bugün

bozuk da olsa işleyen bir demokrasiye sahip mısır da yapılan darbe sonucunda oluşan duruma bir kaç cılız ses dışında mısır halkı(mursi yanlıları) seslerini kimseye duyuramadı. meydanlara toplanan ve uzun süredir mısır ı bloke eden insanlara yapılması planlanan ordu girişimi.

mısır ordusu mursi yandaşlarının doldurduğu meydanları tanklarla kuşatma altına aldığı bilgileri geliyor.

demokrasi ne menem bir şeydir ki ortadoğu halkları onu kullanmayı beceremiyor. sadece müslümanların hakkını yemiyelim. 2. dünya savaşından önce de almanlar becerememişti.

mısır bir iç savaşa sürükleniyor, orta doğu yangın yerine dönüyor, hep bu demokrasi yüzünden.
mursi yandaşları denen ihvan-ı müslimincilerdir. kendileri hüsnü mübarek indirilip göstermelik bir seçimle muhammed mursi başa geldikten sonraki bir yılda saldırmadık etnik, dini, siyasi ya da mezhepsel grup bırakmamışlardır.

sikerim sizin yapacağınız işi! vahhabi teröristleri başımıza özgürlük savaşçısı kestiniz hem suriye'de hem de mısır'da.
darbecilerin sabah saatlerinde yeniden adeviye meydanı'na müdahalesi sonucunda 100 kişinin hayatını kaybettiği, 2 bin kişinin yaralandığı katliamdır.

http://www.haberturk.com/...68721-misirda-kanli-sabah
120 kadar darbe karşıtı göstericinin * açılan rastgele ateş sebebiyle katledilmesi ile devam ettiği söylenmekte.
taksim meydanı'nda 20000 kişinin ortasına gaz bombası yağdırıp, insanları yerlerde sürükleyerek gözaltına alanları elleri kızarana kadar alkışlayıp, elleriniz dert görmesin diyenlerin gözyaşları içersinde izlediği vahşet.

evet, vahşet diyorum çünkü bu bir vahşettir. ben, vahşeti siyasi görüşüne göre ayıran, yorumlayan kaypaklardan değilim. kendi ülkesindeki polis terörünü alkışlayanlar, "5 kişi ile kurtulduğunuza şükredin, 50 kişinin refahı için 49 kişinin katli vaciptir" diyen şerefsizler, şehit polis dışında ölen 5 kişiye hiç üzülmediklerini söyleyip, mısır için feryat figan ediyor. ne kadar samimisiniz! peki mısır meydanlarında katliam yapanlar müslüman değil mi ey demokrasi havarileri.
müslüman kardeşler denen katil sürüsünün kaşıyarak, provoke ederek neden olduğu bir facia daha...

ölenlere de yazık olmuş. bok yoluna gittiler.

mısır'da yeni yönetim halk tarafından destekleniyor. (kendine) müslüman kardeşler ise suyun başına oturup, çalıp çırpmaya daha yeni başlamışken iktidardan "halk tarafından" (burdaki pembişlerin darbe diye ağladığına bakmayın. halk sokağa indi mursi ve yandaşları katliamlara başlayacakken ordu araya girdi) indirilmeye dayanamadılar. o hırsla günlerdir güvenlik güçlerini bu olayların içine çekmek için sayısız provokasyon yapılıp "harcanabilir" göstericiler öne sürülüyor (ki bunların çoğu da parayla tutulmuş işsiz güçsüz takımı).

mursi ve (kendine) müslüman kardeşler'in en önemli avantajı şu an mısır'da oturmuş bir siyasi hareket ve sayılan-desteklenen bir lider olmaması. olaydı zaten bu gerçekleşenler hiç olmazdı.

bu katil sürüsünün ileri gelenlerinin hesabı görülür, ortalık da süt liman olurdu. zaten o zaman da bu yavşaklar ortada görünmezdi ya neyse...
durumu ele alabilmek için objektifi biraz daha geniş açmak gerekir. nasıl türkiyedeki her kürt pkk yandaşı olmadığı gibi mısırdaki her müslümanda sizin düşündüğünüz müslümandan değildir. müslümandan müslümana fark olur mu derseniz olur (bkz: fethullah gülen) (bkz: cübbeli ahmet hoca) (bkz: el kaide) (bkz: babaanne)ler gibi. bunların hepsi müslüman ama babaanemiz hırsızlık yapan bir adamın elinin kesilmesini istemez, veya uluslararası istihbarat örgütleri tarafından islamın kontrolünün sağlanması için maşa yapılmaz. yada ben hiç beline bomba bağlayıp elçilik patlatmaya çalışan babaanne görmedim. (benimkinin bastonuyla asker kovalamışlığı var ama bostanını ezecekler sandı girmesinler diye). gelelim hikayenin gelişme kısmına; mısırlılar özgürlük demokrasi cumhuriyet bıd bıd diye diye hüsnüyü iktidardan indirdikten sonra bırakın laikliği insan haklarını en ufak sıkıntıda ortaya cart diye şeriat hükümlerini sürecek bir adamı (topluğulu) ortaya getirdiler. yani sonuca bağlarsak ortada zaten ne bir demokrasi vardı ne de insan hakları. adamlar hak hukuk derdine değil katı şeriat hükümleri için uğraştılar.

