bugün

gelecek kaygısı

Küçüklüğümden bu yana her saniye yaşadığım, geceleri ileride ben bunu yapmazsam/yapamazsam ne olur ya?! Hayatım kesin mahvolacak. Diye düşündüğümdür. Bazı insanların erişemediği birçok şeye dua ederek ulaştım. Maddi açıdan şükür ki bir sıkıntım yok. insanların gözü malda mülkte olabilir. Bazı insanlar da bunlarla mutluluk duyarlar ama ona ulaşamazlar ve bunun derdine düşerler. Her şeye sahibim ama mutluluğum yok. Çünkü benim Mutlu olduğum şey ne para ne pul. Sahip olmak istediğim her şeye sahip olabildim. Eninde sonunda, uzun yıllar geçse de sahip oldum ama ne oldu? Asıl istediğim maneviyata ulaşamadım. Şimdi o bir saniyelik hayalini kurduğum şeyler olmasa da olur diyorum. Para gerek, en iyi eşyalarla yaşamak güzel Fakat arkanda bir dostun, sağlam bir ailen, seni her şeyinle seven biri yoksa yanında bunların hepsi boş zevkler. Hayalini kurduğum mallara ulaştım ama maneviyattan hep tokat yedim. Düşünüyorum da gelecekte de olamazsam ne yaparım ben? Etrafımda sevdiklerin olmazsa, huzurlu bir evim, sağlıklı bir çocuğum... Bu kaygıyla her saniye mutsuz olmak çok kötü. Bunları düşünmek beni olduğun yerde sayıklamaya itiyor. Kurtulamıyorum...