bugün

muhsin yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopter enkazını bulan 17 kişiden oluşan köylü grup. içlerinden birisi habertürk canlı yayınına katılmıştır. habertürk spikerinin; nasıl geri döneceksiniz, üşümüyor musunuz, donabilirsiniz manasında sözlerine; o benim din kardeşim canım feda olsun diyerek bizlere de gereken dersi vermiştir. helal olsundur. *
3000 eğitimli kişinin yapamadığını yapanlardır.
artı, 5 helikopterin.
elleri tek tek öpülesi insanlardır.
Binlerce görevlinin, bilimum teknolojinin yapamadığını kendi görevleri olmadığı halde sırf insanlık adına yapan 2 gündür bulunamayan enkazı 5-6 saat içinde bulan 17 anadolu insanı. gerçekten insanı.
(bkz: köylü milletin efendisidir)
kimilerine göre dalga, eğlence konusu.

yüreğimiz, kanımız, canımız insanımız.

(bkz: #4907044)
televizyondan gözyaşlarıyla dinlediğim insanlardır.
"tipi var, kar var perişanız efendim" diye on kere tekrarlayan sepet sürüsü. sanki nasıl olduğunu sordular sana.
geri kalanını hala devletin , hükümetin hatırlamadığı , 17' sini de yarın itibariyle unutacağı kimseler.
teknolojiden daha teknolojik insanlardır. bence devlet o kadar aracı satsın bu adamları arama kurtarma ekibine dahil etsin. ayrıca tebrik edilesi insanlar.
allah.allah. saat 18:15 ve adamlar mahsur kaldılar.bu ne coğrafyadır ne hava şartlarıdır.
içlerinde bulunan remzi gök, haber türk spikeri olan bayanı kitlemeyi başarmış, ekran başında sempatimi kazanmıştır.
köylülerin nasıl "insan" olduklarını göstermişlerdir.
kıçını kaldırmayan, hatta parmağını kımıldatmayan sadece oturdukları yerden bık bık konuşanlardan değillerdir. hiç konuşmazlar gerektiğinde, icrat yaparlar sadece. canlarını hiçe sayarlar bazen başka canlar söz konusuysa, hiç tanımasalar, düşmanları olsa bile. köylüler böyledir işte. sorgusuzca yardım ederler. çünkü yürekleri temizdir, öyle yetişmişlerdir.

keşke herkes onlar kadar "köylü" olabilse.
keşke hepimiz tekrar köyümüze dönsek, köylü olsak. süperkahraman gibi insanlardır. imrenmemek elde değil.
hiç bir teknolojinin insanın, insanlığın yerini tutmayacağını ispatlamış köylülerdir.
(bkz: remzi gök)
(bkz: cuma gök)
17 tane emekçi köylüdür,yurtseverdir,saftır bu nedenle baştacıdır...
muhsin yazıcıoğlu ve hayatını kaybeden diğer insanlarımızın yapılacak olan cenaze törenlerinde bu 17 ve çalışmaya katılan diğer gönüllü köylülerimizin en ön safta yer almasını diliyorum. umarım o zamana kadar unutmak zorunda kalmayız bu temiz yürekli insanlarımızı. 2 gün boyunca yanlış yerde enkaz arıyan, oradaki insanlara akıl danışmayı akıl edemeyen devlet görevlilerimizin yapılacak cenaze töreninde de en ön safta yer almaya hakkı yoktur.
(bkz: http://www.uludagsozluk.com/e/4932642/)
milletin efendisidir, akutudur herşeyidir .
helal olsun insanları. herkese insanlık dersi vermiş ve belki tanımadığı insanları kurtarmak için kendi canlarını yok saymışlardır. köylüdürler ve efendidirler. sade ve doğal insanlar. var olun.
ikibin kişinin etmediğidir.
inşallah sağ salim dönerler ve devlet tarafından hak ettikleri saygıyı görürler.
su an donma tehlikesiyle karsi karsiya olmalarindan endise ettigim vatandaslarimizdir.
(bkz: insanın makineyi yendiği an)
(bkz: 17 dev adam)