bugün

istanbulda az önce bir sallanma oldu. merkez üssü neresi bilmiyorum. çok kısa sürdü.
allah sallamasa yazmayacak sözlüğe.
hafif sallamıştır.

Büyüklük:4.1 (Mw)
Yer:Marmara Denizi - [08.52 km] Çınarcık (Yalova)
Tarih:2023-12-17
Saat:23:53:52 TSi
Enlem:40.72167 N
Boylam:29.09944 E
Derinlik:11.18 km
(afad)
hiçbir şey hissetmediğim depremdir. Çok sallandık diyen var, enteresan...
Denize yakın evler hissetmiş yamulmuyorsam. Biz baya hissettik.
izmirden hissedilmedi.
Marmara Denizi bu yıl hareketli....
Ben hissetmedim .
Pendik sadece iki uç saniye surdu ama bayagi hissedildi.
Maltepe'de hissedilmiştir. Eskiden deprem olduğunda millet sokakta çadır kurar uyurdu şimdi balkondan bakıyorum bir kişi bile dışarı çıkmamış.
Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.
Fırtınadan önceki sessizlik desek yanlış olmaz. 4 şiddetindeki deprem ritcher ölçeğine göre küçük bir deprem. istanbul'da yaşayan yazarlarımız varsa Allah şimdiden yardımcınız olsun
Haber değeri ne?
Yıkıcı olmayan her deprem bir uyarıcı.
Önlem alın.

istanbul'da oturmak zorunda iseniz zemini sıkıntılı sahil ilçeleri ile eski yaşlı binalardan bir nebze uzaklaşıp kuzeye doğru içeride kalan ilçelere yönelin.

Ha bu demek değil ki sahildeki tüm ilçeler sıkıntılı.
Elbette hayır. Veya diğer ilçelerde hiç mi yıkım olmaz, elbette olabilir.

Ama tüm bunlar yine de istanbul'un en sıkıntılı yerinin güney kıyı kesim olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Denizde olan hem de 4.1 btğklüğünde bir. Depremi hisseden varsa o evi hemen terketsin.
5 nokta altında bir depremdi, umuyorum bugüne kadar biriken stres Marmara fay hattından boşalmıştır, Hayırlara da vesile olabilecek bir depremde olabilir bu yönü ile.
uzman değiliz tabi de. ben en çok istanbul dan değilde doğuya doğru 200 km uzaklıktaki yerlerden korkuyorum.
Uzmanlar tetiklemez faydan uzak diyor ama aynı zamanda büyük bir deprem olmayacak anlamına da gelmiyor diyor. Diken üstündeyiz. Yalovadaki 4.1 i hisseden istanbul ahalisini ve evlerini 7 üstü bir depremde düşünmek bile istemiyorum.
Ayaklarımı uzatmış yatağımda oturmuş dizimi seyrediyordum, bi an o his geldi ileri geri sallanarak hissettim. anında yataktan kalktim sanki nereye gidebileceksem..
Zall'a entry girdirecek kadar şiddetli olmuş. Geçmiş olsun zall abi. Mayışlar gecikti ama hayırlısı.
Küçük küçük çok deprem olursa büyük deprem enerjisini fay hattından alır diyolardı, biz de dua edelim de öyle olsun, koskoca şehir götümüze girmesin, diyoduk...

Umalım ki dualarımız kabul edilmiş olsun...

Bu şekil 3,7- 4,1 arası 8 10 deprem daha...

Please...
deprem olunca millet korkudan sabahında camiye gider, zall da sözlüğe girer. sözlük seni korumaz lan şaşkın..
Hedefe doğru gidiyor arkadaşlar. Allah korusun herkesi.
Yine herkes felaket tellalı kesilmiş. Arkadaş; 20 küsür senede bırakın istanbul'u, isteseler Türkiye'yi yıkıp yeniden yaparlardı. Yapmadılar; çünkü biz onlar için önemsiziz. Paraya taptıkları kadar, Allah'tan korkmaz bu dürzüler. Allah bizi depremden önce başımıza gelen bu rezil iktidardan kurtarsın!
Çok geçmiş olsun.

Umarım herkes binasının sağlamlığına dair kontrollerini yaptırmıştır. Felaket tellallığı yapmak için söylemiyorum olası bir deprem için herkesin bir hazırlığı olmalı.