bugün

ne yalan söyliym çok fena hoplatacak zamlardır. 1 ocak'ta yapılacak zamların öne çekilmişidir ayrıca.

http://www.resmigazete.go...er/2016/12/20161201-1.pdf
olsun onlar yollar köprüler yapıyor ama...
boğma içmeye devam.
5 bin ila 15 bin tl arasında değişen oranlarda zam gelecektir. bu durum ikinci eli çok hareketlendirmiş. 35-40 binden aşağı adam gibi araba yok piyasada.
vicdansızlıktır.
Alışmış bu millet her yıl domalmaya amk, müstahak size. Ak çomarlar düşünsün şimdi evde çocuk aç ama istikrar sürüyor. Geçen yıl da açtı mesela. Dangalaklar sizi. inşallah ekmek 3 lira olur.
Koyun dediler koyduk diyen çomarlara gelsin bu kim kime koyuyor belli.
Ulan püh içkim sigaram yok tek kolam var ona da zam gelmiş. Zaten pahalı. 1 lt 2.30 falandı. Bide sigara içiyo olsam...
cüzdanımda ekonomik kriz yaşatan zamlardır. Koladan ne istediniz.
yapmayındır, etmeyindir, ayıptır, günahtır, damınıza koydurtmayındır.
ondan sonra niye kaçak sigara içiyosun niye izinsiz rakı yapıyosun.
sigara fiyatlarının sıralı tam listesi olsa da bi baksak zamları.
şemsiyenin ebatlarının büyüdüğünü haber veren doğa olayıdır.

görsel

(bkz: ben hep 50 liralık alıyorum)
(bkz: ekonomi çoh eyi çohh)
(bkz: yetmez ama evet)
(bkz: hüloğğğğğ)
(bkz: tamam lan daha bknz yok)
O kadar vahim bir haldeyiz ki ocağı bekleyemeden ötv zammı geldi. Dolar arttığı için zam geldi diyenlere ithafen diyorum ki;

Zam ürünün vergi matrahı üzerinden yapıldığı için dolayısıyla zam ÖTV'ye gelmiştir,ürüne değil.

ilgili kararname okunduğu üzere de anlaşılacaktır ki sigara,sigarillo,ucu açık puro, alkol oranı yüzde 18'i aşmayan ürünler vb. diye devam eden ürünlerin vergileri artırılmıştır.

Bu şekilde ekonomik krizi halktan vergi alarak aşabileceğini sananlar en büyük isyanların vergiden ötürü çıktığının farkında değillerdir.

Bu anlayıştan ve sistemden feragat edilip, derhal çözüm odaklı çalışmalar yapılmalıdır.
Hep 10 liralık sigara içen çomarlara koymayacak durum.

Nedir yani, Winston yerine camel içer cebinden yine 10 lira çıkmış olur.
bu zamlar ile birlikte devlet vatandaşın cebindekine biraz daha göz koymuştur.

"kaşıkla verip kepçeyle almak" ata sözünü gerçekleştirmiştir.
görsel
Sigara paketindeki yazı hiç bu kadar anlamlı olmamıştı dedirten lanet zamdır.
batan ekonomiyi, vatandaşa çöğdürerek çıkarma hareketidir.

ki yine de çıkmayacaktır. şahsen ben içimde açık bir şemsiye hissediyorum. ve memleketin en tepesinden en aşağısına kadar herkesin içinde aynı şeyi hissettiğine de eminim.

evet, açık. o derece yani.
Günler günler önce arkadaşım bir sabah mesaiye geldiğinde bankadan aradılar. Arkadaşımın maaşını çektiği bankamatik kartı kopyalanmış.şehrin başka bir köşesinden atm'den "şüpheli" işlem yapılmış ve hesabındaki tüm para çekilmiş. Arkadaşım inanamaz bir halde soruyor ve cevapları öğreniyor.hırsızlar ayın 14'ünü 15'ine bağlayan gece 23:50'de ve 00:10'da iki işlem ile daha çok kazanıyor.

Olayın kabaca özeti bu.

Tanım; Bir yıla ne kadar zam sıkıştırırsak o kadar iyi hesabı.
Kaavede oturan orta anadolu çomarı a haber seyrederken "dolarlan ne işimiz var ya" diyor ya..al gör ebenin amını..

Dur sen dur..daha yeni başlıyor..

Önümüzdeki hafta benzin mazota bi zam gelecek göreceniz..

Hayır iğneden ipliğe arabaya her şeye zamlar yağmaya başladı..

Bakalım bakalım devletimizin çok bağımsız kuruluşları enflasyonu kaç hesaplayacak..

Muhtemelen yüzde 3-5 olacak yine..

Niye?

Çünkü yüksek çıkarsa çalışanan da yüksek zam vermek gerekecek..

Üçkağıtçı yobazlar sizi..
Eskiden vatandaş gulyabaniden korkardı şimdi ÖTV den korkar oldu. Gece rüyalarımda ötv görüyorum, nefes alıp verişimde hesabımdan 33 kr düşüyor....

