bugün

gece vardiyasında çalıştığınızı gösterir.
az uyumak daha cok zindelik verir...
iki sebebi olabilir; aşırı yorgunluk ya da aşırı tembellik.
demir veya b12 eksikliği kaynaklı olabilir, eğer öyleyse vitamin kullandığınız zaman çok daha dinç uyandığınızı farkedeceksiniz.
Uzun süre hareketsiz kalan vücudun harekete alışmakta zorlanması hasebiyledir.
uyku uykunun mayasıdır düşüncesiyle yola çıkılırsa olağan haldir.
uyku evrelerinin düzensiz olmasından kaynaklı durum. uykuyu almış olarak uyanmak için rem uykusundan sonra uyanmak gerekir. uyku evreleri yaklaşık 90 dakikada bir değişir yani 1.5 saat uyuyup uyanmak dinlenmek için yeterli olabiliyor.
bir başka sebebi şehir yaşamanın eksilerinden biridir. köyde yaşayan hele yaylada yaşayan birinde genellikle görülmediği bir gerçek vaka. istanbul'un rutubetli havası bir de harala gürele koşturmaca, bazen uyku saatlerinde düzensizlik sonrası çıkan fatura böyle olabiliyor işte. köyde yaşayan akrabalarımdan gözlemlediğim kadar bir gerçek var ki adamlar sabah çakı gibi uyanıyorlar. bağlasan yatakta duramıyorlar. hemen kendilerini yaylaya atıyorlar. işlerine güçlerine bakıyorlar.
(bkz: uyku mallaması)
dinlenmenin uykunun süresi ile değil kalitesi ile alakalı olduğunu gösterir.
insanın 8 saat uyuması gerektiğini gösteren durumdur.
Insan vücudu belli periyotlar halinde uyumaya alıskındır örneğin bu periyot 8 saat olsun insan vücudu 10 saat uyuyunca uykusunu alamaz ve 6 saat daha uyumaya ihtiyaç duyar yani insan vücudu periyodun katları seklınde uyumaya ihtiyaç duyar.
(bkz: atarax)
pis boğazlıktandır. on saat uyuyunca da uykum oluyor iki saat uyuyunca da. ben de iki saat uyumaya karar verdim. daha mutluyum. biraz sıkılıyorum ama alışıyor insan. bir de sigaraya başladım ama olsun. bir de sinirli oluyorum biraz ama zamanla alışırım. falan filan.
Yatak rahat olmayabilir.
Gece uyku felci yaşanmış olabilir.
Dün eksik kalan uykunun da o günkü uykuya eklenmesi yine de yetmemesi olabilir..
uzun süre düzensiz yaşayan insanın düzenli hayata geçmesiyle başgösteren hadise.
standart uyku saatinin aşılması yada tamamlanamaması durumda ortaya çıkan sorun.
Uyku uykuyu getirir hesabı.

Ne kadar çok uyursan o kadar gelir.
bilimsel olarak doğal bir durum. nedenide uyku mayalanması oluyor halk dilinde, vücut artık uyudukça uyumak istiyor, 2 saat uyuyup uyanan birinin dinç olması buna bir kanıt oluşturur.
10 saat değil de, 20 saatte uyusam bi türlü uyanamama halleri falan. hep uykulu olma
Bende de olan Bir hastalık olabilir .
Vücudun kendine yeten uyku suresini astiktan sonra hic uyumamis gibi hissetmesinden kaynaklanmaktadır. Örneğin, vücudunuz için yeterli uyku süresi 6 saatse, siz 7 saat uyudugunuzda 1 saat uyumus gibi hissedersiniz.
Başlık beni anlatıyor.
Migren'in olduğuna işarettir.
Lakaplarımdan birinin "tavuk" olma sebebidir. Arkadaşım uyku senden benden çekici naabaayııım