bugün

biraya sigaraya ayda yüzlerce lira döken öğrencidir.
(bkz: at eti)
Aklı başında olan ileri görüşlü öğrencidir. Protesto olmaz ise iki sene sonra on lira olacaktır.
top kek 75 kuruş oldu diye eylem yapan üniversiteliyle aynı kafadadır, sürekli isyan halinde olup bunada şükür demeyi bilmez.
bir yıl içinde yapılan %85 oranındaki zammı protesto eden, benim de dahil olduğum öğrencilerdir. özellikle de bahçeköy kampüsünde olanları ele alırken bir daha düşünün, okulun tek düzgün olanağı bu yemektir o derece yani, bırakın da onu da doğru düzgün bir zamla sunsunlar.
saygi duyulmasi gereken durum. 1.85 lirayi kimse kimseye kasi gozu icin vermez. propaganda yapmadan once o parayi veremeyen ogrencilerin de oldugunu dusunmek gerek.
haklı olan öğrencidir. öğrenci olmayan anlayamaz.

günde üç öğün o yemeği yese 1.85 x 3 = 5.55 tl. her gün 3 öğün o yemeği yese 30 x 5.55 = 166,5 tl.
ama öğrenci yemeği 1 liradan yese aylık 90 tl yapar.
öğrencinin aldığı burs? 260 tl.

gerisini düşünecek kadar aklınız vardır...
doğru yapan öğrencidir. meclis lokantasında en pahalı etli yemek 4 lira. vekilin maaşı 7 bin 500 lira falan sanırım tekrar zam yapmadılarsa. öğrencinin bursu 260 lira. oran orantı biliyorsanız yapın bir zahmet. vekil bile bu kadar ucuza yiyorsa öğrenci bedavaya yese yeridir.
gelsin de istanbul ticaret üniversitesi'ndeki yemeği protesto etsin denilen öğrencidir.
iktidarın her türlü zamı yavaş yavaş piyasaya alıştırdığını düşünürsek "yılanın başını küçükken ezmek. " amaçlı mantıklı düşünce.
öğrencidir diyeceğim de bunların içini bilirim yahu. param yok, ay sonunu getiremiyorum derler sonra gezip tozmaya bir yığın para harcarlar. hayır beni, bana mı anlatıyorlar anlamıyorum ki.
ucuz muhalifliğin örneğidir. arkadaş o kadar parayı veremiyosan istanbulda okuma zaten hayatın yurt ve derslik arasında mı geçiyor napıyorsun anlamadım ki. tuvalete girsen o bile daha pahalı istanbulda. 1.85'e 3 çeşit yemeğe de pahalı diyosan en kibar ifadeyle pintisin. ayrıca o yemek şirketindeki çalışanları da düşünen yok karın tokluğuna çalışmıyo heralde ordaki adamlar.
laps diye yüzde seksen beş zam yapılmasını protesto eden öğrencidir. mantıklıdır, haklıdır.
sosyal devlet anlayışından haberi olmayan kişilerce bu öğrenci grubu garip görülse de doğru olanı yapmışlardır. herkes kendince bakıyor olaya kimse fakirliğin türkiye deki derecesinden haberdar değil sanırım..
"bunlar 1.85'e çok diyorlarsa ben ne yapayım" dediğim oluyor. yeditepe yemekhanelerinde öğrenci menü 6 tl, çoğu zaman öğrenci menüdeki sebze yemeği o kadar kötü ki orada doyman için 8-10 tl'yi gözden çıkarman gerekiyor.

ama anlayabileceğim bir şey var. sesini çıkarmadığın zaman rektörlük o fiyatı günlük 5 tl'ye de çeker, 10 tl'ye de. sesini çıkarmak lazım.

kısacası sesini çıkardığı ve haksızlıklara karşı direndiği için takdir edilmesi gerken öğrencidir.
haktır.

herkesin cebinde sizin gibi günlük bir öğün yemeye 40 lira verecek parası olmuyor. çoğusu baba parası yemiyor, devletten aldığı bursla geçinenler var.

