bugün

iş hayatının insanı kıl eden cilvelerinden biri.
ingilizce hocasına üç tane boş mesaj yollamaya kadar gidebilen olaydır. En sonunda teslim almayacaktı ödevi kadın..
dünyanın başına yıkılmasına sebep olacak durumdur.

hele ki patrona attığın mail ise, hafif bir terleme getirir.
geçenlerde yazılım grubuna bir pop up tasarlamaları için istekte bulunduğum stres kaynağı. kişi ektedir kelimesini yazdığında eğer ek yoksa uyarı çıksın ve kişiyi bu ıstıraptan kurtarsın.

yazdığınız metinde "ekte" kelimesi geçmektedir. mailinize ek koymadan göndermek istediğinize emin misiniz?
başıma birçok kez dalgınlıktan dolayı gelmiş durumdur. sorun olmadı ama, revize edip yeniden yolladım.
sorun değildir. bir daha atarsın olur biter.
az önce yaşadığım durum. akabinde fark edip ekli halini hiç bi açıklama yapmadan direkt gönderdim.
sorarlarsa 'yoo ben bi adet gönderdim serverda bir sorun olabilir' gibi dünyanın en saçma ama bir o kadar da karşı tarafa diyecek bir şey bırakmayan açıklamasını yapar geçerim.
sürekli sürekli ama sürekli yaptığım olay. ve yine sürekli olarak hemen ardından pardon ek burda:) diye düzelttiğim hadise. artık herkes çok alışkın bu yaptığıma...
Karşı taraf maili açmadıysa geri çekilir ama açtıysa ek ektedir gibi saçma bir açıklama yapılır.
Milyon liralik teklifi pdf'e cevirmeden excell formatinda atmaktan daha iyi durumdur.
çok fazla başıma gelen durumdur artık mail gönderirken eki unuttuğum insanlar bile beni yargılamayı kesmiş durumda.
yapılacak en güzel hatalardan olup fark ediler edilmez tebessüm içinde yeniden gönderilme durumudur.
insanı zor durumlarda bırakabilen durumdur. Bir başvuru sırasında CV im ektedir ibaresini de ekleyip maili attım. Bir iki gün sonra baktım mail atmışlar hangi ekte diye? Özür dileyip CV mi tekrar gönderdim. Sonuç ne oldu derseniz olumlu.
satırlar dolusu ciddi bir şekilde atıp tutan müdürün daha sonra "dosyayı eklemeyi unutmuşum:))" şeklinde bir mail daha atmasını sağlar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar