bugün

cradle of filth

çok merak edilmiş açıklıyorum, tam olarak (bkz: atmosferik yarrak metal) icra eden grup. kimi demiş black metal, kimi demiş gothic-vampiric metal vs vs. nedir bu kategorize etme hastalığının altında yatan neden? çözemedik bir türlü, ülke sizin yüzünüzden bir adım ileri gitmiyor lan. tamam seveni var, sevmeyeni var, seveni şöyle iyi demiş, sevmeyeni ergensiniz siz bi sikimden anlamazsınız (bkz: poser)sınız demiş. bırak dinleyen dinlesin triplerden triplere girsin, dinlemeyen adam dinleyecek daha iyi birşeyler buluyordur zaten. okuması sürükleyici olduğu için okuduğum 6 sayfa entry içinde tutup (bkz: burzum) la kıyaslayan adam bile gördüm yok artık amk. bir kere kendilerine yükledikleri misyonları farklı, cradle of filth kendine popüler olmanın yolunu açacak, çok paralar kazandıracak bir yolu seçmiş ve istediğini de yapmış. bu açıdan başarılı mı? başarılı. adamlar hala ıvır zıvır satışından milyonlarca dolar para kazanırken biz de burada geyiğini yapalım yok ne tarz metal yapıyor bunlar diye birbirimizi yiyelim. mal mısınız oğlum, kahvehanede içtiği çayın parasını zor öderken fanatiklik uğruna-takım sevdasına milyon dolarlar kazanan futbolcular için kavga eden tipler gibisiniz.

ha tüm bunlar bir yana müzikalite anlamında (bkz: nymphetamine) ve (bkz: death of love) dışında bir olayı yoktur bana göre.