bugün

beşiktaş kültür merkezi oyuncusu. aliye'de özgür karakterini oynamıştı da pek bir şey anlayamamıştık yeteneğinden. oysa çok güzel hareketler bunlar'da hem oyunculuk, hem de yazarlık yeteneğini sergiliyor biz de izliyoruz beğeniyoruz. aferin ona.*
'görünüşe göre türkiye bir tane daha sovmen kazandı' tespitindeki sovmen namzetidir. özellikle sunuşları gayet güzel. bir de metinlerle ilgisi varmış ki daha da ümitlendirmektedir bu özelliği.

yolu açık olsun.
bursa gazi anadolu lisesi'nde 7 yıl boyunca her törende atatürk'le ilgili şiir okumuş sempatik kişi.
(bkz: çok güzel hareketler bunlar) ile pek çok kimsenin dikkatini çeken, skeçlerin yazımından sahneye konulmasına kadar tüm süreçte aktif görev alan gamzeleri pek bir tatlı olan oyuncu. yolu açık şansı bol olsun...
gercekten kaliteli espriden ve skecden anlayan, cok saglam gelen gelecegin basarili komedyeni.
alçak gönüllü tavırları ile daha ayrı sevgi kazanan bkm oyuncusu. taklit yapmamasıda artı puan.
böyle omzuna kafanı dayasan, saatlerce anlatsan dinlermiş; hüzünlü bir anın olsa seni neşelendirmeye çalışırmış gibi dostane bir görüntü çizen sevimli kişi.

bkm mutfakta sergilediği oyunculukla ayrı, sunuculuğuyla ayrı gönlümü kazanmıştır. metin yazarlığı ise gerçekten çok kalitedir -ki bunu da zaten bilinçaltımda kalanın canı çıksın skeciyle ayrıntılı olarak göstermiştir.

"10 yaşındaydım. sen öldüğünde 10 yaşındaydım baba. senin yerine ölebilecek yüzlerce insan varken neden öldün baba?"
"sen de daha 40 yaşındaydın. daha sıran gelmemişti ki..."

velhassıl; "fonda öss'ye çalışan çocuk"tan çok daha fazlasıdır.
Bkm oyuncusu,Bkm mutfak programının sunuculuğunuda yapmaktadır. Skeçlerin çoğunda imzası bulunmaktadır. Oyunculuğuna gelecek olursak sunuculuğuyla içiçedir. Skeçleri anlatır sonra oyun başlar, oyunda rol alıyorsa asla konsantrasyona giremez, ara ara güler kendini hala oyunu anlatıyor zanneder,karakter yaratamaz daima kendini oynar. Skeçlerin içinde diğer oyuncular role bürünmüşken o hala eser'dir. Sanki skeçlerin ortasında durup bir açıklama yapacakmış gibi oynamaktadır, üçüncü kişi gibi durmaktadır. Yazdığı skeçlerdede bu durum aşırı belli olmaktadır. Ara ara skeçteki esprilere kendide güler, seyircinin reaksiyonlarına sahneden tepki verir. Programın dinamosu gibi gözükmektedir ancak durum pek te böyle deildir. murat, bülent, şahin, büşra, ersin gibi oyuncular tiyatrocu ciddiyetiyle oynarken onun ciddiyetsizliği ekran karşısında delirtmektedir. Yazdığı skeçlerde köylü kurnazlığı yapıp diğer skeçlerden karakterler çalmaktatdır. Kendi skecini bir parodiye dönüştürmektedir ki bu bkm mutfağın yapısına uymaz. doğal olmak kamera karşında rahat hareketler sergilemek ve sesinin diğer oyunculara göre daha ayarlı olması onu ön plana çıkarmıştır, kaldı kı orda oynayan çoğu oyuncudan (yukarıdaki oyuncular bu gruba dahil değildir) kat ve kat iyi olmasına rağmen benim nazarımda kötünün iyisi kalacaktır.
şöhretin büyüsüne çabuk kapıLan bir arkadaştır. unutuLmasi ihtimaLLer dahiLindedir.
7 yıl aynı lisede okudugum adamdır. özel gün ve haftaların vazgeçilmez karakteri olarak belliydi o zamanlardan bugünkü hali.
eski aliye, okul, yeni bkm oyuncusu.. gerçi yeni diyorum ama 3 yıl olmuş orda eğitime başlayalı.. oyunculuğundan ziyade ben frontman'liğini ve kalemini beğeniyorum.. sunuculuk yaparak sanki daha bi sempatikleşmekte.. oyunculuğu mükemmel olmasa da iyidir.. hele bi kız tavlama skeci vardı ki gülmekten kırdı diyebilirim.. diğer gençler gibi ona da devam diyoruz..

