bugün

milliyet'in haberine gore http://gundem.milliyet.co....2012/1556275/default.htm Bodrum türkbükünde lahmacun ayran fiyatlarının 50 lirayı bulması ve bazı dalyarakların bunları afiyetle yemesinden dolayı vuku bulan olaydır. şarkıcı alişan'ın başlattığı modaymış.
hemen aklımıza ne geliyor tabi.

(bkz: arap yağı bol bulunca götüne sürermiş)
lahmacundan önce kafayı yemiş olması muhtemel insan davranışıdır.
Bir hata edip böyle bir şey yapsam. O lahmacunu 1 ay sıçmam içimde tutarım.
suç onlarda değil, onları ünlü klasmanına sokacak parayı kazandıran kitlede.
konserlerine gidilmese, cdleri satılmasa o lahmacunun kıymasına muhtaç olurlardı şimdi.
yenilen kazığı sindirebilmek için üstüne 10 lira verip soda içmek farzdır.
Bir ailenin bir aylik mutfak alisverisi parasini, bir ögün yemege vermektir.
afiyet olsundur.
hayır.
lahmacun için değil,
bilemediniz ayran içinde değil.
yediğiniz kazık için.
paranın bok derler bu amcık ağızlılara. zıkkım yiyin amk zengin züppeleri.
basit bir fakir hareketidir.
sokakta 1 liraya satılan lahmacunları yemeye alışmış aylık kazançları maksimum 1500 lira olan fakirlerin bok attığı durumdur. neymiş efendim mallıkmış, bir lahmacuna 50 lira verilirmiymiş...
(bkz: alişan ın pideciye ortak olması)
(bkz: lahmacunla ayranın 50 lira olduğu yer)
(bkz: sikmeseler bari)
üstüne otuz lira daha verilip "abi bi de şu pozisyonda çaksana." denilebilir.
(bkz: allah akıl fikir versin)
tek lahmacun değil 5 tanesi 50 liradır. bu durumda gayet hesaplı olmaktadır.
(bkz: beş lahmacuna bir ayran bedava)
görgüsüzlüktür.

görmemişin oğlu olmuş tutmuş koparmış misali..

lüks bir restoranda italyan mezeleriyle süslenmiş balık yanında sicilya üzüm bağlarından özenle toplanmış üzümlerin özel mahzenlerde yıllandırılarak sunulan kırmızı bir şaraba değil 50 tl 500 lira bile verilir. ancak lahmacun ayrana 50 lira bayılmak görgüsüzlüktür.
gene tüm vizyonsuz fakirleri başlık başına toplamış eylem.
1 sana ne?
2 senden daha zenginler seninle aynı maddi seviyede kişilerle denize girmek istemiyor olamazlar mı?
3 sen nasıl hademenin oğluyla/kızıyla takılmıyor,gezmiyor ve eğlenmiyorsan fabrikatörün,holding ceo sunun seninle bunları yapma mecburiyeti var mı?
4 zorla mı yediriyorlar?
5 ulan orası ayda 1000 tl mi kira,haraç vs veriyor sanıyorsun?
6 hadi gittin oraya 50 tl ye oha dedin başka birşey istedin,onlar 10 tl mi sanıyorsun?
7 beach club lar tüm günün geçtiği yerlerdir,ben öğle yemeğine çıkıp geliyorum diyemezsin çünkü 2. girişte de para verirsin.
(bkz: zenginin malı züürdün çenesini yorarmış)

hayır tamam dogru yanlış akıllılık enayilik,veren vermeye devam ediyor,sizin olursa vermessiniz efenim.
onun yerine bir lahmacun bir ayranı iki liraya yer içerim
geri kalan 48 lirayıda aç, gariban, yoksul afrika çocuklarına gönderirim.
O lahmacun dükkanın kirasını da yazsaydı ya keşke, ekonomiden anlayan herkes maliyet hesabı içinde kira giderinin olduğunu bilir. peki o lahmancu o dükkanı aylık 50 tl ye mi kiralamış?
Yaşlı bi bayanla sex sonrası sigara gibi.
önceden bu duruma şaşırıyordum hani ne kadar zengin olursan ol 50 lira çok fazla bir tane lahmacuna.
Ayrıyetten dün haberleri izliyorum spiker bir bayana fiyatlar hakkında görüşlerini sordu ve ne kadar ödüyorsunuz günlük yemeğe dedi. Kadının verdiği cevap 550 tl dedi. Ondan sonra anladım ki kalkmış göt sike yakın durur.
ayran almasak ne kadar olur abi ?
50 liraya lahmacun mu olur ya.
lahmacun yemeye plaja giden zihniyete azdır bile. yahu hem bahsettiğimiz bir çantaya veya bir ayakkabıya binler verebilen, orta halli bir ailenin maaşını sadece makyaj malzemesine harcayan tipler. bize de giren çıkan yok, boşverin yesinler lahmacunlarını da, kazıklarını da.