bugün

entry'ler (62)

hükümet istifa

bugünlerde kullanmamız gereken tek slogan. başka slogana gerek yok. çünki 'tayyip istifa' sloganı atarsan olayı bi kişiye indirgemiş oluruz amaca ulaşamayız. ' taksim diren' tarzı sloganlarda bu ayaklanmayı sadece bi bölgede sınırlamış oluruz. 'direne direne kazanacağız' dersek biraz sol kesime hitap eden bi slogan toplumun tamamının desteğini alamayız. o yüzden 'hükümüt istifa' sloganı bütün kesime hitap eden kulağa daha hoş gelen nokta vuruşu slogandır.

abdullah avcı

her milli maça farklı 11 le çıkan yeteneksiz hoca. milli takımın başında bilmem kaçınçı maçına çıktı. araştıralım bakalım ilk 11lere iki maç üst üste aynı 11le çıkmadı adam. ulan zaten takım üç ayda bir toplanıyor futbolcular yanyana pek oynayamıyor. sende tutuyosun her maç başka futbolcularla çıkıyosun sahaya adamlar birbirine alışamıyor. koskoca milli takımın teknik direktörünün bunu akıl edememesini anlayamıyorum. kafam almıyor sözlük ya. sokaktan 5 tane futbolsevere sorsan milli takımın 11ini say desen hepsi farklı onbir sayar. çünki milli takımın ilk onbiri yok.

fehmi mert günok

torpilli ama yeteneksiz kaleci. büyük ihtimal toprili tanınmış bi futbolcu olan babasından geliyor. yoksa bu adamın milli takımda olmasının bi açıklaması yok. geçen seneydi galiba adam daha fenerbahçede resmi maç oynamadan milli takım aday kadrosuna çağrılmıştı. ulan apo sen bu adamı antremanda mı izledinde beğendin. herifi antreman performansına göre milli takıma çağırıyorsun galiba. milli takım bu mu ya. tamam fenerbahçede oynasın geleceğe yatırım falan belki tutar hesabı ama milli takıma çağırmak nedir arkadaş. bu adamın iyi kaleci olduğunu kim çıkardı hangi maçını izlediniz. bize iyi kaleci diye kakalamaya çalışıyorlar resmen.

sözlük yazarlarının oy vereceği partiler

büyük birlik partisi. bi önceki seçimlerde ak partiye oy verdim ama bunlar saçmalamaya başladı. ilk yıllarda iyidiler falan ama artık beceremiyorlar anladık. bugünkü reyhanlı patlamasında şehit olan vatandaşlarımızın sorumlusu ak partidir. kim yaptıysa farketmez. hükümütin dış ilişkileri becerememesi bu patlamaya zemin hazırlamıştır. inşallah bi daha ki seçimlerde siktir olup giderler.

9 nisan 2013 galatasaray real madrid maçı

Türkiye'de devletin kurumları dışında şans oyunları reklamı yapmak yasak olduğundan, Real Madrid bu akşam reklamsız formayla sahaya çıktığı maç. bilmiyorum daha önce yazan oldu mu.

yazarların 2014 brezilya da destekleyeceği takım

kesinlikle bosna hersek. birde başlığı açan arkadaş portekiz demiş. elemeleri geçebilirlerse desteklersin arkadaşım. adamlar azerbaycanı rakip 10 kişi kaldıktan sonra anca yenebiliyor. euro 2012yede son anda katılmışlardı. bu sefer aynı şansa sahip olamayabilirler. bosna hersek yoluna yenilgisiz devam ediyor inşallah bu formu turnuvadada devam ettirirler.

rıdvan dilmen

fb ve barcelona maçları dışında maç seyretmeyen futbol yorumcusu. hala bu kadar gözde olmasını eski futbol oynadığı yıllara borçlu. adam gs - schalke maçını izlemedim özetini izledim dedi ya. euro 2012 maçlarının çoğunu izlememiş. ya senin işin bu değil mi. aldığı o kadar parayı haketmiyor bence. drogba için yararlı olmaz demişti. sen kaç kere drogbayı izledin acaba. en son ne zaman premier lig maçı izledin.

minoxil

kafama sıkar giderim.

nordin amrabat

ısrarla sol kanatta oynatılan oyuncu. ya koy sağ tarafa yardırsın keita gibi. eminim şu an ki performansını ikiye katlar. kanatlarda ters ayaklı oyuncu oynatmakta moda oldu amk. mourinho yapıyor diye her teknik direktör deniyor bunu. ya kardeşim adamın kanatlarda ronaldo ve di maria var. senin oyuncularınla onlar bir mi bi bak bakalım. aynı hatayı miroslav stoch la aykut kocamanda yapıyor. hapsetti sola adamı.
özet olarak amrabat bence çok yetenekli bir oyuncu. yeter ki doğru yerde oynatılsın.

emre çolak

kesinlikle kanat oyuncusu değildir. fatih terim onu ısrarla kanatlarda oynatıyor. 4-2-3-1 de koy forvet arkasına orada gerçekten çok iyi performans gösterir diye düşünüyorum. birde tek pas oynamasını öğrenmesi lazım artık. topla çok oyalanıyor.

