bugün

entry'ler (20)

pet şişe

bisikletin arka tekerleğine sıkıştırılıp motor gibi ses çıkartmanızı sağlayacak hede. *

triole

müzikte bir vuruşun 3 eşit parçaya bölünmesiyle oluşan okuma/çalma şekli.

adem elması

kadınlara oranla erkeklerde daha belirgin olan gırtlak çıkıntısıdır. ergenlik döneminde oluşmaya başlar. yutkunma esnasında yukarı ve aşağı iner. olmaması durumunda da tümör veya enfeksiyon a sebebiyet verir.

kukurella

cinderella 'nın kukusu.
(bkz: siktirella)

ödemeli arama

avea: 9696***********
telsim: *149***********#
turkcell: *135***********#.

ayakta işemek

prostata neden olabilecek eylemdir. daha az ve daha kontrollü yapılmasında fayda vardır.

eski sevgilinin arkadaş kalalım çağrısı

terkedilen kişiyi bir nebze mutlu etmek adına sölenen ya da suçunu ört pas etme amaçlı 'iyi niyetli' insanlardan duyalabilinmesi muhtemel bir cümle.

forrest gump

başrolünü tom hanks'ın oynadığı 1994 yapımı müthiş film. dönemin amerikasını da anlatır. bir ara 'john lennon'u görmek de mümkündür . 'birkaç yıl sonra bu ingiltereli iyi adam oğlunu görmek için eve giderken ve imzalar dağıtırken belli bir neden olmadan biri onu vurdu' der forrest. ve ekran karıncalanır. gözleriniz dolar. tavsiye edilesi mükkemmel bir yapıt.

rakıya zemzem suyu katmak

helal ile haramı karıştırmakla açıklanabilecek davranış.

sunay akın

ezginin günlüğü 'ne ithafen yazdığı şiiriyle gönüllerde taht kuran, istanbul 'un sesi.

duman avcıları

sabaha karşı sık sık o iğrenç şarkılarıyla tv kanallarında boy gösteren grup.

eve ansızın misafir gelmesi

evin dağınıklığı üzerine geldiklerinde beyinde kaos yaratan durumdur. binlerce şey geçer aklınızdan.
-amk rezil olduk!
-offf şuraya bak bir sürü saç kılı burda durayım bari belki görmezler!
-hasss.. ulan iç çamaşırım koltuğun üstünde!
-sifonu da çekmeyi unuttum!
-ulan ne ikram edicem ben bunlara!...

apachi

kızılderili savaşçılara verilen bir isim.

rock n rol

caz ritmleriyle oynanan bir dans türü. genellikle elektronik çalgılar ön plandadır. daha sonraları saksafon ve trompet te dahil olmuştur. efenim eskiden bu türe ritm and blues' denilirmiş.

(bkz: elvis presley)

türk televizyonlarında unutulmayan anlar

sevda demirel 'in hande ataizi'yi '' ne dedin sen ne dedin sen?!'' diyerek tokatladığı, hafızalarda uzunca bir süre yer eden anlardır.

yaran okul müdürü lafları

-güzel sanatlar öğrencisi üşümez. gerçekten söyledi

kimim ben

-----------bir msn yazışması-------------
-ahmet bana eksi vermiş lan!
(karşıdaki yanlışlıkla escye basar)
-hacı neden böyle yaptı yaa?!
+ne
+nasıl
+naptı
+nerdeyim
+kimim ben
+noluyo lan?!

üniversiteyi bitirir bitirmez evlenen kız

bekleyeni olan kızdır. sevdiği adamla mutlu olsundur. *

aldığı borcu ödemeyen insan

borcuna sadık olmayan, eğer istemeye utanır sıkılırsanız asla size geri dönmeyecek olan yüzsüz insan modelidir.

parmak kaldırmak

akabinde '' öğretmenim öğretmenim'' diye bağırıldğında asla ama asla söz hakkı verilmeyen öğrenci davranışı.