entry'ler (209)

ateistler dindarlardan daha zeki

sosyal ve genetik olarak mantikli gozuken onerme.
ne kadar zeki olursaniz olun icinde oldugunuz topluluktan farkli temel degerlere sahip olmak sizin icin her zaman dezavantaj olacaktir. bir zamanlar hayatta kalmak isteyen herkesin mecburen su ya da bu dine mensup oldugunu dusunursek, bu dinlerin ogretilerinin mantikli olmadigini anlayip bir durus sergileyebilecek ilk bireyler cogunlukla bilim adamlari ve filozoflar olacaktir. bu kisilerin kendi cocuklari veya beraber yasadiklari sosyal cevreleri kendilerine iq olarak daha yakin kisiler olacaktir. bu durumu kusaktan kusaga aktarirsaniz iq ortalamalarinin inananlarin ortalamasindan yuksek olmasi dogaldir. tabi burada ilk onermemi hatirlatarak dunyanin en zeki insanlarinin mutlaka ateistlerin arasindan cikmasinin zorunlu olmadigini belirtmek isterim, sosyal cevreniz nasilsa siz de oylesiniz, en azindan bir noktaya kadar.

barış dininde dinden dönmenin cezası

bireyi uyarmak, belirli bir sure ve uyari sayisinda geri donmezse yasamini zorla sonlandirmaktir (katletmek). bazi sevgi pitirciklari kabul etmese de ceza budur hoca, yapacak birsey yok. o kadar arastirdim, en ilimli sayilabilecek kisilere bile reddiyeye davet ettim, bir kisi bile cikip hayir bu dinde yoktur, uydurmadir diyemedi. sadece kuran disi kaynaklari kabul etmeyen yeni nesil islam arastirmacilari (caner taslaman, mehmet okuyan vs.) kuranda bu cezanin olmadigini belirtmektedirler. kuranin musrik/kafir/inanmayanlara dair gayet sert hukumlerine bakinca (mesela Nisa 89) hadis kaynaklari ve islam tarihinde anlatilanlar gercege daha yakin gorunuyor.

öğretmen maaşları yazın yarıya indirilsin

kromozom israfi bireylerin onerisidir. seni yetistiren ogretmenlere tum yil ceza bile kesilmeli aslinda.

rusya ile savaşı kazanacağını zanneden mal

vatan millet sakarya gaziyla milletine ulkesine yarar saglayacagini zanneden maldir. ulan ibis, vatanina bayragina sahip cikmak kazanamayacagin bir savasa girmekle mi olur ? sen guya sehit olup zafer naralari atarak geberebilesin diye butun milleti atese mi atmak lazim ? sanki senin sectigin reisler, ustalar ic politikada veya dis politikada cok masumlar, ulke olarak suriye atesine odun tasimadik da, tutup dunyanin super guclerinden birine don kisot luk yapacagiz. hadi gulum hadi, git dirilis falan izle sen. polat abin bu siralar yayinda degil, gazini onunla alirsin.

oynanabilecek güncel pc oyun önerileri

Uzun zaman tanimini bilsem daha detayli oneri yapabilecegim basliktir. Oynanmamissa kesinlikle Skyrim, nisbeten yenilerden Fallout 4, mutlaka witcher 3. rpg disi seylerden borderlands tavsiye edebilirim. street fighter 5 iyidir. Daha da detayli tavsiye istenirse mesaj atabilirsiniz efenim.

edit: borderlands in rpg olduguna dair bir uyari geldi, evet farkindayim rpg elementleri icerdiginin, ama fps yani cok daha agirlikli (en azindan benim icin)

ateistlerin cevap veremeyeceği sorular

sayisi oldukca cok olan sorulardir. isin ilginci bu sorulari sorabilecek kadar bile bilgiye sahip olmayan bazi dindar insanlarin, kendilerinin her turlu cevapsiz soruya 'allah/tanri/yahova/etc bilir' diyecek olmalaridir. evet herseyi bilmek guzel olsa gerek (bkz: dunning kruger sendromu)

