bugün

entry'ler (57)

kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi

Psikolojide ''penis kesme'' diye bir kavram var. Mecazi bir kavram. Kadınlar bunu sevgilileri ve eşleri hatta iyice kara gözlü olanları erkek evlatları üzerinde bile içgüdüsel olarak uyguluyor. Çoğunun başarılı olmasının sebebi de zaten bu içgüdüsellik, karıncanın yuvasını inşa etmekteki başarısı gibi düşünün. Çok uzatmayayım, şöyle ki ; kadın birlikte olduğu kişiyi zaman içinde deneme-yanılma metotlarıyla , seks yapabilme becerisi dışında kalan diğer erkeksi özelliklerini törpülüyor veya yok ediyor. Yani , eşini artık sadece bir sağlayıcı haline getiriyor. Kadın istediği zaman seks oluyor, para zaten gelmek zorunda. Durum bu hale gelince de erkeğinden soğuyor, iffetli olmayanları aldatıyor vs...
Ben hayatımda kendim dahil hiçbir tatlı-sert erkeğin kadınıyla başının derde girdiğini görmedim. Kadınlar sınırlarını bildiği ve çekindiği zaman seviyor, aşık oluyor. işte bu yüzden kadınlar efendi erkekleri sindirilmiş ve penisi hazır kesilmiş olarak algılıyor, dolayısıyla da merak etmiyor ve etkilenmiyor. En fazla anaç bir sevgi besleyebiliyor.
Ben piç sıfatını pek doğru bulmuyorum. Ne piçlerin kadın kepazesi olduklarını gördü bu gözler. Önemli olan bence şu; eğlenceli olmak ama şopar olmamak, sert olmak ama psikopat olmamak, sevmek ama mecnun olmamak, ondan vazgeçebileceğini her zaman hissettirmek, edilgen olmamak. Özellikle eğlenceli olmak çok önemli. Hayat eğlence olmadan çok sıkıcı ve kimse sıkılmak istemiyor artık. Eyyorlamam bu kadar.

25 eylül 2021 joshua vs usyk boks maçı

Bu maç çok net Joshua'nın antrenörü Rob mccracken'e yazar. Kardeşim , bu usyk'i aslında Chisora dövdü ağırlığı sayesinde. Sen cruiserweight misin de Usyk'in kilosuna iniyorsun. Ağırlığını koruyacaksın, adamın omuzuna bile vursan groki olacak zaten. Sen adamla niye teknik kapıştırıyorsun?
Hep söylediğim gibi; joshua bir şampiyonun yüreğine sahip değil. mental sorunları da var belli ki. Sporu bırakmazsa hemen antrenörünü değiştirip Teddy Atlas veya Lenox Lewis'in himayesine girmeli. Hayır, bunu dövsen sonra Fury veya Wilder var. Onlar seni gerçekten aşağılayarak döver.

anthony joshua

ingiliz boksör.son karşılaştığı rakibe inek denmiş. o inek 6 yaşından beri boks yapıyor, joshua 18. ruiz'in amatör kariyeri 100 maçın üzerinde.yenilgisi 3-5, profosyonel kariyerinde tek yenilgisi ise tartışmalı joe parker maçı.
joshua malesef bir şampiyonun yüreğine sahip değil.yumruk aldığında korkuyor resmen.Kondisyonu felaket, aşırı kas kütlesi ise maç sıkıntıya girdiğinde sırtında yük. fury boşuna badici demedi josjua'ya. kötü boksör kesinlikle değil ama söylendiği kadar da komplike bir boksör değil. joshua rövanş maçını yapmayabilir çünkü bir daha yenilirse kariyeri biter. büyük ihtimal ruiz'in wilder veya fury'e yenilmesini bekleyip kemerleri onların birinden almaya çalışacaktır çünkü dediğim gibi yürekli değil.

