Gözetmen olarak katılacağım sınav ehliyetle gelmeyin almam.
girebilmek için yine fizana gideceğim sınavdır.
kredi kartı telefon ve her şeyi evde bırakıp neyime güvenerek gideceğim lan ben oralara
http://www.youtube.com/watch?v=PmQPT34_8MA
Yarın çok vasat bir çalışmayla girecek olduğum 3 saatte nasıl yetiştireceğimi bilemediğim ösym şeysi.
son ales'ten 96 aldığım için tekrar girmeyeceğim sınav. ulan hala şunda 95'i geçemeyenler var. yazık harbiden.
bu kez neden başvurduğumu gerçekten bilmediğim sınav.

deneme niyetine, hadi bakalım.
Birazdan girecegim sinavdir. Ne cozucem bilmiyorum haci, bari yanimda mini etekli olsa da bacak kessek sinavda.
An itibariyle kendisine girmek icin hazirlaniyorum.

Siciyorum da afedersiniz.

edit: hay sıçmayaydım da ders çalışaydım.
güz dönemi sınavları her zaman bahara göre zor olurdu. 2012 güz sınavına oranla kolay olan sınav.
bir çeşit sınavdır. her sene bu zamanlar maraton olduğu bilinmesine rağmen alesi bu tarihe çeken zihniyeti alkışlamak gerek. bize sikimi verirler olimpiyatları zaten. vermesinler amk. biz daha planlama denen şeyin ne olduğundan bihaberiz.
uzaktan eğitim yoluyla yüksek lisans yapma şartları arasında sınav puanı koşulunun kaldırılmasıyla girmekten yırttığım sınav.
(bkz: yağma hasan ın böreği)
çalışmadan girilmeyecek sınavdı. en azından bir kaç deneme çözüp girmek gerekiyordu. çözmeyince de malumunuz çok iyi geçmedi.

bu sene her iki ales te zordu açıkçası. hedef 2014 ilkbahar.
bülent'in g bölgesindeki ileri düzey programına tükürmelik sınav. *

ayrıca; sınava girerken polis amcaların "anahtarı götüme mi sokcam?" nidalarına kulak asmadan varınızı yoğunuzu aldığı, taşak pipi kontrolü yaptığı sınav.

soru: yazar burada "anahtarı götüme mi sokcam?" derken neyi kastetmek istemiştir?

not: kızlı erkekli sınav.
hayatımda süreyi yetiştiremediğim ilk sınav oldu. çoğu kişi de aynı şeyi söylüyor. götümüzde patlamış sınavdır. *
(#21952825)

yersen.
götümüze giren sınav olmuştur. açıkçası taktik hatası yapıp mal gibi öncelikle mat1, mat2 çözdüm bunlarda baya boş bıraktım, geri döner bakarım diye düşündüm. bu arada bir de baktım ki sınavın bitmesine 1 saat kalmış ve önümde yapılacak 50 sözel sorusu var. o andan itibaren jet hızında sözel 1'i çözmeye çalıştım, 39 soru yaptım mantık sorularını yapamadım. abimin sözü aklıma geldi bu arada demişti ki yanlış doğruyu götürmüyor. kalan 10 dakikamda soru çözmek yerine kitlesel şekilde aaaaaaa ccccccc eeeeeee şıkları işaretledim belki tutar dedim. gel gelelim sınav sonunda verdiğim 50 liraya mı yanayım, taktik hatası yapmama mı yanayım yoksa pazar tatilimi mahvettiğime mi yanayım bilemedim. ulan tatil yapmak için 5 gün bekleyecem şimdi valla kötü hissediyorum. ösym şekeri, 2 kurşun kalemi ve kalem kutusunu cebime koyup evime geldim. 2014 dünya kupasına gidemeyip euro 2016'ya hazırlanan milli takım gibi 6 ay sonraki ilkbahar ales'e konsantre oldum.

(bkz: fatih terim allah kerim)
(bkz: ösym noluyo kaşın gözün oynuyo)
(bkz: sınav sorularını tübitak ın hazırlaması)
(bkz: ales in aslında çok tırt bir sınav olması)
(bkz: pazar gününü piç etme rehberi)
birçok uzun sorularla sürenizi elinizden alan, sizi bir mantık sorusuyla durduramazsa iki de değil tam 3 mantık sorusu ile durdurabilen, gereğinden çok fazla 200 tane soru için kalın kalın kitapçıklar hazırlayıp birçok ağacı harcayan ösym sınavıdır.

23. ve 24. sayısal-1 sorularını bir bilgiye göre çözersin, oradaki türkçe paragraf sorularından dönme o uzun paragrafı anlayıp o 2 soruyu çözene kadar çoktan 5 dk geçmiştir. çözmüşsündür de ama yaptığın sorular sadece 23 ve 24. sorulardır. geriye çözülecek bunun gibi daha çok soru vardır. mesela 25 ve 26. soruların da başka uzun bir bilgiye göre çözüleceği gibi.

abi yap şunu 30ar soru ya, tmm zor sorma demiyorum, hatta aralarına da bunu herkes yapamaz dediğin sorular da koy ama süreyle bu kadar da yarıştırma be kardeşim. sayısal 2ye türev integral falan bari koy da farklı bişeyler çözelim, sayısal 2 olduğu anlaşılsın.
akp döneminde olmuştur. ecevit zamanında bu sınava girmiş biri olarak konuşuyorum. gönderin lan şu akp'yi artık, çok fena ales'im geldi. hatta başka bi ismi vardı, unuttum şimdi. çok olmuş yav. yaşlandık azizim.
ösym'nin yanlışlıkla önümüze "ales soru kitapçığı" yerine "ales soru kitabı" koyduğu sınav olmuştur!
Pazar günü bir çok katılımcısına girmiş, ÖSYM mal ve insan? topluluğunun* düzenlediği sinavdır kendisi.
Çıktım, uzaklara bakıyorum, ellerim paltomun ceplerinde, beynimde adele'in "someone like you" çalıyor.

Ulan sInav, sen mi büyüksün ben mi? Narası attıran, eve gelince böyle işe koyayım, uyusaydım uykumu alırdım bari dedirtendir.

Çıkışta, sevgili büyüklerimizin kulağını çok çınlatana da rasladığımı es geçmeyeyim.
' o neydi lan! ' sınavı. tam olarak bu.
Sureyi yetistiren insanlara uzaylilarmis gibi bakmama sebep oldu. ikinci kez girdim ama yok yani ilkinden daha vahim saka gibi ...
Benim bu sınav hakkında merak ettiğim şey 3 sene önce bu sınava giren adamla, bu sene sınava giren arasında herhangi bir farkın olup olmadığı. hepimiz biliyoruz ki üniversitelere başvurularda sıralama değil puan önemli. bana biraz haksızlık var gibi geliyor bu konuda. mesela 2010 yılındaki sınava girip 90 üzeri alan adamla bu sene girip 90 civarı alan birisi arasında fark olmalı. atıyorum 2010 yılında 95 puanla 2561. olduysan, 2013 yılında 90 puanla daha iyi bir sıralamaya girebiliyorsun; ama üniversiteler bunu dikkate almıyor.
Sınava ilişkin sayısal veriler açıklanmış. Birazdan da sonuçlar açıklanır.

http://osym.gov.tr/dosya/...nemi-sayisal-bilgiler.pdf
sorularının saçmalığı doğru cevap ortalamalarından anlaşılabilecek sınavdır.