nutuk unu okuyun.
Irkçı bir ifadedir. Tanrı butun insanları korusun.
Tanrı türkü söylesin.
allah in turkle ne isi olur¿ o araplarin ilahi. gerci onlarida koruyamiyor veta korumak istemiyor. bir avuc israilliden.
Babasından sadece Türklük almış,kendini gelistirmekten yoksun insanlara özgü ırkcı ifade.Irkcı diyorum zira bu görüşü savunanlar kültür ırkcılıgını bilmeyen insanlar.iskandinav ülkelerindeki gibi pagan inanclarınıza sahip cıkmaya calışsanız hadi bir nebze kabul edilebilir ama zihinlerden cıkan tek görüş kafatasçılık.
her gün gördüğüm ve amin dediğim bir yazı. oturduğum yerde kimliği belirsiz bir arkadaş sitenin duvarına koca koca yazılarla yazmış bu yazıyı. birisi de gitmiş tanrıya çarpı koymuş, rabbim yazmış. türkçe olan tanrıyı; ibranicede ve arapçada geçen rab yapmış. insanlar tanrı derken neden rahatsız olurlar anlamak mümkün değil. hala daha hıristiyanların mı allah'ı zannederler bunlar? askerdeki aklıevveller böyle zannediyordu da. diyorlardı ki yabancı dizilerde filmlerde neden tanrım diyorlar bana açıklasana diye. dedim onlar orjinalde god diyorlar, çeviri olarak bu kelimeyi tanrı olarak çeviriyorlar. tanrı öz türkçe kelime ve senin atan hatta islamiyetten sonra da kullanmıştır bu kelimeyi diyordum ama anlamamakta ısrar ediyorlardı.

Ahmet Yesevi'nin dilinde Tengri

“Tengri Teala sözin,
Resûlullah sünnetin,
inanmağan ümmetin,
ümmet demes Muhammed”

Gazan Han dönemine ait madeni parada:

"Lailahe illallah Muhammed resulullah salli aleyhe. Tengri-yin Küchündür. Ghazan Mahmud. Ghasanu Deledkegülügsen.''
"Muhammed Allah'ın elçisidir. Ebebi Tengri'nin gücüyle."

Edirneli Nazmi-Türki-i Basit

"Kutluluğla geldiğince her uruc,
Her Müselman şen olup dutar uruc.
Ol ki gerçekten Müselman olmaya,
TENGRi saqlasun o her gün yer uruc."
toplumsal kan davası güden hasta bir zihniyetin ürünü bir sözdür.
acil şifalar dilerim.

not: her pozitif ayrımcılık , "diğer" olana karşı negatif bir tavırdır.