bugün

uludağ sözlük yazarlarının hayattan anladıklarıdır, hayatla mücadele şekilleridir, yaşam mottolarıdır.

lev nikolayeviç tolstoy abimizin de baktığı yönden bakıyorum ben de hayata:

" nereyi sürdüysem, orası benim toprağımdı. toprak herkesindi. hiç kimsenin kendisinin olduğunu söyleyemediği bir şeydi toprak. insanların, kendilerinin olduğunu söylediği tek şey emekti. "
bilgi ve bakış açısı doğru orantılıdır.
görsel

böyle.
güzel bir bakış açım var askerlik bittikten sonra bir işe girip para biriktirip yurtdışına gitmek .
görsel
görsel
metin şentürk.
görsel
Tam o'nun baktığı yerden bakmaya çalıştım hayata. Hala da ugrasiyorum.
bakmassan dag olur bakarsan uzum uzume baka baka kararir.
insan yedisinde ne ise yetmişinde o olmuyormuş. Zaman insanı öyle güzel değiştirebiliyormuş ki. Nerden mi biliyorum, dostum olarak gördüğüm kılına dahi zarar gelmesin istediğim insan, artık umrumda değil fakat umrumdaymış gibi davranabiliyorum. Ki yapmacık davranamayan, grileri olmayan ben, menfaati bitene dek bütün renklere bürünmeye hazır. Çünkü bazen eski dostlar insana böyle şeyler öğretebiliyormuş.
Müjdecim, Kurtarıcım, Efendim, Peygamberim;
Sana uymayan ölçü, hayat olsa teperim!

Necip Fazıl Kısakürek.
görsel
görsel
görsel
Akışına bıraktım. Hayırlısı.
bakıyorum ama görmüyorum.
işitiyorum bir gürültü içindeyim ama duymuyorum doğru olan sesi.
Güzel planlarımın tek tek suya düşüşünü izliyorum. Her düşen hayalimin ardından yeni bir hayal kuruyorum. Çünkü bir umuttur yaşamak.
görsel
görsel
Arkasından bakıyorum.
iğrenerek. Çeyrek asırdan fazladır alışamadım ama kopamıyorum da. Kendimden de iğreniyorum.
gözlerimledir.
görsel
görsel
görsel