bugün

entry'ler (240)

8 aralık 2013 4 askerin pkk tarafından kaçırılması

bir ülke nasıl daha kötüye gider? sorusuna cevaben kaçırılmış askerlerdir. devlete büyük bir rest. yazıklar olsun.

kemalistlerdeki inanılmaz arap takıntısı

kemalistlerde mi takıntı varmış? milliyetçilerde takıntı yok muyumuş? vay anasını. bir tek zaten siz her ulusa bacak açıyosunuz. gerçi zaten belli bişey bu ülkedeki dindoşların büyük malafatlı arapları sevdiği. sadece araplarla sınırlı değil üstelik,pantalonunun ağası biraz geniş olan israil, çin, rus vb. vatandaşlarını da çok seviyosunuz. beyfendinin biri de amerikada sabah amerikan siyahilerini görüp akşam televizyona çıkıp ağlıyo. olay malafatta sanırım.
fakir arap yavşakları gelip adım atamayacağın otellerde tatil yapsın, jiplere binsin sen de onu kırmızı halıyla karşıla.
satın topraklarınızı araplara, yunanlara, amerikanlara, almanlara. devam edin.
**

sivrisinek sezonunun açılması

bunlar ısırınca kandaki alkolün etkisiyle komaya giriyolar. son birkaç sezondaki en etkili silahım. alkollü vücudu ısırınca öldürmeyen şey güçlendirir modu da olmuyo ibinelerde; salak salak uçuyolar. ardından bildiğiniz üzre yaşlı kurt gazete piyasaya çıkıveriyo aniden. gerisi iyilik hoşluk.

allah kesin var

(bkz: feysten allahı bulmak)***

saatin gece 2 olduğu gerçeğini görmezden gelmek

biraz sonra, aniden, her an 3 bile olabilir.

arda turan ı yuhlayan futbol cahili beşiktaşlı

parasını verip aldı adamlar ardayı. elinden gelenin en iyisini yapmak zorunda *. kimse babasının hayrına oynamıyo kardeşim bu oyunu; kendi ülkesinden bi takıma karşı bile olsa. hoş gerçi artık ülkemizin takımları ülkemizden izler de taşımıyo. quaresma topoşu, edu gavatı, almeida hödüğü falan filan işte. metin ali feyyaz vardı da biz mi siktik?
uzun lafın kısası adamımsın egemen.

15 mart 2012 beşiktaş atletico madrid maçı

3 evetle uğurladık lan herifleri.

bakire olmayan kızın tuttuğu oruç

önemli olan tek şey zarsa eğer; sittirin gidin soğanla takılın mınakey. soğanın orcu kabul olur herhal derhal.

eski sevgiliyi özlemek

bir yandan da sol yanı ayaklanır gider insanın. ah o sızı yok mu sırta hançer hançer... giden her gemi için saplar kendini.
insan oğlu özlerken ne de çocuksu, yorgun ve yitik.
hele ki hayatı boyunca sokak lambalarından başka bir şeye boyun eğmeyen siz iseniz özleyen; zordur inadına yaşamak.
inadına o geliyorsa akla, her sabah kalkmakla beraber, terliklerden önce; ayağınızı öyle bir basarsınız ki parkeye; iliklerinize kadar cız eder. özlemin yanık et kokusudur burundan odaya yayılan.
sonra geçer yavaş yavaş çünkü sokak lambaları hiç bitmez.

türk insanının uyanması

eskiden bu millet başına birşey gelmeden uyanmaz derdik.
uyandı mı da taş üstünde taş bırakmaz diye inanırdık. öyleydi de. türklüğüne, damarına bastılar mı ölümün yer yüzüne gönderilmiş şekliydi bu millet. milletti işte.
ne kadar gülünç. şimdi anamızı s*kiyolar ruhumuz duymuyo.
ne uykuymuş yahu.