20 temmuz 2015 şanlıurfa suruç patlaması

uzun zamandır entry girmiyordum,bu olaya kısmetmiş.genç ölümü çok acı,o evler şimdi nasıl yanıyordur kim bilir..bu olaya hiç üzülmeyenlerden değilim, olamam; fakat üzülüyor olmam bazı gerçekleri görebiliyor olmamı engellemiyor. ben her milletin kendi ülkesini kurmak istemesini doğal karşılıyorum. ölen kişilerden bazılarının facebook profillerine girdim,çoğu pkk sempatizanlığını sayfalarına kadar taşımışlar.hatta bir tanesi direkt olarak bir teröristin fotoğrafını profil fotoğrafı yapmış. bilgilerinde edebiyat fakültesinde okuduğu ve istanbulda yaşadığı görülüyor.ne kadar demokratik gözle bakarsam bakayım ben o profilin sahibine dağdaki terörist kadar saygı duyamıyorum ya olmuyor işte. o adam elini taşın altına sokmuş ölümü göze almış çektiği çileye karşılık olarak ama sen böyle nasıl diyeyim işin kolayına kaçar gibi hem türkiyenin olanaklarından güzel güzel faydalanıp elinde eşitlik ve adalet gibi pankartlarla bu ülkede 30 yıldır katliam üstüne katliam yapan terör örgütünü bu süslü sloganlarla destekliyorsun ve belli ki şehit haberlerinde hiç için acımamış,umrunda değil yani. çık kardeşim o dağa sen de... ne bekledin.ya sen ölürdün ya türk askeri. bu ülke ne kadar sinirlendirse de büyük ülke ve bazı refleksleri var ayrılıkçılığa karşı,eskiden daha delikanlıca yapıyordu dağlarda pkk kovalayarak.şimdi başka yöntemler deniyor,ne kadar başarılı olur bilemem.demem o ki; kürt hareketi hdp denilen partiden kurtulup "pkk terör örgütüdür ve onları tanımıyoruz" diyebilen bir parti veya organizma geliştirmeden alabileceği destek en fazla işte bu yüzde 13 olur. hdp kürt halkının içine sinseydi yüzde 30 oy alırdı,siz daha kendi halkınızı etkileyememişsiniz ama iç anadolu, karadeniz ve ege insanının tam desteğini istiyorsunuz.neyse;tanım olarak üzen ama çok da anormal olmayan terör eylemi

ırak şam islam devleti

pek fazla bilgi sahibi olmadığım örgüt ,ama bana öyle geliyor ki bizim başbakan bunları maddi olarak destekleyip açılım sürecinde kuzey ırağa postaladığı pkk lıları hoplatmak için kullanıyor. iti ite kırdırmak gibi yani, ve fakat işler istediği gibi gitmezse ve bu adamlar batı tarafından yok edilmezse vay halimize...bu ülke artık pkk üzerine bir de ışid terörünü kaldıramaz.

cemaat akp çatışması

aslında abd-tayyip çatışmasıdır,cemaat abd nin kızılcık sopasıdır.ortaokul mezunu bir vaiz'in öyle bir organizasyonu kurabileceğine yine ortaokul mezunları inanır.eğer sen iran ile ticarete devam edersen bir de üstüne ırak petrolünü kendi üzerinden dağıtmayı planlarsan abd senin sırtında o kızılcık sopasını kırmak için bir an bile düşünmez.
sen bu çatışmada hangi taraftasın diye sorarlarsa da ; ikisini de zerre sevmem derim.bu işin sonu çok karanlık.

recep tayyip erdoğan

gezi parkı direnişinin yirminci gününde halen yumuşamayan ve gider yapmaya devam eden türkiye başbakanı.
gerek burada gerekse ekşide okuduklarım kadarıyla bu adamın korktuğundan ve psikolojisinin bozulduğundan bahsediliyor.tamam,ben de hiç hazetmiyorum kendisinden ama biraz da olayları ve gidişatı akıllıca analiz etmek lazım.kardeşim korktu dediğiniz adamın sadece partisine sekiz milyon üye kişi var ve bu rakam yüzde 18 gibi bir rakama denk geliyor.yani kendi seçmenine küfretse yüzde 15i garanti.destekleyenleriyle arasında resmen bir aşk var ve bu adam 30-40 yıllık ilmek ilmek bir çalışmanın eseri,belediye başkanlığından önce propoganda için nevizade ve beyoğlu barlarına bile bizzat gidip çalışma yaparak refah partisini anlatmış bir insan.şu andaki taviz vermeyişinin sebebi de bunlara güveniyor oluşudur.kardeşim ,türk halkının çoğu sokakta eylem yapan adamı \"anarşik\" olarak görür,üniversiteye çocuğunu aman eylemlere katılma polisten çok ben döverim diye gönderir.bu hep böyleydi,yeni bir şey yok yani.tayyip erdoğan\'ın bu sürecin sonunda oylarını artıracağını söylemek çok zor değil bence.biz trabzon\'un dağ köyündeki amcayı ikna edemezsek böyle şeyler hep elimizde patlar,başbakan da alır yüzde en az 50\'yi ve uzaktan sırıtır bize.

