Efendim,bu sene 10. Su düzenlenen, takdir edilesi etkinlik
Rize'nin ev sahipliğini yaptığı şu sıralarda devam eden etkinliktir.
ayrıca yöresel kanal olan kaçkar tv'den naklen yayınlanmaktadır.
Farklı ülkelerde yaşayan gençlerin Türkçe şarkı, şiirler okuyarak yarıştığı etkinlik. Türkçe'yi ve Türkiye'yi tanıtmak adına şu ana kadar yapılmış en iyi etkinliklerden biri. .kendi yöresel kıyafetleri içinde bizim dilimizi, şarkılarımızı ve şiirlerimizi bizden daha iyi konuşan gençleri görünce gururlanıyorum. onlar Türkiye'yi ve Türkçe'yi severek yetişiyor.
pantürkizm hayallari altında amerikan-siyonist işbirliği ortaklığının hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik çalışmalardan yalnızca birisidir.kalkıpta haklıda olsanız haksızda olsanız fetoya ve şakirtlere bir laf etseniz kafanıza kakacakları olimpiyattır.bak biz böyle böyle hizmet ediyoruz hegu högü gibisinden.emperyal amaçların gizlenmesi için masum insancıkların kullanıldığı ajan provokatör girişimidir ancak yinede gizli bir cazibesi var severek izliyoruz.birşeye daha dikkat çekelim bütün emelleri açık seçik bilinmesine rağmen bu olimpiyatlar ne yazıkki ulusal bayramlardan daha görkemli olarak kutlanır anıtkabire çıkmayan devlet ricali hazır bulunur ve 19 mayısı 23 nisanı 10 dk da geçen kanallar olimpiyatların öncesinde ve sonrasında haftalarca çok geniş olarak yayın yapıp canlı bağlantılarda bulunurlar.
gereksiz bir olimpiyat.
ilk 9 u mükemmel olan önemli organizasyon.
şakirtlerin emparyalist oyunlarındanmiş bla bla bla
insanlığı bırak bir canlının yararına taş taş üzerine koymayan cenabetlerin saldırdığı etkinlik.
her ne kadar tasvip etmediğim bir grup tarafından yapılsa da, türkiye ve türkçe'nin öğrenilmesi, öğretilmesi ve yaşatılması açısından yararlı bir organizasyon. en azından bir yerlerde bu ülke için bir şeylerin -yanlış yollarla ve yanlış kişiler tarafından olsa da- yapıldığını görmek sevindirici.
135 ülkeden öğrencilerin katıldığı olimpiyattır. heyecanla bekliyoruz finalleri.
hangi kanalda olduğu merak edilir.
bu olimpiyata gidebilmek için izin günümü bugüne ayarlamadığım için şu an tarif edilemez bir pişmanlık yaşıyorum sözlük. ne olurdu yani cuma gününe denk gelse. ühühüü. neyse nasipse seneye artık.

gidilesi, izlenesi olimpiyattır efendim.
cemaatin yaptıkları içinde en az eleştirilecekken hatta övgü alması gerekirken ülkemizdeki muhalefet anlayışına kurban giden etkinlik. arkadaşım beğenmediğin insanlar yapıyor diye bok atmaya gerek var mı? Add ya da benzeri bir dernek tarafından yapılsa nasıl öve öve anlatırdınız, ikiyüzlülük yapmayın.
Cemaatin yaptığı en hayırlı ve en güzel iş diyebilirim. Dünyanın neredeyse bütün ülkelerinden gelen çocukların Türkçe şiir okumaları ya da şarkı söylemeleri bizi hayli hayli duygulandırmaya ve göğsümüzü kabartmaya yeten olimpiyattır.
kapitalizm,sömürülmek,cart curt diyen arkadaslar;(#15659190)
(#15658737)

cumhuriyet türkiyesini saymaz isek türklerin tarihinde misyonerlik ve asimilasyon yoktur.
buna binaen türkçe olimpiyatlarını misyonerliğe yada emperyalistlere benzetmek büyük bir hata olur.
kaldıki bu etkinlik sadece afrika çöllerinde aç öğrenciler arasında yapılmıyor.
abd den japonyaya, ingiltereden güney afrikaya dünyanın 4 bir yanından 130 ülkeye yayılmış türklerin yaptığı en büyük organizasyon.
benim ana dilim kürtçedir o ayrı mesele.
protokolden yine birilerinin ağlayacağı olimpiyat. Ayna programını sunan herif olimpiyat hazırlıklarını yerinde gösteriyordu. Bebeler sordum sarı çiçeğeyi söylüyordu. Duygulandım amk.

Edit: lan eğlence bitti eksilemeniz bitmedi.
genemi televizyonda "urfanin etrafiiii dumanli daaglaa..." diye şarkı söylemeye çalışan ecdevilerle dolacak.
bana kalırsa güzel bir etkinliktir. dünyanın her bir yerinden insanlar, 3 saatliğine de olsa benim dilimi konuşuyorlar. hep böyle düşünürüm.. mesela ben şu an sözlükteyim. bir yazar daha sözlükte. ben öksürdüm. belki o da öksürdü. belki çok çok uzağımda. ama o anımı paylaştığım biri oldu. bilemiyorum sizler nasıl düşünüyorsunuz..

türkçe olimpiyatları da böyle bir şey işte. fazla abartıyor olabilirim, ama öyle, öyle.

---------

http://www.youtube.com/watch?v=3HNpYTSiluA

bu da sonradan, türkçe olimpiyatlarına katıldığını öğrendiğim arkadaşım. çok eğlenceli bir kişiliktir. ablamla bana "hadi uyuyun artık, vampirler!" demişliği vardır. biz de ona "zenci vampir" diyorduk ama bir ırkçılık söz konusu değil. neyse bak özledim ha.
ne işe yaradığını merak ettiğim organizasyon.
http://videonuz.ensonhabe...ari-icin-carpici-yorumlar
linkinden hakkındaki yorumların izlenebileceği organizasyon.
bu kadar saçma bir şey olamaz arkadaş canları sıkılıyor. işte din yerine türklüğe hizmet edenlerin kendilerin dinle bir alakası olmadığının kanıtı. bir de mal gibi ağlayanlari görmek daha iğrenç bir durum.
Çoğunluğu 3. dünya ülkelerinden gelen çocukları Türkçe dilinde şarkı, özel yetenek, şiir vb. dallarında yarıştıran ve türkçenin dünya üzerindeki kullanımı teşvik etmeye yönelik istanbul'da yapılan organizasyondur. "Cemaat" tarafından organize edilmektedir.
8 haziran da osmaniye' de gerçekleşecek olan etkinlik. Gideceğim efendim. Uganda' lı somali' li çocuklar benim dilimde konuşacak ben de gururla izleyeceğimdir.
kimin yaptığı neden yaptığı önemsiz olan, Türkçe konuşan dünyanın dört tarafından çocukları görünce duygulanılan bir olaydır..
"gittim gördüm duygulanmadım" olimpiyatıdır.