bugün

1 aralık 2016 ötv zamları

tepki olarak tüketilmemesi , boykot edilmesi gereken ürünlerdir. Sar , paket tütün al , krizden batıyoruz diye yırtınsınlar. Şimdi vatan millet edebiyatı yapıp vatanla milletle alakası olmayan bazı çomarlar , boykot çağrısı yapıyor , vatan haini , dolar bunlar yüzünden fırladı gibi şeyler söylemeye başlayabilir , hiç umrumda değilsiniz. Halkını düşünmeyen devlet devletlikten çıkar şirkete dönüşür. Zaten şu an devlet şirket gibi çalışıyor. Çalıştığım işyerine her hafta düzenli olarak alışveriş yapıyorum. iki haftadaır gıda fiyatlarında gözle görülebilir büyük artışlar var. Geçen hafta arabalara gelen zammı saymıyorum bile. Bugün yapılan zamsa artık bazı şeylerin önü alınmayacak derecede olduğunu gösteriyor. Bir vatandaş insanca yaşamayı hakeder. Bizim ülkede ise bu tam tersi. Elektriğin, suyun, doğalgazın yarısı vergi. Aldığımız telefon , bilgisayar , ev eşyası herşey yüklü miktarda vergiye tabi ve bu oran gittikçe can sıkıyor.
Bunlar iktidara geldiğinden beri sigara içme oranlarında belli başlı dönemlerde azalma meydana gelmiş halbuki durum hiç öyle değil. Sigaraya ne zaman zam yapıldıysa kademeli olarak sigara içme oranları düşüş göstermiş. insanlar paket sigaraya değil kaçak ve tütüne yöneldi. Sigara zaten zamla , baskıyla , yasakla bırakabilecek birşeyde değil. Ha bir de bu konuda dinen günah zam yapılmalı vs diyenler bu haram malların vergisiyle yaptırdığınız ibadethanelerde ettiğiniz duanız , kıldığınız namazınız kabul olacak mı merak ediyorum doğrusu.