bugün

entry'ler (666)

çaylak olmak

bir sabah uyandigimda kendimi caylak olarak buldum. uludag sozluk e seviye yukseltmek gibi katkilarda bulundum ve buna devam etmeyecegim.

türkiyeyi fuhşa uyuşturucuya batıran zenginler

sebebi zenginler degil, hukumet ve hukumetin batirdigi ekonomidir. ekonomik kosullarin bu kadar kotu olusunun sonuclari ustune pek dusunulmuyor bence.

elitleri yok edersen toplum çöker

yukaridaki arkadasa ithafen koylu milletin efendisidir sozu uretken topluma isaret eden cok bilgece bir sozdur. cimbizla cekip baska tarafa cekilmeye calisilmamalidir. celal sengor den pek hoslanmamakla beraber(durus itibariyle) katiliyorum. koylu milletin efendisidir le beraber ele alinmasi gereken seylerdir, baska seyler degil.

anne olmak istemeyen kadın

ne kadar sorumluluk gerektiginin farkinda olmasi sebebiyle anne olmak istemiyorsa gunumuzdeki cogu anne/babadan daha fazla saygiyi hak eden kadindir.

uludağ sözlük

ya cidden kufurlu entarilerimin silindigine inanamiyorum. deli oldum. bilmediginiz bi dilde yazsam silemezdiniz. gunluk hayatta yeterince uslubumuza dikkat etmek zorunda kaliyoruz tek secenek suraya yazmak onda da siliyolar. adam kadin asagiliyo direkt anayasaya aykiri ama benim ona hakaret ettigim entari siliniyo.

anlaşılmamak

kendinizi dogru ifade edemiyor olabilirsiniz ya da karsinizdaki kit anlayisli olabilir ikisi de yanlis anlasilmaktan iyidir. onlarin seni anlamiyor olusuna uzulme, senin gorduklerini gormemis duyduklarini duymamis olabilirler. buna uzuldugunde seni daha iyi anlamayacaklar (bkz: survival mode)
karşındakinin anladığı kadarsın. ne anladi acaba*

en gavat özelliğiniz

sevgilimi halka arz etmisligim var. kendisini ozgur biraktim, o yine de aldatmayi tercih etti. asil gavatlik budur.

karadeniz bölgesi

basima bir sey gelmeyecekse (bkz: görmeden ölünmesi gereken yerler)

aramak

hep arayacagim, buldugumu sanmaktan da sikilmayacagim.

chris martin

kendisi her turlu duyguma tercume oluyo ya sag olsun.

bakmak

bazen gozununun onundeki seyi goremeyebiliyorsun. ve bu beni dehsete dusuruyor, daha goremedigim neler var derdine dusuyorum.

mutluluğun anahtarı

yalniz o anahtar her seyi acmiyor*

hayat kendini keşfetmek midir yaratmak mıdır

bence kesfetmektir. yaratmak sikintili dusundugunuzden dar bi zihniniz olabilir ve olayi tum boyutlarıyla ele alamiyor olabilirsiniz baskalarindan fikir almak yardimci olabilir ama yeterli olmaz. kesfetmek daha iyi bir yonetm ve mutluluga giden bir yol bence.

burç soran erkek

gecen ilk defa basima geldi. once bi hosuma gitti, onemsendigim hissine falan kapildim ama baya kisa surdu durumun ne kadar vahim oldugunu idrak edebildim. ben iliski istemiyorumlar kafam karisiklar muhabetlerine girilip friendzonelanmalidir. burc soran erkek mi olur ya. burc soran sozde erkek olabilir.

kendime not

daha az not alir misin. buraya not almayarak baslayabilirsin.

mühendis erkekler

kadinlarla ugrasmayin lutfen ya. mekanik degiliz biz. dumduzler, konya ovasi gibi dusunebilirsiniz. yazilimciysa zaten 1dk bile durmayin, pu reziller

zeliha bürtek

kendisini en son 5yil kadar once gorme firsatim oldu. firsat diyorum cunku ender gorulen insanlardandir kendileri. naiflik cizgisinden hala hic sasmamis. bence tum dunya kendisine tesekkur borclu, bu kadar iyi bir kalbe sahip oldugu ve koruyabildigi icin. kendisinden 2donem ders alma sansim oldu, her derse devasa posetlerle gelirdi, ne getirip ne goturuyor diye merak ederdim. sokak hayvanlarina yemek tasiyormus. modern mimariden pek haz etmeyip akasya avm yi fallus olarak tasvir etmisligi vardir, bence de tam olarak oyledir sonuna kadar katiliyorum. bir donem cig etle sokak hayvanlarini beslemekle gundeme gelmisti simdi de sosyal curume aciklamasiyla gundemde. video daki adam goruntu itibariyle abla diyo ama kendisi cok saglam bi akademisyendir. cok saygi duyarim, duyarli bir insandir oyle duyarlidir ki hepimize yeter. goz doldurur.

bir insanın karakterini en belirleyici unsur

aile. egitim, yasanan sehir ve arkadas cevresi de sub faktorlerdir.

bir kez yapmadan ölünmemesi gereken şeyler

(bkz: her şey)

ayak fetişi

kimde var pek anlasilmiyo ama libidosu yuksek erkekler oluyorlar genelde. yani nasil olmasin zaten adam ayagina bile sehvet duyabiliyor. iyi seks yapiyolar ama pek iliski insani olmuyorlar.