bugün

eşine güvenmeyen kadındır.

olasılık dahilinde yani.
özgürlüğüne düşkün kadındır.
vücudunu bozmak istemeyen kadındır.
çocuk katilidir.
ilgisiz bir anne olacağına anne olmamayı tercih etmiş haklı kadındır.
Eşittir ürününü toplamak istemeyen çiftçi.
- radikal feministtir (doğum eylemine ve bir kadının vücudunun fırınmış gibi kullanılmasına karşılar)

- doktordur, bir sürü doğuma girmiştir. Kadınların acısını içinde hissetmiştir ve korkuyordur.

- dünyanın en tatlı, en sevimli paraziti de olsa içinde başka bir canlının 9 ay boyunca büyümesi onu ürkütüyordur.

- hamile kaldığında veya doğum yaptığında erkeğin eski ilgisinin kalmayacağını düşünüp, endişeleniyor olabilir.

- çalışıyordur, kariyer yapmak için çabalıyordur. ilgilenmesi ve gerçek bir annelik yapabilmesi için vakti yoktur.

- yeterince bütçe ayıramayacağından endişelidir.

- aldatılırsam ya da ayrılmak zorunda kalırsam, çocuk sıkıntı olur diye düşünüyordur.

- evliliği yolunda gitmiyordur belki de.

- çocukları sevmiyordur ya da.

- kendini hazır hissetmiyordur.

Bir sürü sebep sayılabilir ama en kuvvetli olanı 9 ay içinde yabancı birini taşımak ve o doğum anının verdiği korkudur. Cinsel ilişkiden bile korkan kadın doğum eyleminden fazlasıyla korkar. Yapılacak tek şey erkeğin anlayışlı olması, gerekiyorsa uzman yardımı alınması. Deli gibi çocuk seven biri için bile bunlar çocuk doğurması için büyük engeldir.
Anne olupta çocuğunu sokağa bırakan bir kadından kat kat saygı duyulması gereken kişidir.
bazı kadınlar kendisini hazır hissetmedi mi anne olmak istemez. anne olmak günümüz şartlarında zor olup çocuğuna iyi bir gelecek veya annelik yapacak vasıfları hissetmeden anne olmak istemeyip şartların hazır olmasını bekler. kimi çalışıyor kimiside kariyer peşinde koştukları için zamanını bekler. fakat genelde tüm kızlar anne olmayı ister .
iyi yapıyordur böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemiyordur.
30 yaşına geldiği zaman işlerin böyle yürümediği gerçeğini kavrayacak olan kadındır. hemen ilşk bulduğu erkeğe yapışacaktır.
muhtemelen getirdikten sonra pisman olacak annedir.
Benim de icinde bulundugum durumdur. Unnecessary.
evlatlık edinsindir o zaman. saygı duymak gerekir.
anne olmayı isteyen kadın bu arzusu ve hissettiği şeyle müthiş bir metafor kümesidir. bir şeyi özlemek, istemek ve buna sahip olamama durumundan dolayı çektiği ızdırap, evladını kaybetmiş anneden ziyade, anne olmayı isteyen ama olamayan kadının özlemi gibidir. hiç tecrübe etmediği halde, sahip olduğunda hissedeceği şeyi bilen ama sahip olamamasının acısını yaşayan..
her daim korunmak zorundadır.
beraberinde gelecek sevgi ve korkudan çekinen kadındır.
Isigi da kapatmasi gereken kadin.
Ah işte bu benim. Yaşla alakası yok bunun. 40 yaşımda da aynı düşüneceğim. O çocuğa bir gelecek sunamamaktan korkuyorum. Benim gibi öss, kpsslerle boğuşsun istemiyorum. Hele de işsiz kalsın bunalıma girsin istemiyorum.
Hayatın zorlu yollarında kötü şeyler olursa diye korkuyorum. Tacize, tecavüze, haksızlığa uğramasın istiyorum.
Gün gelip de bana keşke doğmasaydım desin istemiyorum. Ben bunu en az 5 kez söylemişimdir anneme.
Doğurmakla iş bitmiyor. Ona sunamayacaklarımdan korkuyorum. Hastalıklardan, kötülüklerden, her türlü pislikten korkuyorum. Herşeyin en güzelini ona veremem. Millete özenecek.
Bana başına kötü birşey gelmeyeceğine dair sözü kimse veremez. Saldım çayıra mevlam kayıra olmuyor işte.
Anne olmak istemeyen kadını bencil olarak görüyorlar. Olmayan çocuğunu en çok düşünen, annelik içgüdüsü
aşırı gelişmiş de olabilir. Bebek deyince yumuk yumuk ellerden ötesini düşünmeli.
Böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemeyen kadındır. Haklıdır.
bu dünyaya çocuk getirmek istemiyordur. kendi kabuğundan çıkıp dışarıya bakması bile bu düşüncelerin savunucusu olması için yeterlidir.
Benimdir o. Her kadin dünyaya anne olmak için gelmediğinden normal bir şeydir.
dna'ları bozuk kadındır, kendinden meydana gelecek bir çocuğa tahammülü yoktur..

(bkz: bakış açısı)
Hayatını yaşamak isteyen kadındır. Kendini henüz hazır hissetmiyordur.
Cennet anaların ayakları altındadır. Unutma.