ÖTV'nin asıl amacı için : https://tr.wikipedia.org/...6zel_t%C3%BCketim_vergisi
dün gece bi 70'lik alanlar akaryakıt zammı öncesi depoyu dolduranlar gibi hissediyorlardır.
tepki olarak tüketilmemesi , boykot edilmesi gereken ürünlerdir. Sar , paket tütün al , krizden batıyoruz diye yırtınsınlar. Şimdi vatan millet edebiyatı yapıp vatanla milletle alakası olmayan bazı çomarlar , boykot çağrısı yapıyor , vatan haini , dolar bunlar yüzünden fırladı gibi şeyler söylemeye başlayabilir , hiç umrumda değilsiniz. Halkını düşünmeyen devlet devletlikten çıkar şirkete dönüşür. Zaten şu an devlet şirket gibi çalışıyor. Çalıştığım işyerine her hafta düzenli olarak alışveriş yapıyorum. iki haftadaır gıda fiyatlarında gözle görülebilir büyük artışlar var. Geçen hafta arabalara gelen zammı saymıyorum bile. Bugün yapılan zamsa artık bazı şeylerin önü alınmayacak derecede olduğunu gösteriyor. Bir vatandaş insanca yaşamayı hakeder. Bizim ülkede ise bu tam tersi. Elektriğin, suyun, doğalgazın yarısı vergi. Aldığımız telefon , bilgisayar , ev eşyası herşey yüklü miktarda vergiye tabi ve bu oran gittikçe can sıkıyor.
Bunlar iktidara geldiğinden beri sigara içme oranlarında belli başlı dönemlerde azalma meydana gelmiş halbuki durum hiç öyle değil. Sigaraya ne zaman zam yapıldıysa kademeli olarak sigara içme oranları düşüş göstermiş. insanlar paket sigaraya değil kaçak ve tütüne yöneldi. Sigara zaten zamla , baskıyla , yasakla bırakabilecek birşeyde değil. Ha bir de bu konuda dinen günah zam yapılmalı vs diyenler bu haram malların vergisiyle yaptırdığınız ibadethanelerde ettiğiniz duanız , kıldığınız namazınız kabul olacak mı merak ediyorum doğrusu.
aralıktan sonra bir daha geçirilecek olan zamlardır.

ama her ne olursa olsun ehonomi çoğğ eyyi diyen amcaların/teyzelerin sayısında bir azalma meydana gelmez. bu çarpık orantı nedeni ile de akp hala iktidar.

ödeyin aq vergileri. eşşek çok olduktan sonra semer vuran da çok olur.
büyük ekonomik krizin göstergesidir. yaklaşıyor.. bunları alt edecek şey ekonomidir. yani kendi kendini imha etme durumu olacak.
Ulan keşke ayyaş olsaydınız. Keşke dumancı olsaydınız. Eş dost toplanıp böyle güzel bir ortamda 2 duble rakı içip şarkılar okusaydınız keşke be. Ama nerde sizde o adamlık nerde amk.
Ulan ayık kafayla, ayranla, şerbetle memleketin amına koyan adamın çomarları. Bugün bana yarın sana oğlum. Hala anlamadınmı ? Yahu bu sevinmek nedir ? Oh iyi oldu nedir ? Siz nasıl bir insan evladısınız lan. Şu memleketinde olan olaylara bi bak lan bi bak.
Senin içki içmeyen sigara kullanmayan çok şükür elhamdürillah cı müslüman yöneticilerinin taşşaklarına yıllardır su serptikleri adamlar, ülkeyi mahvetti.

Lan kodumun dinazorları ! O ensardaki tecavüZcü orospu çocukları sarhoşmuydu ? O darbe saçmalığındaki hoca efendiler, abiler ablalar komutanlar sarhoşmuydu ? Akabinde yaşanan başka vakıf ve yurtlardaki tecavüz ve istismar olaylarını gerçekleştirenler sarhoşmuydu ? Kafa kesen ışid denen o amına koyduğumun mezhepsizleri sarhoşmuydu sence ? Baba kızından tahrik olabilir vb. Gibi Fetvaları veren sözde din temsilcileri sarhoşmuydu ?

Oğlum hepsi ayık kafaydı lan. Hepsi gayet aklı fikri yerinde olan orospu çocuklarıydı. E o zaman ayyaşlara ve sarhoşlara dert olmuş diye sevinen Neandertal insanından hallice bir zeka seviyesine sahip bu şahsiyetler, neyin peşindesiniz siz ? Düzeltilmesi gereken şey milletin alkol-sigara bağımlılığımı ? Yoksa din mastürbasyonu yapan orospu çocuklarının, din tüccarı devlet yöneticilerinin nasıl ortadan kaldırılması gerektiğimidir ?
Adamlar dinimizi, islamiyeti al aşşağı etmiş, bütün dünya islamdan ve müslümanlardan nefret ediyor sende gelip burda ayyaşlara dumancılara iyi olmuş diye şakşakçılık yapıyorsun.
Ulan bi gecede geberin göZünü kırpan orospu çocuğudur. işte O kadar tiksindirdiniz kendinizden.