bugün

entry'ler (16)

ezgi tanrıkulu

Nickim olan Dr House'u, sosyal konulardaki yorumlarıyla, özelikle de psikoloji yorumlarıyla yüzde yüz hakeden kızıl saçlı güzel dost. 2010 ÖSS'ye hazırlanıp psikoloji okumak ve irlanda'ya gitmek arasında bocalayan ilk adı Elif olan sevimli ve zeki şahıs. Güzel yüzer, güzel güler, güzel.. Ankara Siyasal'a yazdığı siyaset bilimi teziyle büyük sükse yapacağını düşünüyorum. Ayrıca unutmadım, 7Ekim'de bir yıl daha yaşlanıyor.

murat akad

istanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünün akademik kadrosundaki yakışıklı hocamız. Çözülen Kent istanbul adlı enfes panelde oturum başkanlığı da yapmış güzel yürekli Üniversite Konseyleri üyesi yakışıklı.

zonguldak

30 Kasım 1990'da Zonguldak'taki Türkiye Taşkömürü Kurumu (ttk) ve Maden Tetkik ve Arama (mta) işyerlerinde örgütlü olan Türk-iş'e bağlı genel maden işçileri sendikası (gmis) ile işveren arasında toplusözleşme görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanması üzerine, grev kararı alınması ve 30 Kasım'da başlayan işçi yürüyüşlerinin yaşanmasına sahne olan şehir.

aşk ı memnu

Kanal D de dizisi Behlül ile Bihter ne zaman yiyişecekler ya da yatacaklar şeklinde yazıldığı, Türk halkının tüm dertlerini unutup Behlül ile Bihter'in seks hayatına odaklandığı, Beren Saat'in histerik el kol,boyun hareketleriyle oyunculuk yaptığını düşündüğü eser.

başka semtin çocukları

En izlenesi Türk filmlerinden. Mahsungilller türü bir ağır ağlatmalı, ince hesaplı olmayan ama insanın içini delecek denli acı konuları sadelikle işleyen, 17 insanın öldürüldüğü Gazi Mahallesi'nin bugünkü yozluğunu ama yine de göze çarpan yoksulluğunu, Türkiye'de Alevi olmanın hala bir sorun olduğunu anlatan güzeller güzeli film. ismail Hacıoğlu, sen gerçek misin?

imge kitabevi

Ankara Üniversitelilerin Ankara'da kurup istanbul'da da şubelerini açıp hayırlı bir iş yaptıkları kitapçı gibi kitapçı. Mühürdar'daki imge'yi özellikle tavsiye ederim.

kaliteli ateist vs kalitesiz ateist

Ateist, ateist olduğu için kalitelidir zaten. Fazlasına gerek yok.

tikky

Zeka geriliğinden muzdarip,bir ayakkabı, bir parfüme hayatını adayan, saçlarını genellikle iğrenç bir sarıya boyatan, miş gibi davranan zavallı biçareler. Kısa sürede iyi olmaları dileğiyle.

izmir

Kızların abartıldığı kadar güzel olmadığı, Türkiye ortalamasının biraz üzerinde güzel oldukları, insanı, denizive havasıyla 5 aydır göremediğim canım memleketim.

nergis

Nergisten hiçbir farkı olmayan sevdiceğimin ismi.Sen her daim varol!

ben bu yazıyı ev sahibime yazdım

Buradan ev sahibime sesleniyorum: Beni bir daha rahatsız etmeyin. ikide bir de aramayın ulen.

bardaktan su içen insan

Bardağın icadından beri tekrarlanan bir eylemi yapan kişidir.

simitle çay

Mükemmel ikili. Yanına bir de domates, peynir, tamamdır bu iş.

eski sevgiliye söylenecek cümle

Hayatımı kurtardın.Sana çok şey borçluyum.

gregory house

Benzettiğim ama psikolojik analizlerde Ezgi'nin benden daha çok kendisine benzediğini düşündüğüm kişi. Lafı gediğine koyar. Zeki, cool, mutsuz şahıs.

yılmaz odabaşı

Türkiye'de iki kere zenciyim, hem Kürdüm, hem Aleviyim diyen şair. Mesut Odman'ın kardeşi olsa gerek.