bugün

entry'ler (266)

pkk nın antep deki saldırıyı üstüne almaması

http://www.youtube.com/watch?v=z_UPDiqfpIs

sigaram ve ben

tck madde 216 fıkra 3 hükmü çerçevesinde yargılanacak olan kişidir. madde biraz incelediğinde ( muhakkak sayın savcım da incelemiştir.) "fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde" ifadesi vardır. şimdi soru şu: "kim takar sigaram ve ben isimli yazarın islam dini hakkındaki düşüncelerini?" bu eylem kamu düzenini bozmaya elverişli bir eylem değildir kanaatimce. suç teşkil edttiği iddia edilen eylem, yayınlandığı site ve mahiyeti itibariyle suç teşkil etmez. bence. kendisinin beraat etmesini umuyorum.

halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

protest sanayici

denişik hareketleri olan ilginç bir beyefendi.

iplerini koparan kukla

atatürk'ü koruma kanununun anayasa'da yer aldığını sanan yazar.

bir türk olarak kürtlerden özür diliyorum

kürt sorununu " yüz verdik ayıya geldi sçtı halıya" şeklinde yorumlayan yazarın özürüdür.

(bkz: akıl) (bkz: izan)

dile dolanan film ve dizi replikleri

--spoiler--
this is my rifle, this is my gun; this is for fight and this is for fun.
--spoiler--

(bkz: full metal jacket)

alevi

sadece hazreti ali efendimizi çok sevmekse her müslüman için kullanılacak ifadedir. her müslüman hz. ali'yi sevmelidir.

hırka i şerif puttur

kişilerin bakış açısına göre doğruluğu değişen tespittir.

kişi, söz konusu hırka peygamberi hatırlatıyor diye( söz gelimi çok sevdiği bir arkadaşının hatırası olan bir kazak gibi) ona değer veriyorsa ve onu muhafaza ediyorsa bu putperestlik olarak algılanamaz.

diğer ihtimali yazmak bile istemiyorum. (bkz: haşa ve kella)

vitir namazı

şafiilere göre sünnet hanefilere göre vacip olan namazdır.

bayram namazını tereddütsüz kılan cemaat

profesyonel cemaattir. tecrübe konuşur.

vitir namazını kılarken de asla hataya düşmezler.

ilişkimize biraz ara verelim diyen kız

kafa izni isteyen kızdır.

gir ve umursamadan parçala beni

(bkz: bayıra karşı yatır beni)

eduardo gonçalves de oliveira

jim carrey'e benzeyen futbolcu.

izmir

türkiye'de en yaşanılası şehirlerden biridir. deniz kokusundan dolayı.

yoksa diğer şehirlerde olduğu gibi mahalle baskısının yoğun olduğu bir şehirdir. ben biliyorum. öyle.

arabın 30 ağustosu olsa ramazan bayramı kutlamazdı

--spoiler--

kutlaması gereken herkesin ayrım yapmadan ikisini de kutladığı bilindiği halde ortaya atılan ayrılıkçı eylemdir.

şimdi at kafası küfrediyorsun da açıkla bakalım.

daha önce kaç kişi yolda yürürken karşılaştığı kişinin zafer bayramını kutlamıştır? kaç kişi zafer bayramı için mesaj atmıştır? bu bayramlar her ne kadar milletin olduğu söylense de devletin bayramlarıdır salak kardeşim. çünkü bu bayramlar resmi resepsiyonlarla kutlanan, her ilde mecburen kortejle filan kutlanan bir bayramdır. canı sıkılanların izlemeye gittiği bir bayramdır.