+ ne öyle açık alanda kitap okumalar, en güzel benim ayakları, ben bilirim ayakları? bırak kızım bu ayakları.. yemeğe çıkalım mı?

+o kadar yetenek.. ama arkadaş olarak görüyosun öyle mi? allah bela.. yemeğe çıkalım mı?

+ olmaz diyosun.. domu.. yemeğe çıkalım mı? hadi be.. birazcık..
simdi n'apiyordur bilemem ama bir donem taksim' de irish pub' ta grubuyla sahneye cikar, sarkilar turkuler soyler "idi". sahne performansini canli izledigim icin sunu soyleyebilirim ki, kesinlikle muzik sahnesi yada solistlik olayi ona yakismiyor. bir kere tipten kaybediyor. otursun oyun yazsin, otursun oyun cizsin. ama muzik sahnesinden mumkunse uzak kalsin.
Bkm mutfak ekibinin kaptanıdır, sempatiğidir, yazarıdır, oyuncusudur, anlatıcısıdır, güleç oğlandır, saygı duyulandır, sevilendir. kısacası eser yenenler insanın kendine yakışanı giymesidir.
oynadığı skeçlerin neredeyse hepsini ya gülerek ya da lafını unutarak mahveden bkm mutfak takımının bir parçası. işin kötüsü batırdığı zaman aldığı tepkileri insanların hoşuna gidiyora yorarak buna devam etmektedir. yapma eser daha yolun çok başındasın. bak ahmet çakar' a hiç gülüyor mu?
skeçleri sunmaktan ziyade seyirciye bun getirdiği için seyirci aslında fazla güzel olmayan bir skece çok gülmektedir. belki de oraya çıkmasının amacı budur.

yüzünü, o doğallığını kullanayaım derken işi abarttığını düşündüğüm şahıs. yalnız yazarlık konusunda bazen hakkaten yarmakta.
13. bölüm'de seyircilerden birinin adı düzgün arslan'dır. bu eser insanı da muhabbet geçtikten sonra adamın ismi ile dalga geçeceğini sandı ama geçemedi. neden? çünkü çapı buna müsait değildi. kendisi insanların ismi ile dalga geçeceğine biraz kitap gazete okusun da cahilliğini kurtarsın.

düzgün ismi tuncelililer için önemlidir. yılmaz erdoğan bunun bilincinde olarak yaptığı espriden sonra ''düzgün'' isminin kaynağından bahsederek mizahcı kişiliğini ortaya koydu fakat eser insanı salondaki cahillerle birlikte cahillikleri ile kaldılar.*
(bkz: düzgün baba)
o yüz ifadesi hic mi degismez, bir insan hep mi güler sorusunu akla getiren güler yüzlü oyuncu.
14 şubat 1984 doğdu.11 yaşında iken tiyatro hayatına başladı.Değişik tiyatrolarda çalıştı Bursa gençlik tiyatrosu,
,istanbul Akademi Hayat ve şu an ki tiyatrosu olan BKM mutfak'ta workshop olarak çalıştı.Çok güzel hareketler bunlar adlı doğaçlama da oynayan ve kanal d de gösterilen oyunda tiyatro hayatına devam etmektedir.Bir yandan tiyatro ile uğraşırken ,Marmara üniversitesi işletme bölümü okumaya devam etmektedir.

kaynak: http://www.bkmmutfak.com
geçen haftaki çok güzel hareketler bunlar'da öss ile ilgili bi skeçi sunarken "...sıradaki skeçimizde öss sınavı ile ilgili..." diye konuşmaya başlayan kişi.

(bkz: öss sınavı)
yılmaz erdoğan'ın bir değimiyle:
(bkz: bal dudak)
çok güzel hareketler bunlar'ın sürekli güler vaziyette olan, sempatik oyuncusu. sunuculuğu da oyunculuğu kadar iyi gibi duran, ama ondada sürekli gülen kişilik.

(bkz: kanka olunası ünlüler)
ileride, galiba, belki, yılmaz erdoğan'ın mutfağından uçarak ekranda en öz bi 'kavak yelleri' tadı oluşturacak şahsiyet.
(bkz: yürüyen margarin)
-çok güzel hareketler bunlar'ı izlerken kumandadaki mute tuşunu, kullanma sebebim. sesine tahammül edemiyorum. bi boğaç var ya canlandırdığı, bi tek onu seviyorum, eser'e rağmen...

-ersin ile olan isim benzerliğinden dolayı hep sorun yaşadım. ersin'i severim, eser'den nefret ederim... artık tarihi eser diye aklımda tutuyorum hiç unutmuyorum.
yaptığı iş göründüğü kadar olmayan bkm mutfak oyuncusu. ortalama bir oyuncu, sunucu, yazar.
güncel Önemli Başlıklar