ne diyelim, 1.85 liralık yemeğe düşürmesin allah sizin gibileri. yoksa ölür kalırsınız amına koduğum burjuvaları.
yarın öbürgün, her öğrenciye 500 tl'ye 2012 model porche verilsin diye de protesto yapabilir. ulaşım da ihtiyaçtır zira.
şimdi efendim herkesin ailesi para içinde yüzmedigini hatta bazılarının evladının cebine koyacak para bile bulamadıklarını düşünürsek, bu üniversitenin bir devlet okulu oldugunu da göz önünde buludurursak ve hatta sosyal devlet anlayışını benimsemiş bir ülkede yaşadıgımızı da ele alırsak, okul yemekhanelerinin parasız bile olması düşünülebilir.
her ne kadar anayasamızda -insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik, laik ve sosyal hukuk Devletidir- gibi ilkeler yazılsa da adalet denilen kavram henüz bu tarafa ugramamış. bknz: bir tarafta 85 kuruşun hesabını yapan yoksul, diger tarafta bir öğüne 40 lira veren tuzu kuru ögrenci..
beleş mezar bulsa girer amk..ama manitayı taksime,barlara götürmeye para vardır.
oh olmuş, gelsinler biz de bizim okulda yemek yesinler diyen öğrencilerin bencilliğini üst sahfaya çıkaran öğrencidir. ben para veriyorum bu piçler de versin mantığı o düşünenlerin münasip bir yanlarında patlayabilir. o zaman benzine gelen zamma da bıdı bıdı yapmayalım, hatta bir gurup insan çıksın desin ki "yaaa benim arabam nasılsa yok, oh olsun benim arabam yoksa onlara giren çıkandan bana ne.".
sonra yunanistan okulları özelleştirmeye çalıştığında ve harçlara zam yapmak istediğinde yollara dökülen öğrencilere "vay be, haklı yani, kendilerini koruyorlar" deme yavşaklığı.

e be gülüm, biz sana dedik mi 5 lira veriyorsun oh sana diye. hiçbir öğrenci 1 liradan daha fazla vermemelidir yemeğe. ne 5 lira ne 10 lira ne de 1 senede %80 zam yiyerek haksız yere sömürülen 1.85 lira.

istanbul üniversitesi öğrencisi olarak sonuna kadar desteklediğim öğrencidir. diğer üniversitelerde de böyle bir protesto olursa onları da desteklerim, kendi boğazımı düşünmekle yetinmiyorum keza.
sözlük için aptal turnosolu olmuş başlIk. hele bir de fiyatI özel okullarla karşIlaştIranlar var. gitme kardeşim özel okula. zorla mI gönderdiler?

lan bir de yemekhanede çalIşanlar var falan yazmIş biri. Oğlum sefilsiniz lan.
istanbul üniversitesi devlet üniversitesidir özel üniversiteler gibi ticarethane değildir. Öğrencisi müşteri hiç değildir.
Bir yılda %85 zam yapılmasıdır olay. Haklıdırlar. Ben de istanbul üniversitesinde öğrenciyim. Birçok eylem gördüm haklı ya da haksız. Artık alıştık. Ben Yemekhaneyi kullanmıyorum eylemine de katılmadım ama demiyorum ki niye bunlar eylem yapıyo yapamazlar. şükretsinler. biraya para buluyolar. bilmem ne diye. Bence kimsenin de bunu demeye hakkı yok.
ne yediğini bilmiyorlar galiba bir lira maliyetle olan yemekten ne hayır bekliyorsun, makul fiyat olsun orta yol bulunsun.
(bkz: pırlanta vergisi)

sübvanse ediversinler aslanım. tosunlarının iş yaptıkları sektörlerden vergileri kaldırmayı pek güzel biliyorlar, öğrenciye verilen bir kap sıcak yemeği de destekleyiversinler.

kendi ceplerinden değil, milletin parasından...

kürt teröristlere, libyalı kabilelere, suriyeli katillere değil bu toprağın çocuklarına harcasınlar...

sorun değil helal ederiz.
yüzde 85 gelen zamma karşı duran öğrencidir.

%85 büyük bir rakamdır hakikaten.

yoksa 1,85 e kimse karşı değildir.
karşı durulan gelen zammın yüzdelik değerinedir.
güncel Önemli Başlıklar