şimdiden söyliyim: kimsenin ölmesini istemem. ölümlerine bahanede bulmuyorum. yukarıdaki yazıyıda, boynunuzdan yukarısınıda çalıştırın oradaki olaylara diye yazdım.

kaçan ayrıntı: oradaki topluluk kim mi ? arkadaşım çok güzel yazmış (bkz: #20914168)
sen mursiye karşı olabilirsin (bende karşıyım) fakat sırf mursiye karşısın diye onca insanın ölmesine nasıl oh iyi oldu dersin. bunu diyosan sen hayvansın bunun başka açıklaması yok. sırf sisi mursinin karşıtı diye onca insanın katiline nasıl destek çıkarsın. orda bi katliam var ve sen katile destek oluyosun bunun farkına var artık.
ölü sayısı 163 olmuştur. binlerce yaralı var.

oturma eylemi yapanların üzerine ateş açarak bu kadar kişiyi katleden ve yaralayanları haklı bulan postalcılar, hala "katliam mı ki o swh swh" demeye devam etmektedir. türkiye'de tazyikli su ve biber gazı sıkılırken katliam var, orada 1 aydır yüzlerce kişi öldürülürken "katliam yok swh".
--spoiler--
Haftalardır Kahire meydanlarında kamp kuran göstericiler, silahlı kuvvetler tarafından 3 Temmuz’da görevden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin serbest bırakılmasını ve göreve iadesini talep ediyor. Mursi’nin askerlerce tutulduğu yer gizli tutuluyor.
--spoiler--

http://www.dw.de/kahirede...-m%C3%BCdahale/a-17017423
eğer ihvancılık ve müslüman kardeşler karşıtı olanların katledildiği olaylar olsaydı o zaman bizim darbe karşıtı dalkavuk şakşakçılar
'ohhh ya rabbi iblislerin kökünü kurutuyorsun maşallah' diye sevinerek pisliklerini ortaya saçacaklardı. öyle olmadı. şimdi allah'a 'ya rabbi müslümanları koru' diye dileniyorlar. hani şu amerikan köpeği şeriatçi müslüman kardeşler olan müslümanları koruması için.

tıpkı el-nusra denen ve füzeleri abd ve israil tarafından yollanıp akp tarafından teslim edilen bebek katillerine dua ettikleri gibi.

tıpkı bunların lideri olan karaktersizin amerikan askerlerinin 'müslüman kadınlar''a tecavüz edip evlerine sağ sağlim dönebilmeleri için dua ettiği gibi.

göt yalayan, allahsız orospu çocukları.

işbu entry beni yasal yönden zor durumua nasıl sokacakmış merakettim? hayır sokabilicek biri varsa buyursun.
keskin nişancıların binaların çatılarından mursi taraftarlarının üzerine rasgele ateş açarak yüzlerce kişinin ölümüne sebep olduğu saldırıdır.

ibretle izliyoruz.
mursi yanlılarına karşı başlatılmış olan operasyonda ölü ve yaralı sayısı dikkat çekicidir.
2000 yaralı
100 ü aşkın ölü .
şimdilik .
insanların hastalıklı bakış açılarını ortaya koyan olay. yok müslümanlarmış, yok darbecilermiş, yok buna karşıymış, yok bu bunun yancısıymış. nasıl insanların canını, yaşamını bunlarla eş değer görüp buna göre yorum yapıyorsunuz aklım almıyor.

daha iki ay önce yakını, uzağı farketmeden kendi arkadaşın, komşun, aynın dinin değelerine önem veren insan da polisten darp görürken, haksızlığa uğramışken bu zihniyeti sergiyelip oh oldu, aman iyi oldu, müstahak onlara diyen ama bugün müslümanlar onlar, aman allahım yapılmaz bu diyenlerin de dünya üzerinde yapılmış tüm darbeler götüne girsin.

sakin edit: yıllardır sözlükte yazıyorum ilk defa adam akıllı küfrettim. ciddi anlamda söylüyorum hala insanların ölmesini, yaralanmasını, acı çekmesini değil de dinini, ırkını, dilini, siyasi görüşünü ön planda tutup ona göre yorum yapan ve ona göre bu duruma duygusal tepki veren varlıkları gördükçe yaşamaya, insanlığa olan inancım azalıyor. bizden sonra yaşayacak nesle acıyorum, zavallılar kim bilir neler çekecekler.
an itibariyle

