bugün

yürürken sigara içmeyin, zararı 10 kat fazlalaşıyor.

(bkz: yaz dostum barış söyler kendi bir ders alır mı)
önüne bakmak... ülkemizdeki işgüzar belediyeler nedeniyle önünüze bakmassanız açık bir rögar kapağı nedeniyle çukuru boylamanız işten bile değil...
önünüzdeki kızın kot markasına fazla takılmayın.
parfümünüzü seviyorsanız sigara içerek yürüyenlere dikkat edin.
Karsiya bakin, oz guvenli yuruyun. karsiya bakacagim diye de onunuze bakmayi unutmayin. elinde sigarasi olan birinin yanindan gecince kendinizi koruyun. tanidik gorunce yolun ortasinda durmayin, kufur edebilirler arkanizdan.
sol ayakla adım attığınızda sağ kolunuzu ileri hareket ettirin zira sol ayak adım attığında sol kolunuzu ileri hareket ettirirseniz ritim eksikliğinden dolayı sözüm meclisten dışarı aptal gibi yürüyor görünebilirsiniz.
Kafanı aşağı eymemek.
ayaklarınızı kullanın.
kibirlenerek, "küçük dağları ben yarattım" havasında yürümemek.
abartmamak kaydıyla dik durun, insanların size tavrı bile değişecektir.
bozuk yollarda takılıp düşmeyin. fena rezil olursunuz.
Hava yağışlı ve yerler ıslak ise paçaları çamur etmemektir. Aksi halde 1 kez giydiğiniz pantolonunuzu yıkamadan, ikinci kez giyemezsiniz.
"herkes bana bakıyor, onun için dik yürümeliyim, sağlam adımlar atmalıyım" gibi değişik fikirlerle yürümeyin. merak etmeyin, kimse size bakmıyor. aklınızı kullanarak yürüyün. yürümüş olmak için yürüyün. malum akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş.
Topuklarla kırık asfaltlarda yürümeyin hastahanelik olabilirsiniz.
yürürken mesajlaşmamak ve akıllı telefondan okey oynamamak bu hususların başında gelir.
yürümeye odaklanmamak. senkron bozuluyor.
eğer kulaklıkla müzik dinliyorsan kesinlikle arkana bak.
sigara içerek yürümeyin.

arkanızdaki vatandaşlar rahatsız oluyor.

sizi geçeyim derken hızlanıp biraz önünüze geçince on metre ilerdeki bakşa bir sigara içeni geçmek zorunda kalıyor ve on metre ilerde bir tane daha olunca vatandaş nefes nefese kalıyor. bir de 30 metre boyunca soluduğu dumannın bir sigara etmesi de cabası.

vatandaşı sallamazsanız da

--spoiler--
yarısını rüzgar içiyor. sigaraya verdiğiniz para iki kat artıyor.
--spoiler--
Converse lerin altı düz oldugu için kaldırımın eğimli kısmında düşebilirsiniz dikkatli olun. Ben yaşadım siz yaşamayın rezil oldum caddede.
kızlar, kıvırarak demiyorum attırarak yürümeyin allah aşkına,çok komik oluyorsunuz.
yolda yürürken uyulması gereken hususlardır.

mesela az önce üstüme doğru gelip çantısına çarpınca da sanki annesine küfretmişim gibi bakan embesil kız gibi olmayın.

kızın sağ tarafında geniş bir alan var. üstelik ben de kızın sol tarafına doğru geçtim. gep geniş yol yani.. ki hıyarın biri de kaldırıma park etmiş. kaldırıma çıkamadım. kız, beni arabaya doğru sıkıştırdı.çantası bana çarptı haliyle.

şimdi buna bir tane çarpsan kadına şiddet olacak. bir arabanın çok rahat geçeceği kadar geniş bir sokak var sen gelip nasıl beni arabaya sıkıştırıyorsun ? cinnet geçirmek üzereyim.