bugün

muhteşem yüzyıl kösem

Bugün ki bölümüyle gayet akıcı devam eden dizi. Lakin Beren saat'in mimiksiz tavırları, bize dokunmayan yılan bin yaşasın düşünceleri, donuk ifadesi bu aralar çekinilmez olmaya başladı. Ya kadın sen Bihter ziyagilsin. Beni beni bihterini yapan kadınsın, aşk-ı memnu da kardeşin peyker'le vedalaşma sahnesinde gözlerinle her şeyi anlatan kadınsın, ölüyorum anlasana diye haykıran yüreğimizi dağlayan bir kadınsın. Ne oldu da kösem de bu ifadeleri sergileyemiyorsun gerçekten anlayamıyorum. Acaba ikizin falan mı oynuyor? Bugün kardeşindi aslında o dediler donuk ifade, kardeşini öldürdün cesedini gördün yine donuk ifade, ahmet böyle giderse 1-2 hafta yaşar dediler eh yine orada fena değildi. ama artık daha keskin mimikler yapma be hatun. Tamam sen valide sultansın güçlü duracaksın ama sonuçta sevdiklerin ölüyor, kanın, canın gidiyor robot değilsin sonuçta. Hayır mimiklerini ahmet'in ölümüne mi saklıyorsun? Bakalım bekleyip görücez. (Bu arada dizinin son kısmındaki o kırmızı ay efekti ve kösem'in ahmet için ettiği dua sözleri harikaydı.) Aslıhan gürbüz, Hülya avşar ve öykü karayel favorim. Heleki Aslıhan gürbüz dizinin finaline kadar devam etse keşke hastasıyım kendisine. Kuzey güney de cemre rolünde pek beğenmezdim hatta diziye katılmadan önce eyvah beren saate mimiksiz biri daha katılıyor dedim lakin beni çok şaşırttı aksine şuan çok beğenerek izliyorum Öykü karayeli.. tiplemesini, bakışlarını çok sevdim. Gelelim hülya avşar'a bugün iskender'le olan sahneleri çok iyi ve çok duygusaldı. Hülya avşar gerçekten usta oyuncu o da çok mimik yapan bir oyuncu değil fakat bakışları herşeyi anlatan cinsten o yüzden göze batmıyor. Neyse bu bölümlük söyleyeceklerim bunlar. Mustafa'nın tahta geçişini, 2. sezonu merakla bekliyorum.. Haftaya görüşmek üzere.