amy winehouse

amy winehouse imiş.
dünyada bi cobain daha belirsin diye abartılan bi olay olucak ölümü.
tamam müzikten anlamıyoruz. sesten anlamıyoruz.
amy' i de sevmiyoruz (her ne kadar tanımasak da).
peki sadece müzikten anlamak ve o kızı sevmek onun için 21 sayfa entry doldurmaya yeter mi?
saçmalık değil mi?
yahu millet uyanın. 13 şehit verildi daha henüz. amy diye salyasümük ağlıyoruz. biz böyle bi millet miyiz?
ben milliyetçi ülkücüyüm diyenler ya da atatürk milliyetçisi ve yenilikçiyim diyenler niye gidip elin kızına üzülüyo vatanında 13 asker, 13 ana, 13 baba, 13 doğmuş-doğmamış evlat, 13 eş, 13 bacı, 13 kardeş, 13 hala- amca- teyze- dayı, binlerce silah arkadaşı ölmüşken...
biz bu değiliz. olmamalıyız... * * * *
tamam her şeyi geçtim. amy için üzülüyosunuz da bu halkın içinden kazım koyuncular zeki mürenler çıkmadı mı hiç? alah aşkına. zeki müren gibi bir sese senedebir allah rahmet eylesin diyemeyen yazar niye amy bilmemne öldü diye yas tutar?
bakın kazım öleli, hem de kanserden öleli (uyuşturucu değil) tam 6 sene olmuş.
birçoğunuzun altı yaşında oğlu var be.
biraz duyarlı olun yahu yeter.
kime güvenip, kimin için asker doğuyoruz biz?,
ne için savaşmayı, ölmeyi göze alıyoruz.
tamam şimdi gidin ağlayın amy bilmemne için.
körü öldürüp badem gözlü yapıp götüne bu kadar iyi sokan bir millet daha yoktur.
helal olsun.
helal...

not: tamam ben suçluyum, böyle düşünüyorum. ölene saygı duymuyorum. evet evet saygısızım ölüye karşı.

aşksız geçen zaman boşa gitmiştir

(bkz: on beş yaş şiiri)

amca olmak

biyolojik açıdan erkek kardeşin çocuğu olduğunda gerçekleşen durum. lakin manevi yönden çok daha derin bir konu. insanın o küçük sincap * doğduğunda amca olma olgunluğuna ulaşması farklı zaman dilimlerinde olabiliyor. tabiki kucağına ilk aldığında müthiş bir duygu ama tam amca olamıyorsun işte. anne baba olmaktan farkı da bu.
mesela bugün 3 aylık sincap kucağımda uyuyakaldı sallanırken. ve asla dikkat etmeyeceğim o sokakta top oynayan çocukların sesi kulağıma geldi. ve çıkıp 'hadi oğlum başka yerde oynayın, çocuk uyuyo! ' dedim. ilk kez kendimden başka birisinin rahatsız olacağı ve uykusundan uyanacağı endişesi sardı heryanımı. ben artık kendimden başkasını bir nebze olsa da düşünebiliyordum. amca olmuştum...
baba yarısı olmaktır yeri geldiğinde. cebindeki son paranın yarısını çikolata almak için ayırabilmektir.
dayı olmaktan farklıdır biraz. amca babanın değişmiş bir versiyonudur. öyle enseye tokat g. te parmak olamazsınız asla. illa kızacak birşeyler bulur.
ama hep 'oğlum- kızım' diye kızar, sever, öper.
amca olmak, baba olmaktan önceki en güzel duygudur**...

karma puanı arttırma yolları

Dünyada 20 melek vardır. 10 tanesi uyur 9 tanesi suan bunu okuyandır 15 dk içinde bunu 14 yere yapıştır; karman 500+ olacak. 14 yere yapıştırmazsan sevdiğin ölecek. durma yapıştır.

ben bu yazıyı sivrisineğe yazdım

şu an bu yazımı monitörümün ekranında sağ üst köşeye doğru biriken siyah sivrisinek kalıntılarına yazıyorum.
ben sizi evladım gibi sevdim. kanımı taşıdınız onca süre. evlat gibi...
belki yıllarca benim pis, dağınık odamdan çıkamadınız. cam açma huyum yok; bu da benim eksik yönümdü evet. neyse ben sizi elim kolum gibi sevmiştim işte.
ama o sesiniz yok mu. vızz diye tam uykuya dalmak üzereyken gittikçe yaklaşan vızz...
gün geçtikçe, siz büyüdükçe sesiniz de mi şiddetlendi ne? son çaremdi sizi önümde duran takvim yapraklarıyla ezerek,bastırarak öldürmek. son çaremdi. yoksa küllüğü fırlatacaktım duvardan duvara. annem de sizin yüzünüzden ağzıma sı*acaktı.
rahat uyuyun... göt herifler.

2 temmuz 2011 uyku yok entry var zirvesi

yaklaşık bir haftadır yalnız yaptığım zirvedir.
hoşgeldiniz.

ben bu yazıyı fakirlere yazdım

tam şuraya bir cool adam lazımdı.

gece 03 00 da ateşlenen sigara

ateşlenen tek şey özlemdir o saatt 03:00' da.
hele bir de gurbetteyseniz...
her ayrılık bir gurbet değil mi yanan sigaranın küllerinde?
dibe vurduysan ya da hala düşüyorsan.

dinlediğinde sebepsiz hüzünlendiren şarkılar

michael pitt - death to birth.

olric

Daha kaç kez ıskalayacağız hayatı Olric ?
- Oklarımız bitene kadar efendimiz .