163 ölü, en az 5 bin yaralı

http://www.aksam.com.tr/d...5-bin-yarali/haber-235169

heryerden bi ses çıkıyor hangisi doğru belli değil.
bakalım hangi gazate kaç ölü kaç yaralı başlığını atacak .
ölü sayısı 163 e yaralı sayısı 7 bine ulaşmıştır.
ölenler bok yoluna gitti şeklinde izah edilmemesi gereken olay. yahu çoluk çocuk demeden ateş açıyorlar. buna üzülmek, tepki göstermek için illa müslüman, hristiyan mı olmak gerekir. kutuplaşma manyağı mısınız arkadaş. kendi memleketimizde yaşananlarda kızdığın hatta tiksindiğin insanlardan farksız davranmak, düşünmek niye.
ayrıştırılmış ve birbirine karşı yabancılaştırılmış insanlarlar yani dünya halkları, bu tarz olayları tv' dan tıpkı jean baudrillard'ın, tüketim toplumu adlı kitabında bahsettiği gibi tuvalet kağıdı reklamıyla aynı duyarlılıkla izlemeye devam ettikçe bu ve bunun gibi katliamlar asla bitmeyecektir. kumandadan kanalı değiştirirsiniz ve her şey biter. dünyanın değişik coğrafyalarında bu ve bunun gibi onlarca olay yaşanırken sıranın bir gün kendisine gelmeyeceğini sanmanın pervasızlığı ve aymazlığıyla yaşamaya devam eder insan.

kanal değişir ve her şey biter!
halkın üstüne polisi salan el sisi olunca diktatör oluyor ama rte yapınca demokrasi! vay sizin ben!

üzmüş katliamdır. yazık olmuş onca insana.
katliamdır. eğer bir bebek kundağından çıkmadan öldürülüyorsa affedersiniz ama buna katliam dememek bu katliama ortak olmaktır. Allah'ın gazabı üzerilerinden eksik olmasın. amin.
katliam faciadır.dünya seyrediyor sessizce ve bizim sözlükte bazı ahmaklar bunu gezi olaylarına ses çıkarmayan medyanın adeviye meydanı olaylarında coşması şeklinde yorumlamışlar. be ahmak be hayvanoğlu hayvan ulan binlerce kişinin üstüne ateş açılıyor sen gezi parkı olaylarıyla kıyas gibi bi densizliğe girişiyorsun.Gezi olayları devlete karşı yapılmış bi provokasyon olmasına rağmen çok az sayıda insanın ölümüyle (üstelik kasti olmayan) sonuçlanmış bitirilmiştir.o yüzden biraz insan olmayı deneyin de mısırda ki kardeşlerinizin (eger kadeşim değil diyorsanız sadece insan oldugu için )katledilmesine üzülün tepki verin adice karşılaştırmalar yapmayın . bu sizin insanlık vazifeniz olsun. ha yok insanlıkla alakam diyorsan o başka tabi.
Çok sayıda şehit haberinin geldiği bu günde mısır meydanlarında yapılan katliamlardır. Adamların tek suçu ise darbe karşıtı olmaktır. Sözde arap baharı demokrasiyi özgürlüğü orta doğuya getirmişti. Ama görüyoruz ki herşey koca bir palavradan ibaret. Ne orta doğuda, ne mısırda özgürlük , ne birlik beraberlik, nede huzur olacak.
ölü sayısı 300'ü geçmiştir.
Çoğu cahilin gezi parkı olayları ile kıyaslamaya çalıştığı büyük katliamdır. Bir kere göstericilere ateş açan polis değil bizzat ordunun kendisidir. Mısırdaki insanlar kafalarına biber gazı kapsülü isabet etti diye değil resmen keskin nişancının tüfeğinden , mısırlı askerin makinalı tüfeğinden yağan kursunlarla şehit gittiler. Gezi parkının cengaverleri her fırsatta bu kıyaslamayı yaparlar, ama gezi parkı olaylarında asker duruma el koysa mısırdan daha beter durumlar ortaya çıkardı. Onun için bu tarz insanları ülkede darbe yapıldıktan sonra görmek isteriz. Bakalım gezi parkı darbeci askerlerle bir tutulurmuymuş !
tarihin ve özellikle türkiye'nin asla unutmayacağı unutamayacağı , ilk baktığınızda yalnızca masum insanların hayatlarına vurulan prangaları ve bir yandan barış naraları atıp diğer yandan bu prangaları vurmak için yıllardır kendini saklamış yıllar sonra büyük bir iştahla ortaya çıkan silahlı kanlı elleri görürsünüz. madolyonun diğer yüzünü çevirdiğimiz de yalnızca batının gerçek yüzünü ortaya çıkarmakla kalmayıp batının demokraside ki samimiyetini de gözlere sokarcasına meydanlara seren beraberinde batının orta doğuda güçlenen bir devlete duyduğu tahammülsüzlüğü yine fütursuzca gösteren çok üzüldüğüm bir katliam bir insanlık ayıbı bir utanç ifadesi.