entry'ler (273)

sevgilisine kellik spreyi alan kız

kendisini görünce kalp çarpıntısı olan sevgilisinin nabzını düşürmeye çalışan, 'aman durduk yerde sevgilisiz kalmayalım' diyen öz güveni yüksek kızdır.

sigaraya yeniden başlama eşiği

sonucu her zaman yeniden başlama ile biten eşiktir. ayrılırsın sıkarsın dişini aramazsın sonra bir gece bir bakmışsın ateşe vermişsin hasret gideriyorsun.

her giden başka bir surette geri döner

(bkz: değişmeyen tek şey değişimin kendisidir)

gelecekteki sevgiliye not

gelecek değil şimdiki zaman ol artık.

aşk

aşk; onun her fiskesinde bir kez daha kanlar içinde uzun uzun can çekişerek ölmektir.

şiir

"düş görürsün kocaman açılmış gözlerinle
bilmem ne geçer acaba
hayalinden senin önünden
krallığındır senin o kapısı yok
o bana geçiş izni olmayan ülke."

aragon

konuşacak birini bulamamak

reddedilmekle birlikte el ele verdiklerinde sabahlatırlar.

komik anneanne sözleri

"yiyi ötür ötürüken de götür
iki de ben vurem yürüü tattalı köye"

çevirisi;
"yeye ötür, ötürürken de götür
iki tane de ben vurayım
yürü tahtalı köye."

sözlük yazarlarının telefon zil sesleri

game of thrones theme

http://www.youtube.com/watch?v=mNpUnUBhURY

björn vleminckx

ilk maçında 4 gol atmamasının yanında bi daha ki maçını iple çektiğim futbolcu. bu formda devamı gelir mi sorularına akla getirmektedir.

yazarlardan yazarlara altın öğütler

atın nalı çıkar kalır toynağı, erkeğe nal toplatır kızın oynağı.

alevi diye sevgilisinden ayrılan insan

toplum ve aile baskısı ile birlikte kendi içerisinde hesaplaşma yaşamış ve kararını almış insandır. büyük ihtimal dış baskılara karşı koyamayacağını düşünerek aldığı karardır. fazla politik olacak ama haklı olduğu kadar haksız olduğu yerleri de bulunan insandır. bir yanda ailesi, akrabaları sevgilisinin yakınları bir yanda da sevgilisi ve sevgi. peki;

(bkz: sevgi neydi)

ben bu yazıyı sana yazdım

masumiyetin ne demek olduğunu ben yeni anladım. bir çift ela göz, yumuşacık ama hiç abartısız tatlı bir gülüş, dokunmaya elimi uzatıp yaklaşmak için bir adım atmaya kalksam ürkek bir ceylan gibi sekerek kaçacaksın hissiyatı içerisinde, kendimi ela gözlerini düşünürken heyecan içerisinde yerimde duramayarak ellerim zangır zangır titrer halde bir şeyler yazarken buluyorum hep. seninle konuşurken ya da buna çabalarken elimde olmayan istemsiz bir gülümseme ve hayatımda hiç tatmadığım bir heyecan sarıyor bütün benliğimi. kafka'nın milena'ya yazdıklarından çok daha güzel inanılmaz şeyler yazmak istiyorum sana. ve ben daha fazla içimde tutmak istemediğim için işte sana bu yazıyı yazdım.

19 ocak 2013 real sociedad fc barcelona maçı

barcelona \'nın son yıllarda puan kaybetmeye alıştığı deplasman karşılaşmasıdır. sociedad iç sahada barcelona\'ya karşı nasıl oynanması gerektiğini çözmüş gözüküyor.

(bkz: barcelona yı durdurma yolları)

leyla ile mecnun

bir buçuk saat izleyeni dünyadan soyutlayan dizidir. güldürürken hüzünlendirir, hüzünlüyken neşelendirir.
hele bide izlerken çayınızı yudumladığınız anda

--spoiler--
çay erdal bakkal da içilir
--spoiler--

yazısı çıktı mı o çayın tadını daha bi güzelleştiren dizidir.

raging bull

robert de niro'nun tek başına sürükleyip götürdüğü, gerçek bir hikayeden esinlenerek hazırlanmış, ders alınacak bir senaryoya sahip filmdir. siyah beyaz filmlere olan ilgiyi artırır. filmde anlatılan hikaye ise adeta hayat dersi verir geçer. de niro'nun film içerisinde suratının aldığı haller apayrı bir yer. *
--spoiler--
i'm the boss
--spoiler--

yürürken dikkat edilmesi gereken hususlar

sol ayakla adım attığınızda sağ kolunuzu ileri hareket ettirin zira sol ayak adım attığında sol kolunuzu ileri hareket ettirirseniz ritim eksikliğinden dolayı sözüm meclisten dışarı aptal gibi yürüyor görünebilirsiniz.

briefe an milena

milena ile olan yazışmalarındaki karşılıklı çekingenlik ve ürkekliği bir serzeniş halinde öyle bir yazmıştır ki güzel ya da mükemmel demek anlamsız kalır.

--spoiler--
bir odadayız milena. birbirine bakan iki kapının ardındayız ama ayrı ayrı. biri açacak olsa diğeri hemen ürküp kapıyor kapısını. biri bir söz edecek olsa diğeri açmamak üzere kapatıyor kapıyı. halbuki bu iki kişi ürkeklik olarak birbirlerine bu kadar benzemeseler, biri diğerine hiç aldırış etmese açsa kapıyı çıksa dışarı odayı düzenlese. ama hayır o da en az diğeri kadar ürküyor ve saklanıyor kapısının ardına ve o güzelim oda bomboş kalıyor ortada.
--spoiler--

jonathan livingston seagull

hayatın tadını çıkararak ve zevk alarak yaşamamızı. özgürlüklerimizin ve hayallerimizin karşımıza hangi engeller çıkarsa çıksın peşini bırakmamamız gerektiğini ve çok çalışarak bunları elde edebileceğimizi anlatan güzel bir öykü, kitaptır.

richard bach martı jonathan livingston üzerinden öyküyü anlatmaktadır.

kitap; nefretten, kinden ve düşmanlıktan uzak karşımızdakilerin içlerindeki güzellikleri görerek onlarında kendilerindeki güzellikleri ve yeteneklerini keşfetmesini sağlamalarını amaç edinmiş bir sevgi ortamı içerisinde, engellerini aşarak özgürlüğe kavuşmalarını isteyen bir öğretmen modeli sunmaktadır.

--spoiler--
"en doğru yasa bizi özgürlüğe götürecek olandır."
--spoiler--

halil sezai ye benzetilmek

sadece benzetilen bir kişi olsa hallolur gider dersin bir yerden sonra sıkılırlar hani. ama ve lakin bir de bulunulan ortamda benzetilen kişi sayısı ikiye çıkınca iyice bokundan yenmeyen hal olur gider. halil sezai! aaeeeaa! çeresssiiizz! diye arkandan bağrışmaları geçtim. siz ikiz misiniz, kardeş misiniz, amcaoğlu musunuz diye sorular uzar gider de önüne geçemezsin. * * barda sahneye çıkan elaman gelir arkadaşlarınızı da toplayın gelin misafirim olun mutlaka diye teklifler almaya başlarsınız. aman gitmeyin desem; sahneye çıkarıp ortam materyali yaparlar sizi gülerler, eğlenirler, kafa bulurlar diye yalan olur. mutlaka gidin iyi ortam yapılır, her türlü gideri olur. bir yerden elbet tutturursun faydasını. *