bugün

entry'ler (22)

hayvanlar oy kullansa iktidar olacak parti

12 hayvanlı... M.Ö. 12 hayvanlı türk takvimi

yazılması düşünülen kitabın ilk cümlesi

Çiçeklerin açtığı mevsimde uzak su kenarlarında oturmak...

sözlük yazarlarının bugün öğrendikleri

direksiyon dersine birinci adım *

edebiyat hocalarımızın bize unutturmadıkları

hocamm bir dakkaaaa.....

survivor ünlüler gönüllüler 2011

tanrı aşkına ne saçma bir yarışmadır o ... gerçeklik payına inanmıyorum belli bir süre sonra o kadınları hala nasıl saçları boyalı dip boyası gelmemiş,tenleri pırıl pırıl sonra makyajlı tırnaklar düzgün kalıyor nasıl ama mantık alır yani yok ...

hıdırellez dilekleri

valla çok şey istemiyorum önce sağlık sonra bir tane evcik, araba sonra bir tane daha ev olabilir sonra bir dükkan ne olmuş yaniii şu kadarcık şey istediysem

alyans takmayan evli erkek

bu başlığı okuyunca aklıma söyle bir şey geldi;
karısının yanında, evde kısacası mecbur kaldığı durumlarda takıyorsa ve sonra çıkartıyorsa eşi yanında yokken o erkek nedir?
alyansla iş bitmiyor arkadaşlar karşılıklı çift taraflı güven ve saygı gerekiyor önce.içinde varsa zaten çıkarır o alyansı ve yapacağını yapar.

kocamın bir dediğini iki etmem

Bence etmeli yoksa ilişkinin ömrü en fazla 4-5 yıldır. erkek kaybetme duygusunu da hissetmeli ki sahiplensin,telaşlansın. yoksa her istediğini her dediğini yaparsanız keşfetme duygusu yok olur süprizler yeni yönlerinizi keşfetmeye meraklı olmalı her zaman. şunu unutmayalım ki bugüne kadar her istediğini yaptım, saçımı süpürge ettim diyen kadınlar hep üzülen kadınlardır.

şehir tiyatroları

penguen;
şehir tiyatroları'yla ilgili tüm sanatsal kararlar,belediye bürokratlarının çoğunlukta olduğu yeni yönetim kurulu tarafından alınacak.
''hoşgeldin godot ''

karısını döven koca

karısını döven koca = ahmak aynı zamanda büyük bir öküz. karısını döven tüm erkekleri aslında bir gün yolda tek başlarına yürürken bir an da saldırıp dövüceksin tüm kemikleri sızlıcak vücudu yara bere içinde olucak ki o kadının fiziksel çektiği acıyı anlayabilsin.hiç bir zaman anlayamıcağı şey ise kadının kırılan,incilen gururu.

sebepsiz yere mutsuz olmak

ne ergenlikle alakalı ne de depresyonla alakalı bir durumdur. insan,canlı olduğumuzun belirtisidir.duygularımızla varız ve doğal olarak bazen sebep yokken kahkahalar da atıcaz, hüngür hüngür ağlıcazda yeri gelicek içimizde yersiz bir sıkıntı,mutsuzlukda olucak çünkü yaşayan bir varlığız biz. hayat değişiyor,zaman ilerliyor doğal olarak duygularımızda değişken.

yalnızlık

yalnızlık;
sözlük karşılığı, kimsesizlik. kimse bulunmama durumu, ıssızlık, tenhalık.peki gerçekte bu mu?
çevren insanlarla dolu,yanı başında sevdiğin varsa ve sen kendini yalnız hissediyorsan?
hayatındaki boşluklar dolmuyorsa,kalabalıklar içinde bile tek başına isen,sen ve sadece düşüncelerin varsa işte yalnızsın.

zafer gecegörür

17. ve 18. bartın tiyatro festivalinin, festival yönetmenidir.

sigarayı bıraktıktan sonra

PAHA BiÇiLMEZ KiLOLAR, KIYAFETLERE SIĞAMAMAK. SONRA HER PAZARTESi DiYET KARARI ALMAK VE PAZARTESi AKŞAMINA DiYETi BOZMAK.

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

yALNIZLIK, SESSiZLiK, SAKiN VE DiNGiN ORTAM MOTiVASYON, POZiTiF ENERJi...

facebook tan msn den çıkmayan üniversite öğrencisi

hEMEN SINIRSIN iNTERNET PAKETi ALMASI GEREKEN KiŞiDiR.

nerede sorusuna verilen sinir bozucu cevaplar

BEN: ANNE TiŞÖRTÜM NEREDE?
ANNEM: EN SON ÇIKARDIĞIN YERDEDiR.

sabahattin ali

bartın bölge tiyatrosunun 2011-2012 sezonunda çıkardığı oyun. sabahattin ali 'çığlık'

bartın bölge tiyatrosu

bartın bölge tiyatrosu yeni sezona 'bugün ne yazsam?' adlı oyunu ile girmiştir.
yazar: ışık kansu
yönetmen: yaşar gündem
ışık-müzik: ümit bakay
genel sanat yönetmeni: zafer gecegörür
oynayanlar: noyan erözçelik-ezgi şimşek-orhan kıranoğlu-ferah ergin-kemal yıldırım/reha cenk yılmaz

bartın bölge tiyatrosu

bartın bölge tiyatrosu

1992 de kuruldu.
günümüze kadar kesintisiz olarak çalışmalarına devam etmektedir.
amatör bir topluluktur. genel sanat yönetmenliğini 1993 den beri zafer gecegörür yürütmektedir.
17 yıldır düzenlenen bartın tiyatro festivali'nin gerçekleşmesini sağlamaktadır. festivale devlet tiyatroları, şehir tiyatroları, özel tiyatrolar ve amatör tiyatrolar katılmaktadır. bazı yıllarda festival bünyesinde oyunculuk ve drama üzerine atölyeler ve tiyatro üzerine panelleryapılması da sağlanmaktadır.