bugün

entry'ler (85)

mudanya

ömrünü geçirdiğin bir şehre 2 gün içinde nasıl veda edersin? son gününü nasıl geçirirsin?

geçiremezsin. öyle evinde durur, vaktin ne kadar hızlı geçtiğini anlarsın. uyanalı 5 saat geçmiş, sanki 5 dakika önce uyanmışım.

hayır, kim cennetini terk etmek ister ki kendi rızası ile? tabi ki istemiyorum, rızam yok ancak bir noktada insan kendinden daha büyük amaçlar için kendinden, en sevdiğinden fedakarlık yapmak durumunda kalıyormuş.

artık sana yıllar sonra mı dönerim, 45 yaşımda mı dönerim, yoksa kaderimden silinir misin bilemem.

bildiğim tek şey şu ki evet, ayrılıklar da sevdaya dahilmiş.

hoşçakal güzel şehrim.
hoşçakal anılarım.

five eyes

çekimlerine antalya'da başlanmış ingiliz yapımı suç-aksiyon filmi.

tanrıya yazılmış şarkılar

yüksek sadakat - (bkz: aşk durdukça)

derdi dünya olanın dünya kadar derdi olur

götüyle derdi olanın dünya malında gözü olmaz* minvalinde bir söz.

five eyes

guy ritchie'nin antalya'da çekeceği, -yüksek ihtimalle- suç komedisi filmi. başrolünde kendisinin sinema sektörüne kazandırdığı jason statham olacaktır.

edit: imla

peugeot

her zaman bir şekilde bir karın ağrısına sahip marka. daima bir yerlerde bir arızası vardır.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

sen katilsin! bense maktül...
çek hançerini
Son kez öp ve beni öldür.

suç komedisi

(bkz: trainspotting)
(bkz: t2 trainspotting)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

yüksek sadakat - fener

Yelkenin nasıl yapılmış? Denize mi yoksa havuza mı açılmış?

şeyhleri için 100 baş kurban kesen tarikatçılar

Sen kimsin ki allah bunu kabul eder, şunu kabul eder diyebiliyorsun? Aman Allah ım.

Gaflet içine düşmüş yazar beyanı.

kaval kemiginin kirilmasi

Diz kapagima atılmış 10 dikisin 10 gün sonra sökülmesine rağmen 2 3 gün seke seke yürümüştüm zira yürümeyi ciddi ciddi unutmuştum. 40 günlük bir alçı, bir yara değil bir kırık olduğunu hesaba katarsak çocuk 2 ay boyunca yürümüyorum dese hakkı var. Rahat bırakın zorlamayın. Bir yerden sonra kendisini keşfedecek yürümeye başlayacaktır.

çirkinin imtihanı

yaradan'ın, içine koyduğu sevme duygusu.

kalan

Tunceli'nin eski, gerçek adıdır. Sempatizanlık yapmadan savunulacak bir ad var ise o Kalan'dır.

sözlük yazarlarının hayata bakışı

1- De ki: “Rabbim adaleti emretti. Her secde yerinde yüzlerinizi (O’na) doğrultun. Dini Allah’a has kılarak O’na ibadet edin. Sizi başlangıçta yarattığı gibi (yine O’na) döneceksiniz. / araf-29

2- doğada haklı olan değil güçlü olan kazanır-platon.

3- kelin gittiği yoldan git geldiği yoldan gelme. - currahee

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

Kesinlikle bomboş bir yazar.

snowpiercer

Popüler kültürde anlatılanlarin aksine işlenen tek konu platon'un devlet kitabidir. Berkecanlar şeymasular hikaye anlatsın dursun ahahaha

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Çiçekler ekiliyor... güzelim haydi haydi

Bu gece kral benim.

irfan buz

an itibari ile bursaspor'un yeni teknik direktörü.

ünlü görmüş ankaralı

orkların esinlenildiği yaratık, peter jackson'ın ilham perisi.

bursa

a city, smells like history.