ios 6 1

kurulduktan sonra iphone 4s'imin operatör sinyal kalitesini aşırı düşüren güncelleme,aynı yerde diğer iphone'lar full çekerken benim telefonum tek veya iki tırnak çekmeye başladı.yardıma açığım
edit:ulan bu yazıyı bile eksileyen ruh hastaları var,ya artık simitçi bile alıyor lan bu zamazingolardan.aşın artık bunları,sanki bugatti arabamdan bahsettim

recep tayyip erdoğan

yüzüne bakıp,konuşmalarını dinlediğim zaman aklıma bülent ecevit,ismail cem ve göremesem de ismet inönü gibi devlet adamları geliyor.bu ülkenin insanları bu insanlara da yüksek oylar kazandırdılar ama hiç benimsememişler aslında o kültürel birikimi,efendiliği,ciddiyeti.kara oğlan mara oğlan demişler ama belli ki şair kimliği hoşlarına gitmemiş,yazık.2002 den beri aslında gerçek başbakanını bulmuş bu ülke,cebinden çakı çıkarırken,hay huyt derken hatta ananı da al git derken bile kendini görmüş onda.biz o ingilizce konuşamayıp da ağzından çıkan van minut lafından utanırken kahvelerde alkışlamış benim ülkemin insanları.türkiye'de artık okuyan insanlara,sanat düşkünü demokrat insanlara "izin" veriliyor şu an daracık alanlarda,anadoluda bu tip insanlar artık tutunamaz halde.anadolu'da birçok şehirde neden opera, bale yok desen ve bu vaadle belediye başkanı adayı olsan yüzüne kahkaha atarlar adamın.
kurtulmak istiyorlar tayyip erdoğan'dan,üzgünüm ama o gitse bile artık bu saatten sonra daha serti,daha radikali gelir.hiç umut yok.bu ülkenin başına artık kazara da olsa entellektüel birikimi olan birisinin gelmesi imkansıza yakındır.bitmiştir yani.

volkswagen tiguan

1400cc 122hp white&night modeline 24 mart 2012 tarihinden beri sahibim.izlenimlerim;
bence kendi sınıfında ve fiyat skalasında en şık araç,qashqai ve asx ile karşılaştırılmaz bile.çok konforlu,sessiz ve geniş.malzeme kalitesi güzel,şöyle anlatayım;geçen gün toyota rav4'ün içine bindiğimde aklım çıktı.bütün ama bütün dashboard sert plastiktendi ve üstelik bu araca 130.000 tl civarı para istiyorlar.yakıt tüketimi konusunda ilk 5000 km baya üzdü beni,şu an 7500 km civarında,yüzde 70 şehiriçi yüzde 30 da şehirdışı kullanıyorum ve 8.5 lt tüketim görünüyor 100 km de,pek kötü bir rakam değil ama diğer arabam dizel ve 100 km de 5,5 lt yaktığı için bana biraz dokunuyor açıkçası.performansa gelirsek eğer, 122 beygir sanki biraz hafif kalıyor 1500kg için,kalkış iyi ama son hız pek iyi değil.170de tıkanıyor ama zaten bu aracın kullanım amacı da hız değil.bakım ücretleri çok normal 300-400tl civarında fiyatlarla periyodik bakımlardan çıkabiliyorsunuz.vergi dilimi düşük olduğundan dolayı da vergiyi de kafaya takmıyorsunuz.
sonuç olarak;pek fazla km yapmıyorum,orta boy suv istiyorum ve diğerlerinden daha şık olsun istiyorum diyenler için bence şu an piyasadaki en optimum araç.ama tek arabam olacak,yakıt çok kaçmasın diyorsanız sizi nissan qashqai ye alalım şöyle.

behzat ç

ben bu diziyi izliyor muyum?izliyorum.bana güzel zaman geçirtiyor mu?ona da evet.hiç mi rahatsızlığım yok?var,yazayım dedim;bu dizide kabalık,ayılık ve tatlı cehalet övülüyor.bu dizide güzel cümle kuranlar aşağılanıyor ve tokatlanıyor.behzat,abisine buradaki sözlükçü ağabeylerin kardeşlerinden duymaları halinde delirmelerine yol açacak küfürleri her hafta ediyor ve abisi tarafından uyarılmıyor bile,sorarım size kaçınız ağabeyinize öyle sövebilirsiniz?işin kötüsü bu dizide bu ayılıkları yapan bu adamlar güzel kadınlar ile ödüllendiriliyorlar(bkz savcı esra).dizilerde küfüre kesinlikle karşı değilim,hatta biplenmesi saçma ama burada küfür edenler "delikanlı" ama etmeyenler süt çocuğu gibi gösteriliyor.
kötüleyeceklere şimdiden uyarayım,sokağa çıkıp etrafınızdaki ayıları ve öküzleri görünce sakın çemkirmeyin birader.

kezbanların facebook duvar yazıları

az önce bir tanesine denk geldim listemde.nutkum tutuldu,gözlerim doldu.aynen aktarıyorum;

"Elbise dolabından kıyafet seçerken kendimi "Ali Ağaoğlu" gibi hissediyorum. "Bu değil, bu da değil, bu hiç değil, daha farklı bişi istiyorum, bu sıradan, bu hiç işe yaramaz..." ve dolaba sesleniyorum "Beni anlamıyorsunuz" =)"

konuşsam faydasız,sussam içim razı değil ama aynen şöyle hönkürmek istiyorum yüzüne "sen kimsin laaaaan!"

