bugün

(bkz: pamukkale) *
cevabı sonsuza kadar tam olarak verilemeyecek soru.
benzerleri için;
(bkz: yumurta mi tavuktan cikar tavuk mu yumurtadan)
(bkz: cok gezen mi bilir cok okuyan mi)
(bkz: demir)
(bkz: yok lan yok pamuk)
(bkz: ben bi caya bakıyım)
1 kilo pamuk agırdır.
neden gemileri pamuktan yapmıyolar?
çünkü batar.
(bkz: there is no spoon)
(bkz: yer demır gok bakır)
(bkz: 1 kilo orhan pamuk mu daha ağır yoksa 1 kilo demir mi)
hala bunu mu araştırıyor insanlar. adamlar aya çıktı bee sen hala hesap yap demir mi daha ağır pamuk mu? tabii ki demir ağır. * * *
(bkz: 1 kilo demir mi daha ağır 1 kilo ıspanak mı)
çocukluğun akıl almaz sorusu...
popüler bir sorudur ve cevabı tabii ki demirdir..akıl var mantık var pamuk hiç demirden daha ağır olabilir mi !
heralde orhan pamuktan dolayı artık herşeyin pamuktan daha ağır olduğunu düşündüren soru
(bkz: 1 kg orhan pamuk mu 1 kg odun mu)
zamanında ilkokul öğrencilerine öğretmenlerin sadistçe sorduğu klasikleşmiş öğrenci ezme sorusu:

-Söyle bakalım Aliiii, 1 kilo pamuk mu ağırdır yoksa 1 kilo demir mi?

- (Zavallı Ali hemen düşer kapana) 1 kilo demir öğretmenim!

-Hayııııırrrr, aynı ağırlıktadırlar bilemedin nihahahahahaaaaaa *

cevaplara göre öğrenciler arasında '' kim daha zeki, kim daha çalışkan? '' ayrımına öğretmenler tarafından varılan saçmasapan sorudur ayrietten.
eğer kanamalı bir hastaysanız, eğer pansumana ihtiyacınız varsa, değil bir kilo elli gram pamuk bile size göre daha ağır bir hale gelecektir.
ayrıca bir kilo demir neye yarar ki tek başına? hiç! atıl vaziyette bir cisimdir o.
yaşasın pamuk. hele bir de sterilse. vay yavrum vay!..
fiziksel olarak düsünüldügünde ikisinin de kütlesinin aynı olduğu ve sorunun gereksiz olduğu anlaşılır. fakat yer çekimi ivmesi denen küçük bir ayrıntı ile soru daha cazip hale getirilebilir..
akıllı kadın/erkeklerden canı yanan ve aptallık mutluluktur mantığına bağlanan bir insanın, yeni sevgili adaylarını elemeye yardımcı olabilecek soru:

- selam ben ömer.
- hihihh. aysu bende memnun oldum.
- sana bir şey soracağım. bir kilo pamuk mu ağır bir kilo demir mi?
- tabi ki bir kilo demir!
- seni seviyorum aşkım!!!
(bkz: PATLICAN MI DAHA MOR DOMATESMi DAHA KIRMIZI)

(bkz: HAYIR BiBER DAHA YEŞiL)
Cocuklugumuzda bize sorulmaktan gina gelen sorulardan birisi...
bu sorunun cevabından çok bu soruyu soran bünyenin beyninin ağırlığını merak etmeme neden olan soru.
bir de anneni mi yoksa babanı mı daha çok seviyorsun sorusu vardır.

ama ben dayanamayacağım bu pamuklu, demirli müthiş zeka sorusuna cevap vereceğim.

aynıdır.. ikisi de 1 kilodur. yer çekimi nedeniyle kucakladığımızda hissedeceğimiz ağırlık farklı olabilir ama matematiksel olarak ağırlıkları aynıdır.
(bkz: ülkenin gündemine oturtulmak istenen soru)
iki kilo patlicanin daha agir oldugu kesin.
(bkz: dikkat! bilgi icerikli entry)
- bir kilo pamuk mu daha ağırdır bir kilo demir mi?
- bir kilo domates!
- yok oğlum soruda ya pamuk ya demir var.
- iki kilo da patlıcan!
- ne patlıcanı lan ? pamuk mu diyorum demir mi ?
- karnıyarık yapıcam!
- eyvah eyvah
vakti zamaninda magazin programinin bir tanesinde guzide bir mankenimizin soguk terler dokmesine vesile olmus tuzak soru.

garibim oz kutle, bagil agirlik hesabina girmisti..
başlangıçta belirsizdir bu. şimdi aldık elimize demiri, saf demir bu çok geçmez paslanmaya başlar. ağırlaşır o yüzden. pamuk durur mu. durmaz. bu da bir bakarsın nemlenmiş su falan çekmiş ağırlaşmıştır bile.

sonraları, demirimiz paslandığı için kaplama yapmak gerekir. ben alüminyum öneririm uzun ömürlü olur neyse yaptık kaplama demir yine ağırlaştı. pamuk ise gel zaman git zaman dökülür saçılır bu kaybolur gider.

sonuç bir kilo demir daha ağırdır.