bugün

provokasyon

Son günlerde oldukça artan, kışkırtma anlamına sahip olaylar bütünü. Anlamadığım nokta şudur; tamam bu tür olaylar var olmuş olabilir, giderek islamcılaşıyor, şeriata koşar adım gidiyor da olabiliriz, ben ve bir çok kişi bu olayların doğru olduğuna inanmamakla hata yapıyor da olabiliriz ama günde 2-3 tane aynı türden haber çıkınca ve hepsi doğan medya grubuna bağlı gazete, televizyon ve ajanslardan çıkınca insan ister istemez bu hisse kapılıyor, yani laik demokratik hukuk cumhuriyeti olan türkiyemiz'in tek doğruları açığa çıkaran, sahibi aydın doğan gibi taraflı tarafsız bir çok kişinin de hakkında olumsuz görüş bildirebileceği bir medya patronunun yayın organları mı? bu ülkenin başka hiç bir haber ajansı, televizyon kanalı, gazetesi yok mudur? insan ister istemez 28 şubat sürecinde ortaya çıkan sahte şeyhleri, müritleri, istiklal marşında ayağa kalkmayan çarşaflı kadınları, ankara'ya yürüyen aczimendileri hatırlıyor. Onlar nerede efendim bir tanesinin esamesi okunuyor mu şimdi? illa aymamız için aradan on yıllar geçmesini ve üzerimizde bi postal gölgesi görmeyi mi bekliyoruz? Ben oy vermedim, akp'nin icraatlerinin %99.9'una karşı biriyim, ama efendiler bu ne tezcanlılık bu ne provokasyona müsait yapıdır ben anlayamadım gitti. Bu adamların şeriat amaçları varsa bile bi takım adamları akmerkez'e gönderip namaz kıldırarak, ramazanda oruç tutmayanı döverek, eteği kısa diye kızları kezzaplayarak yapamayacaklarının farkında olmaları lazım değil mi sizce de?