alex de souza

taraftarın yüzde doksanının taptığı bu adam eğer gerçekten kadro dışı bırakılırsa,üstüne yenilgiler gelirse,bir de biraz zor ama galatasaray sırf pisliğine bu adamı transfer etmeyi başarırsa kaddafinin son anlarındaki yaşadıkları aziz yıldırımın başına gelebilir.demedi demeyin.bu arada;tanım:fenerbahçenin en büyük topçusu

kadınları itici yapan detaylar

üniversitedeyken sınıftaki tembel kızları fiziken hoş olsalar bile itici bulurdum.ders tembeli kız mı olur lan

50 liraya lahmacun yiyip ayran içmek

gene tüm vizyonsuz fakirleri başlık başına toplamış eylem.
1 sana ne?
2 senden daha zenginler seninle aynı maddi seviyede kişilerle denize girmek istemiyor olamazlar mı?
3 sen nasıl hademenin oğluyla/kızıyla takılmıyor,gezmiyor ve eğlenmiyorsan fabrikatörün,holding ceo sunun seninle bunları yapma mecburiyeti var mı?
4 zorla mı yediriyorlar?
5 ulan orası ayda 1000 tl mi kira,haraç vs veriyor sanıyorsun?
6 hadi gittin oraya 50 tl ye oha dedin başka birşey istedin,onlar 10 tl mi sanıyorsun?
7 beach club lar tüm günün geçtiği yerlerdir,ben öğle yemeğine çıkıp geliyorum diyemezsin çünkü 2. girişte de para verirsin.

22 haziran 2012 almanya yunanistan maçı

Yea işte şöyle oldu da böyle oldu da...
Yunanlılar futbolu katlettiler.
Almanlar şanssızdılar.
hakem bazı pozisyonları atladı

Bunlar bu gece saat 23:30dan sonra bazı almancıların buraya yazacakları zırıltılardan bikaç kuple.

22 haziran 2012 almanya yunanistan maçı

Karagounis kamayı iyice bilemiştir bu maça,uzaktan bir gol bekliyorum kendisinden.Maçtan sonra buralar gene futbol katilleri diye zırlayanlarla dolacak.Çakma Hıncal Uluçlar sizi

12 mayıs 2012 fenerbahçe galatasaray maçı

Şampiyonun belirleneceği maçtır.büyük ihtimal de o şampiyon fenerbahçe olacaktır.neden? hemen söyleyeyim;bu yenilginin sebebi fatih terim olacaktır şimdiden eklemek isterim.kötü teknik direktör olduğundan değil kesinlikle,galatasaray'a beraberliğin bile yarıyor olması işini aslında o kadar kolaylaştırmıyor terim'in.kendisinin takımlarının en büyük özelliği ileride basmak,kalabalık ve presli orta sahadır,bunlar da güzel şeylerdir ama karşında sana karşı aşırı derecede şanslı ezeli rakibin var.iş defansa gelince aynı performansı göremiyoruz.yani,galatasay şu an ki haliyle mourinho'nun madrid'i veya di matteo'nun chelsea'si gibi kalabalık ve kademeli defansını maç boyunca uygulayamaz.galatasaray eğer bu maçta da saldırırsa ve akıllı oynamazsa fener ilk yarıda işi bitirir.tek şansları tedbirli,akıllı,güçlü savunma.

24 nisan 2012 fc barcelona chelsea fc maçı

barcelona bu maçtan sonra "sakin sakin" dönsün o leblebi gibi ligine,demir leblebiyi bugün gördü çünkü.bazı yazarlar futbolun içine etti diyorlar chelsea için,ulan adamlar ilk yarının ortasından itibaren 10 kişi oynadılar lan, kafayı mı yediniz siz?o dakikadan sonra pozitif futbol ne akla sığar ne de fizik gücüne.buradan güntekin onay'a sesleniyorum;iddaa oynadın galiba bebişim?.

nestor fernando muslera micol

bu yazımı fanatikler mümkünse okumasın.öncelikle söyliyeyim ki beşiktaş'ı tutuyorum.bu adamın bu ülkede şu kısa sürede neden bu kadar sevildiğini bana birisi anlatsın.kaç maç kurtardı abi? muslera'nın 22 nisan 2012 fenerbahçe maçında yediği iki golü de volkan demirel çok çok büyük ihtimal yemezdi.zaten ikinci golde muslera'nın çıkmakta geç kaldığını 11 yaşındaki minikler kalecisi bile görebilir.orada üst düzey bir kaleci stoch'u ceza sahasına bile sokmazdı.Ha kötü kaleci mi? asla değil ama maşşaklarına kurban olunacak kadar da bir numarasını göremedik.Volkan şu haliyle dünyanın ilk 3 kalecisi arasındadır.kimse içinden bile karşılaştırma yapmasın.