şınayder drogba ve toure yi alıp sabri yi oynatmak

sol bekte orta saha oyuncusu oynatıp, daha sol bek oyuncusu almaya niyeti olmayan takımımdan beklediğim davranış. ulan sol bekimiz yok hala drogba peşindeyiz. daha aklı başına gelmedi mi bunların. bu takımlarımız katar takımı hüvviyetinden çıkamıcaklar mı? anlayamıyorum.

osmanlı devleti

bir türk olarak pekde gurur duymadığım devlet. ha saygı duyarım o ayrı. hoşgörüsüne yıllar süren başarısına diyecek laf yok. ama biz türk halkı hep osmanlı devletinde sadece bir teba olarak kaldık. osmanlı hanedanı kendine rakip çıkabilir korkusuyla türk ailelerin çok zengin olmasını engelledi. türk halkı genelde çiftçi olarak kaldı. ticaret ve zanaatta hep yahudi veya rum asıllı insanlara öncelik tanındı. saray, yönetim kısmındaki devşirme sistemini hepimiz biliyoruz zaten. evlendikleri kadınlarda genelde devşirme. osmanlının askeri başarısındaki en önemli rolü oynayan yeniçeri ocağıda zaten genelde küçük yaşta devşirilmiş slavlardan oluşuyor. kafatasçı bi ırkçı değilim ama bi türk olarak bu durum benim pek hazmedemediğim bi bişey.
bu arada asıl komik olan bazı milliyetçi arkadaşlarımızın 'biz osmanlı torunuyuz' tarzı söylemlerle ortalıkta dolaşmaları. ulan bizim atalarımız osmanlı devletinde kendi halinde yaşayan köylülerdi. osmanlı devletinin yıllar süren başarısında olumlu yada olumsuz pek bi etkisi olmadı dedelerimizin. yaşadılar ve göçdüler bu dünyadan. osmanlıyı süper güç yapanda, yıkılmasına sebep olanlarda hanedan soyundan gelenler ve oradan buradan devşirdikleri yabancılardı. o yüzden kendimize pay biçmeye gerek yok bence.

ceyhun yılmaz

sempatik ve kültürlü bi adam ama şiir işine girip duygusala bağlamasaydı iyiydi. bi ara tiwitterda takip ediyordum. baktım sürekli dörtlükler özlü sözler falan paylaşıyor sevgilisinden yeni ayrılmış ergen modunda. takip etmeyi bıraktım. memlekette şair bol ceyhun komedyen az. biz seni komedyen olarak tanıdık öyle benimsedik. bırak bu duygusal tripleri.

pulp fiction

abartılmış film. imdb de 4. sırada olması gerçekten şaşırtıcı. kötü demiyorum bak iyi güzelde bu filmin 4. sırada olması ayıp be abi ne filmler var.

eser yenenler

iyi hoş bi arkadaş ama her lafı kıçından anlayıp çarpıtması yok mu sinir oluyorum. sanki 15 yaşındaki ergen. seviyeye güldükleri şeye bak.
dilara gönder: 2012 herkesin üstünden geçti
eser: hahaha üstünden geçti dedi hahaha
bu ne lan. ergen gibi her boku cinselliğe bağlama Eser.kaç yaşında adamsın.

rihanna

abd popüler kültürünün abarttığı şarkıcı. aslında güzel falan değil. yüzü erkek çocuğuna benziyor. iyi giydiriliyor, reklamını iyi yapıyor hepsi bu.

yaran 1461 esprileri

1461 trömsö
not: galatasaraylıyım.

fenerlilerin bir gecede trabzonlu olması

Ulan herkes sevinsin anlarım da can düşmanım dediği trabzon takımının galibiyetine sevinmeye utanmıyor mu bunlar.

felipe melo de carvalho

Geleceği gören tek futbolcu felipe melo, adam gol sevincini bir dakika önce yaşadı.

emrah serbes

Emrah Serbes yaptığın dizi sağlam diye bizde seni adam sanmıştık. herif bildiğin açlık grevindeki teröristlere destek oluyormuş. 17 yaşındaki Serap Eser'in, masum insanların katilleri zarar görecek diye endişeleniyormuş. ulan gebersin orospu çocukları size ne ya.ne destekliyonuz ne acıyonuz teröristlere. muhalefet olucam diye bu kadar saçmalamaya gerek yok. o bahsettiği karikatürde bence çok anlamlı olmuş.