bugün

vatan kurtarıcısına saygıdır.
havlamanın sadece köpeklere özgü bir davranış olmadığını bize gösteren söylem.

(bkz: yazar burada havlamış)
saygı duruşudur. tapınma diyenlere kıçımla gülüyorum.

arkadaş entryi kopyala yapıştır yapmıştır umarım. yoksa bu kadar saçma bir başlık ve entry için harcanan zamana yazık.
size göre tapınmak, bize göre bir vefa borcu. hemde öyle böyle bir vefa borcu değil. bizlere bir ülke bahşeden birisinden bahsediyoruz. benim özgürce, kimseye bağımlı olmadan yaşamam için hayatını ortaya koyan birisinden bahsediyoruz.

o benim atam.
o benim idolüm.
o benim başkomutanım.
o benim başöğretmenim.

siz ne diyorsunuz bilmiyorum. ama o benim mustafa kemal atatürk üm.

keşke o'nu ve silah arkadaşlarını, bu ülke için canlarını veren tüm kardeşlerimizi yılda bir gün değilde; her gün hatırlasak.

siz ne kadar o'nu unutmaya çalışsanızda; bizler her gözlerimizi kapadığımızda, onun mavi gözleri aklımıza geliyor. Atam'ın ülkem için yaptıkları geliyor. verdiği emekler aklıma geliyor. sadece bir gün değil. her gün, her dakika, her saniye hemde...

unutmadık...unutturamayacaksınız...
kendi kafasındaki putlardan arınamamış şakacı yazar entarisidir.

yakışmamıştır, her entari uymaz herkese. kimi zaman bir beş beden büyük gelir.
(bkz: sen ne anlarsın)
üzerinde yaşadığımız toprakların kurtarılıp bize emanet edilmesine ön ayak olmuş,önderlik etmiş kişiye yapılan bir saygı duruşudur sadece. bunu tapınmak olarak algılamak söz konusu olmadığı gibi,bunu böyle algılayan fesat beyinler varsa tartışmaya bile gerek duyulmayası bir başlıktır.
putperest inanca sahip arapçıların hırkalara , sakal kıllarına tapınmaları , arabistan çöllerine gidip taş bir odanın etrafında tavaf yapmaları daha bir saçmadır .
varolma nedenim olan insanın, olduğum gibi olma nedenim olan insanın, anneme, bana, hayatımdaki tüm kadınlara insan olma özgürlüğünü vermiş, kendime ait bir bayrak, bir vatan, değer yargılarım olmasını sağlayan, benden önceki nesillerin, benim ve benden sonra doğacak olan tüm türk nesillerinin özgürlüğü için, "insanca" yaşaması için elini taşın altına koyan, ömrünü adayan, akan binlerce damla kanın sorumluluğu üstüne alan, karlar üzerinde yatan, uyumayan, yorulmayan, korkmayan adam için verilen 1 dakikayı çok görenlerin anlayamayacağı * * "saygı" duruşudur.

Türk milleti Atatürk'ü Allah'a borçludur. Geri kalan herşeyi Atatürk'e

(bkz: zor mu geldi)

edit: belli, baya zor gelmiş bir sürü kişiye...
nasıl kompleksli bir yapısınız siz.nasıl altı üstü iki dakikalık bir şeyi bu kadar büyütürsünüz.koskoca ülkenin kurucusuna da saygı göstermiceksen sen neye saygı gösterceksin hayatta.amip gibi çoğalıyorsunuz valla.
(bkz: hicbiseyebosunaiclenmeyendingil)
saygıdır, özlemdir, hasrettir. bayram sabahına uyanmış öksüz çocuklara benzemektir, her yıl 10 kasım'da, o saatlerde...

tapınmak el etek öpmekle olur.
insana saygı duymanın putperstlik olduğunu sanan yazar cümlesi.
gecenin bir vakti sinirlerimi hoplatan başlık bozmasıdır. rahatsız olan siktirsin gitsindir. saygı duruşuna geçtiğimiz adam sayesinde bu düzeyde yaşayabiliyorsun değil 2 dakika 24 saatte olsa sike sike susacaksın abisi.
HER ZAMAN TURBELERDE OLUDEN MEDET UMAN, ISLAMI TAM OLARAK ANLAYAMAYANLARIN ACABILECEGI BIR BASLIK
her gün 5 kere tapınanlara nazaran daha az zahmete girişmiş kişi eylemi. daha da mantıklı açıkçası ne öyle her gün her gün.
Saygı duruşudur, tapınma değil. Ha, tapınanları da vardır tabi ki -ki kendilerini belli etmede oldukça ustadırlar- ama bu, genelleme yapabileceğimiz anlamına gelmez. Bahsettiğimiz saygı duruşu türk milletinin önemli bir değeridir ve onunla dalga geçmek ayıptır.

O değil de, ben kendini "kemalist" zanneden arkadaşların lafı neden ısrarla el etek öpmeye, şeyhlere ya da dine getirmeye çalıştıklarını anlayamadım. ilk entryi giren yazarın hayal gücünün çok çalıştığı belliyken, anlattığı olayı gerçekten yaşayıp yaşamadığını tahmin etmek o kadar da zor değilken, sorabilir miyim acaba "nedir bu saçmaladığınız?" diye. Atatürk'ü tanrılaştırmaya çalışmak, en az bu başlığı açmak kadar gereksiz bir şey. Hem bunu yapmak, hem de "Ne tapması yav" diye zırvalamaksa aptalca. Eee?

Ha pardon, akıl denen bir şey vardı değil mi, kimilerinde olmayan? Unutmuşum, muhattap olmuşum, üzgünüm.
bir dakikalık (bkz: saygı borcu)na laf atanların şuan varolmasına sebep olan , dünyanın imrendiği ama içimizdeki nankörlerin dil uzatabildiği Ulu Önder Atatürk'ü yadetme eylemi.
vefadır.her geçen gün kıymeti daha bir anlaşılan, özgürce yaşamamı sağlayan,beni pencereler arkasına mahkum etmeyen,okuma,çalışma,seçim yapma ve en önemlisi hakkettiğim gibi insan gibi yaşamamı sağlamış olan o büyük insana duyduğum özlemdir.
son derece yanlış önermedir. bunu diyen adamların bayramlarda ve arefe günlerinde ölmüş yakınlarının mezarlarını ziyaret etmelerini de tapınma kategorisine koymamız gerekir o zaman. daha ne kadar alçalacaksınız troll sıfatını bile alamayacak yazar kişiler bilmem ki!