bugün

eylülde bir yıllığına olmak suretiyle gerçekleştireceğim eylem.
- platonik aşkıma direk teklif ederim hacı. 2,5 sene ömrüm tükendiydi. güçten takatten kesildiydim. çıkarım karşısına "seviyorum lan seni" derim. ne olcaksa olsun amk.

- aynı gün sınıfın 4x4 motoru aylin'e pandiğimi atardım hafız. lan efendilik dedik, ayıp dedik de ne oldu be! bir ben kaldım bir de din hocası...

- mini etekle derse gelen beyza hocanın dersinde, masasının etrafına sırf dümenden 15 kişi toplanıp, kadıncağız o hegameyle ilgilenirken alttan sandalyesinin altına girip (evet!) sırayla bacaklarına bakan hayvan sürüsüne bende katılırdım. katılırdım abi yalan yok! içim içimi yemişti de yine efendiliğe vurmuştuk.

bunları yazarken düşündüm de benim lise yıllarım meğer kayıp yıllarımmış be.

ulan aylin!
kesinlikle ceyda nın pıttışını ellerdim, ayrıca durmadan beni boş sınıflara çağıran bennu ya kesinlikle bizim ev boş gel sevişelim derdim. harbiden yapardım bunu.
bu sefer affetmezdim.
sınav haftasına denk gelmediği sürece iyi sayılabilcek bir olay olurdu. umulurki boş bi derse denk gelsin.
diğer günün eski hayatıma dönüş olucağının bilincinde olduğumdan, yapmadığımı bırakmazdım.
bir günlüğüne geleceğe gitmeyi tercih edeceğim anlamsız yolculuk.
Keşke olsa dediğim durumdur..
Lisenin tadu bi başka yahu!
en büyük hayallerimden biridir. asıl hayalim liseyi baştan okumak ama.
nisan yağmurlarının yağdığı, etrafın bembeyaz çiçekle bezeli olduğu ve mümkünse derslerin çoğunun boş olduğu bir gün olması koşuluyla sıcak bakabileceğim önerme.
değil bir gün, bir hesabı kapatmak için bir dakikalığına bile dönmek için neleri vermezdim.

(bkz: ukte)
gereksizdir.

(bkz: adam liseli beyler)*
Sık görülen rüyalardan biridir. Lisede bir sorun çıkmıştır. Dersleri yeniden almanız gerekecektir falan... işin garip tarafı üniversitede okudun kapı gibi olmasa da diplomam var ama gene aynı rüyaları görüyorum.

Not: Rüyada kendini lisede öğrenci olarak görmek, gençlik yıllarının sıkıntılı geçeceğine; ilerleyen yılarda durumun iyileşeceğine delâlet edermiş. Ben rüya kitaplarının yalancısıyım.
hayatımın en eğlenceli dönemine 1 gün az gelir be sözlük. arka bahçede son sınıf son dönemde başlattığım oyun partilerine daha erken başlar parayı kırardım, çatıdaki rakı gecesine daha çok kişi çağırırdım, geometricinin suratına kapıyı bir değil iki kez çarpardım ( nasıl olsa dersten bıraktı), basketbol takımının kaptanıyla değil okul başkanıyla çıkardım daha zekiymiş o. *
hayatta en son isteyeceğim son şeydir!!!!
güzel bir güne denk gelirse hayır demeyeceğim olay.
- "liseli" diye dalga geçilmektir.
- lise aşklarını yaşayabilmektir.
- gizlice sigara içmektir.
- okulu kırmaktır.
lisede tuttuğun günlüğü eline almanla yaşadığın olaydır.
sonuç:
günlüğü yırtıp atmak
okuldaki tebeşir ve koridor kokusu için bile lise günlerine dönmek istenir.
bir daha dünyaya gelsem lise hayatını atlamak isterdim.
askeri okul olması hasabiyle pek eğlenceli geçmeyecek eylem. ama olsa şöyle robert falan hiç fena olmazdı.
üç ayrı lisede okumak zorunda kalmış bir gezginin lise hayatını tahmin etmek de zorlanmazsınız sanırım.
maalesef lise yıllarında çoğu yazarın sahip olduğu dostlukları kurmaya fırsat bulamamış olmam gerçekten üzücü.
her iyi arkadaşlık zamansız ayrılık olmuştur benim için.
çoğu yazarın ''vay arkadaş ne meraklısı varmış gel abi buyur '' diyeceği durum.

muhtemelen bunu dedikleri yazarda aynı durumda aynısını diyeceğinin farkında olacaktır ama.

ne bileyim öyle kısır bi döngü..
filiz'e "sevişelim mi?" derdim. moda oldu şimdi.
fizik sınavının olduğu güne denk gelmezsem ne olayım.vardır ben de o şans.