bugün

entry'ler (57)

mail gönderirken eki unutmak

insanı zor durumlarda bırakabilen durumdur. Bir başvuru sırasında CV im ektedir ibaresini de ekleyip maili attım. Bir iki gün sonra baktım mail atmışlar hangi ekte diye? Özür dileyip CV mi tekrar gönderdim. Sonuç ne oldu derseniz olumlu.

gecenin sözü

beni herkes sevdaya asi sanır,

oysa aşk, beni nerde görse tanır.

bunun üzerine ben daha fazla söz söyleyemem.

sözlük yazarlarından şiirler

gecenin sabaha borcu nedir ,
niye bitmek bilmez bu kovalama
nedir nedendir anlamsız bu kargaşa
peki bir kürenin sırtında
anlam bekleyen bu yuvarlanma
nereyedir ?

güneş midir bu ceplerimde ki ışık?
geceye anlam veren bu yük ?
nerede saklanmış ki zaman perisinin tılsımı
tanyerinde midir bilmem ki tam yeri ?

zamandan tasarruf etmek

yapılan iş aynı ise gücün değerinin artması demektir.

uyuyan halk nasıl uyandırılır

(bkz: açlık)
işin gerçeğini öğrenmek istiyorsan eğer arap baharına bak. Mısırda ki isyan ateşini yakan şey demokrasi özlemi değildir, küresel ısınmadan dolayı buğday üretimi azalmış ve ekmek fiyatları artmıştır. aç kalan halk ise uyanmıştır.
bütün uğraşlarına rağmen uyandıramadıysan, bir de farklı yönden bak belki de rüyada olan sensindir. hep halkın uyuduğunu , yanlış tercihler yaptığını iddia eden, halkın onayını bile almadan ona öncü olmaya soyunan sensindir belki uyuyan .

erkekler aşık olmaz

en naif şairlerin çoğu erkektir. aşk olmadan bunca güzel şiir nasıl yazılabilirdi. aşkın hamuru erkektedir kadın sadece yoğurur.

erkek birey gereksizliği

babasından dışarı çıkmak için izin alamamış yazar söylemidir.

sözlük yazarlarının itirafları

bir bok olduğu yok, ben ne ölüyorum, ne aşığım ne de yukarıdakilerin yazdığı onca duyguya sahibim şuan . yattım yatağıma elimde telefon mal mal takılıyorum. bunun bir. itiraf olmadığınıda biliyorum sadece herkes şey edince ben de şey ediyim dedim.

necip fazıl kısakürek deyince akla gelenler

canım istanbul şiiri ve çöle inen nur kitabıdır.

aya bakınca akla gelenler

acaba millet olara ne zaman aya gidebilecegimiz, ya da ayın yörüngesine ne zaman bir uydu gönderebileceğimiz. Bir de Jules Verne üstadın aya yolculuk kitabı geliyor.

gecenin şiiri

ne olur unut artık demiştin ya
söz unutacağım,
her sabah bahçeme gelen saka senden ötmediğinde,
şu bahar çiçeklerine kokunu ödünç vermediğinde
unutacağım

unutacağım
boğazın iki yakası bir araya geldiğinde,
kız kulesi bile galataya kavuştuğunda
söz unutacağım

unutacağım
yeni doğmuş bir bebek ağlamasında,
onun hayata merhaba diyen ilk nefesi gibi acılı olacak belki, 
ama bir o kadar da umutlu,
belki de milyonlarca yapraklı bir çınarın rüzgarlara söylediği şarkılar da unutucağım
ama elbet unutacağım

unutmak da kolay elbet bir kadın gülüşünde
ya da masum bir sokak çocuğunun ihtiyar bakışında ,
unutulursun anlık heyecanlarla
gurbet ellerde bir memleket türküsünde unutulursun elbet 
ama ya hatırlamak ? onu nasıl unutacağım ?

en güzel kız isimleri

elif , burcu ve nurgüldür.

1 60 boyunda bir kız bulup evlenmek

1.71 boyunda erkek için kısa sayılacak ben için pek de yadırganmaycak durumdur. yabancı biriyle evlenmeyecek çoğu sözlük erkeğinin de başına gelecek durumdur.

necip fazıl kısakürek

eleştirmeyi bok atmak sanan, bağnaz zihinlerin kendince karaladığı büyük şair ve yazardır. dini örneklerle bakarsak bu zihniyet islamın tövbe dini olduğunu bilmez . Hz peygamberin her zaman koruyucusu olan amcası aslan yürekli Hz Hamza yı şehit eden Vahşinin bile bu dine kabul edildiğini bilmez. Fikirlerin değişebileceğini kabul etmez , herkesi kendi bağnaz düşünce yapısında sanır. bu yüzden bu büyük adama hakaret eder durur, aslında eksilen üstadın şanı değil kendi onurudur onu da düşünemez. Felsefecilerin gözünden bakarsak ise Herakleitos değişmeyen tek şey değişimin kendisidir ya da aynı nehirde iki kere yıkanılmaz sözleriyle herşeyin değiştiğini vurgulamıştır. Bunca örneğe rağmen sırf fikirleri değişti diye üstadı yalakalık, döneklikle suçlarda durur. hem şairlerin şiirleri değerli olmasaydı kominizimi islam düşmanlığı olarak bilen bu millet nazım hikmeti sever miydi ? karlı kayın ormanında , ya da Ceviz ağacı şiirlerine ve ezgilerine hayatında yer verir miydi ?

amerikalı erkek

yüzde otuzu obez diğer yüzde otuzu da obezite sınırındadır. Güney bölgelerinde çoğu ispanik kökenlidir yani filmlerde görüp ayy ne yakışıklı diye hayal ettiğiniz gibi değildir bu erkekler.nereden biliyorsun derseniz hiç uğraşmama rağmen ben bile baya prim yaptım güney kızlarının gözünde oradan biliyorum. aynı zamanda güneyin kızlarıda ispanik kökenli olduğu için annesinin dizinin dibinde pembe dizi izleyerek büyümüş türk erkeklerinde esmeralda ismi çok şey ifade eder ama o da hiç umulan gibi değildir. Kuzey bölgelerinde ise kısa süreli yaşadığım için bir şey diyemem ama pek de farklı olduklarını sanmıyorum. uzun lafın kısası amerikanın güneyinden o ergen hayallerinizi süsleyecek pek malzeme çıkmaz.

supernatural

artık bitsede gitsek dediğim dizidir. sırf lan bu kadar izledim bari sonunu getireyim diye 3 sezon daha izledim. herkes de sırayla öldü öldü dirildi yeter artık dedirtir adama.

yazarların uyurken sarıldıkları şeyler

yorgandır. dili olsa da konuşabilse bir garibim .

hayattan alınan dersler

hiçbir dersin kalıcı olmadığıdır.

dünyada sadece türklerin yaptığı seyler

Karşı şeritten gelen araçlara yolda radar olduğunu sellektör yaparak anlatmaya çalışmak.

bakireliğini bozduğu kadını terkeden erkek

bu işi yapmadan önce evleneceğiz vb herhangi bir söz vermediyse namussuzun biri değildir kimse kusura bakmasın. bu iş karşılıklı yapılan bir iş. kız da erkek kadar bu işin sonunda ne olacağını gayet iyi biliyor. Bekaret kız için gerçekten önemli ise zaten böyle toplara hiç girmez. kimse kimseyi kandırıp madur edebiyatı yapmasın.