bugün

5 mayıs'ı 6 mayıs'a bağlayan gece hızır ile ilyas peygamberin buluştuğu gecedir hıdırellez. bu buluşmada akan sular bile bir anlık durur. ortalığı bi sessizlik kaplar. o an dilenen tüm dilekler kabul olunur bir rivayete göre. bir su kenarı ya da yeşil bir alanda toplanıp, gül ağacına dilekler asılır. ya da toprağa çizilir, ya da tahta çubuklarla dilekler resmedilir. baharın gelişiyle takip eden 1 yıl için dilenir bu dilekler.
valla çok şey istemiyorum önce sağlık sonra bir tane evcik, araba sonra bir tane daha ev olabilir sonra bir dükkan ne olmuş yaniii şu kadarcık şey istediysem
kalp çizilir. bir yanında senin baş harfin, diğer yanına onun. en yakın saksıya gömülür.
(bkz: dileklerin resmini çizip gülün altına gömmek)

(bkz: hıdırellezde akp hükümetinin düşmesini dilemek)
bekarlar eş, çocuksuzlar çocuk, kiracılar ev diler. ben gül dalına çapıtımı astım altına da taşlardan resmini çizdim. mevlam tez zamanda nasip eder inşallah.
kağıda yazıp denize atılan, gül dalına bağlanan ya da sahilde kumların üzerine çizilen dileklerdir.
ateş yakıp üzerinden atlayabileceğim, o samimiyeti kuracağım arkadaşlarımın olduğu, dilek yazıp sonra gidip atacağım bi deniz barındıran bir şehre gitmek.

kısacası evime dönmek. daha da kısacası ankaradan kurtulmak.

kutlayamadım ya. kardeşim ve arkadaşlarımla ateş yakar atlardık. 3lü koltuk yaktığımızı bilirim. şimdi, bir üniversite yurdunda o anıları anlatan bir entry girmekle öldürüyorum çok değerli zamanımı.
küçüklükten beri eğlenerek yaptığım eylem. nolucak dilek dilemekten kim ölmüş.
Şimdiye kadar kabul olmamiş, şimdiden sonrada edilmeyecek dileklerdir.
1 numara olmak istiyorum.
annemin iyileşmesi. allahın onu bize bağışlaması. ailemin hep yanımda olması hep sağlıklı olması.
ben gülünce herkes gülsün isterim.
Herkes sevdiğine kavuşsun ve ne olursa olsun mutlu olsunlar.
Bugün gül ağacına asılan dileklerdir. Haydi bakayım, yazın çizin dileklerinizi. Ertesi gün suya bırakmayı da unutmayın.

Benim hiç umudum yok ama canımız da çıkmadı neticede. Seviyorum bu tür ritüelleri. Hadi hadi akşam olmadan yapalım.
Tamamen batıldır.
AÇILIN sözlüğün kocakarısı konuşuyor. arkadaşlar hıdırellezde esas gül ağacına kırmızı kurdele bağlanır altına resim çizilir. yada dilekler yazılıp denize atılır.

ancak allahın bozkırında yaşıyorsunuz çiçek su yok diyelim dileklerin resmini çizip evin camına da yabıştırabilirsiniz. deneyin yüzde yüz çalışıyor. dileği diledikten sonra 3 göbek atmak şart.
görsel
aynı anda 7-8 erkekle birden konusmak mecburiyetinde olmadıgım bir hayat dileyebilirdim ama olmaz ki..
Gayet sağlıklı, gayet yaşlı, gayet zengin ve bütün intikamlarını kan kustura kustura almış bir adam olarak, aile bireylerim etrafımdayken ölmek..