30 ağustos önemli bir gündür. milli mücadelenin askeri kanadının kesin olarak başarıyla sonuçlanması da kutlamaya değerdir. milli bayramdır.

buna hiçbir müslüman hayır demez. ama bazı arkadaşlar böyle bir şey olmadığı halde varmış gibi göstererek kendi insanına küfretmekten sadistçe bir zevk alırlar.

soruyorum. kaç çiftçi zafer bayramı diye işi gücü bırakır? kaç esnaf dükkan kapatır? binlerce yıllık bayram geleneklerimiz var dingil. ramazan bayramı gelenekleri var.
ramazan bayramı halka daha çok etki eden, daha çok bilinen ve kutlanan hasılı bebeğim daha çok sevilen bir bayramdır. bunun özentilikle, sikilesi zihniyete sahip olmakla bir alakası yoktur.

aslık beyinsizlik herkesin kendisi gibi inanmasını ve hissetmesini bekleyen denyolarda.

devletin daha az sevildiğini ve ya araplara özenildiğini göstermeyen eylemdir. ne zaman karşıma ciddi ciddi çıkıp zafer bayramınız kutlu olsun diyen biri çıkarsa bunu sileceğim beyler.

ikisi denk geldi diye böyle kabardınız bence.
--spoiler--

#12980188 iş bu entry, numarası verilen entry nin başlığı altında, bu başlığı açan yazara cevabi nitelikteydi. ama kendisi bu yazısını sildi. gelmiş burada dökmüş nefretini.

yalan-yanlış bir iddiadır efendim.

abdestim bozulur diye elini öptürmeyen kadın

bu kadar abartılmaması gerekendir. şafiilerde bu abdesti bozuyor ama diğer mezhepler de serbest diye bir şey yok.

şafii bir kimse karısının dahi elini tutarsa namaz abdesti bozulur. ben elini öptürmeyen şafii teyzelere hiç alınmadım mesela. sizin alınganlığınız.

http://www.mumsema.com/di...ek-soru-ve-cevaplari.html

okuyun bilmeden konuşmayın.

muaviye gibi değil muhammed gibi ibadet etmek

namaz kılmak, oruç tutmaktır. zekat vermektir efendim kur'an'da açıkça belirtilen ibadetleri yerine getirmektir.

eğer namaz yok demeye getiriyorsan alevi kardeşim:

(bkz: hac suresi 77 nci ayet)

yobazların dini

faşistlerin dininden daha iyidir.

--spoiler--
arap gibi rezil tuhaf giyinip pis pis kokarlar.
--spoiler--

bunu söyleyeni "duabi'ye tatile gönderelim seni" desek mutluluktan baygınlık geçirir.

(bkz: nefret söylemi)

--spoiler--
zaten arap adam olmadığı ve en rezil millet olduğu için allah onlara peygamber göndermiştir. nesine özeniyorsa bu kalın kafalılar.

araplar gibi bilim yok teknik yok üretim yok başarı yok.
--spoiler--

(bkz: hukuk)

kuran da namaz kelimesinin geçmemesi

--spoiler--
hz. ibrâhîm'e beyt'in mekânını (kâbe'nin yerini) indirdiğimiz (gösterdiğimiz) zaman: “bana hiçbir şeyi ortak koşma! ve beytim'i (evim'i) tavaf edenler, kaim olanlar (ayakta duranlar), rükû edenler ve secde edenler için temiz tut.” (dedik) ( hac suresi 26. ayet)
--spoiler--

istersen namaz de istersen salah de istersen ekmek de. var kardeşim bu. bunu inkar etmek en hafif tabirle cahilliktir.

--spoiler--
03:113 Hepsi bir değildir; Ehli Kitap içinde istikamet sahibi bir toplum vardır ki, gece saatlerinde SECDEYE KAPANARAK ALLAH'IN AYETLERiNi OKURLAR.
--spoiler--

--spoiler--
“Ey Meryem! Rabbine divan dur. Secde et ve (O’nun huzurunda) rükû edenlerle beraber rükû et” demişlerdi. (Âli imran 43)
--spoiler--

--spoiler--
HAC 77:
Ey iman edenler! Rükû edin, secde edin; Rabbinize ibadet edin, hayır işleyin ki kurtulabilesiniz.
--spoiler--

7 yaşındaki bir kızı türbana sokmak

doğru olmayandır. şimdi 7 yaşındaki bir kız çocuğuna örtünmek farz değildir. ama dini eğitimin artık ciddi anlamda başlaması gereken yaşlarda namaz gibi ibadetler öğretilirken bunun da öğretilmesi gerekir. bu bakımdan gerekliliktir.