radikal islamcı

Nasil olundugunu cok merak ettigim bilinc duzeyi. Merakim insanlar nasil kandirilabiliyorlar diye degil, radikal islamcilara tu kaka diyen tum 'sozde' cok bilmis muslumanlarin ne kadar az okuyup ne kadar az bildikleriyle ilgili. acaba neyi radikal diye tanimliyorlar ? kafa kesme, islama cagirma ya da vergiye baglama, olmazsa savas acma, atesle yakma, suda bogma, genc yasli kadin cocuk demeden kilictan gecirme, dinden cikarsa oldurme, savas sonrasi kole etme, dine davet etme veya savas ilan etme... daha yazayim mi ? bu uygulamalarin hangisi ilk defa 21. yuzyilda cikmis acaba a sevgi pitircigi dindar kardesim. bir zahmet ac oku bakalim bu uygulamalar nerelerden, hangi kaynaklardan geliyor, kimler bunlari ilk defa yapmis, islamin hangi kaynaklarinda var bunlar. modern insan medeniyetinin begenmedigi isleri yapinca radikal islamci olunmuyor, sadece islamci olunuyor. ha bu uygulamalarin insanlikla bagdasmadigini dusunuyorsan haklisin, bu uygulamalari kabul edersen radikal islamci olmazsin ama radikal insan olursun...

starcraft ii heart of the swarm

dün gece itibariyle campaign modunu bitirmiş olduğum oyun. evet hikaye falan güzel ilerliyor ama şu starcraft 2 de sizi birşeyler yapmaya zorlamaları ve bölümü genellikle belli bir sürede bitirmek zorunda olmaktan sıkıldım ciddi ciddi. planlayıp strateji ve defans yapmaktansa hızlıca çoğalıp rush yapmakla geçiyor bölümler.

tanrının ortaya çıkıp ben varım deyip kaybolması

kendisini gösterdiğinde inanan-inanmayan ayrımı ortadan kalkacağından işin felsefesine aykırı olan durumdur.

metallica

Ezik böğürtü metalcilerin bir türlü bok atmaktan kendilerini alamadıkları gruptur.

Ulan şu kendilerini bozan adamlar Death Magnetic gibi bir albüm yaptılar, yine de bu eziklerin dilinden kurtulamadılar. bok atmaların hala devam etmesinin 3 sebebi olabilir kanımca;

1- ezik bireyin içinde bulunduğu black, death, brutal vs ortamının (benim böğürtü metal dediğim grup, (bkz: atmosferik yarrak metal)) kulak sinirleri ve beynin temporal lob bölümünde oluşturduğu geri döndürülemez hasar.
2- ucuz bira masalarında abicikleri ve ablacıklarının içinde bulunduğu ortama adapte olma çabası.
3- müzikten harbiden bir bok anlamamak.

bakın güzelciklerim zevkler ve renkler tartışılmaz, ben bu adamları sevmiyorum diyebilirsin de, küçük beyninin rastgele gönderdiği sinyallere göre açılıp kapanan ağzından çıkan her hakareti adamlara yamayamazsın. bu heriflerin müzik dünyasına yaptığı ve hala yapmakta olduğu katkıları öyle kendi zevkine göre karalayamazsın.

haydi hayırlı traşlar...

samsung galaxy s2

17.04.2012 tarihi itibariyle Kies üzerinden resmi ICS güncellemesine Türkiye'de kavuşmuş cihazdır.

29 aralık 2011 uludere de köylülerin bombalanması

yanarak, acı içinde, çırpınarak ölen böceklerin temizlenmesi hadisesidir.

teröre karşı operasyonlar devam ederken, hem de yerleşim birimi olmayan bir operasyon bölgesinde kaçakçılık yapmaya çalışan sözde "köylüler" başlarına başka ne gelmesini bekliyorlardı ? türk silahlı kuvvetleri sınıra doğru gelen bir gruba önce kimlik sorup, sonra teröristse vurup, değilse geç mi diyecekti ?

ülkücülerin genellikle kötü bölümlerde okuması

hala hakkında angutça fikirlerin belirtildiği önermedir.

ülkücülük ırkçılık sanılıyorsa, her ülkücünün mhp li , her mhp linin de ülkücü olduğu düşünülüyorsa azıcık okuyup araştırma zahmetine bile girilmemiş demektir. madem bir bilgin yok neden fikir sahibisin diye sorarlar adama.

bu ve benzer sözlüklerdeki "kaynak götüm" kategorisindeki bilgilerinizle sizi yalnız bırakıyorum.

ülkücülerin genellikle kötü bölümlerde okuması

Dünyayı kendi tanıdıklarından ibaret sanan yazarcık serzenişi.

Ben bilemedim bu kadar fazla salak teoriyi nerenizden üretiyorsunuz.

13 temmuz 1930 zilan katliamı

bundan 80 yıl sonra askerimizin pkk terör örgütüne karşı bilmem ne vadisinde yaptığı operasyonu da katliam diye servis edecek anlayışın bir zırvası.

bu sene kurban bayramı kutlanmasın

dini bayramların zaten devlet erkanı tarafından resmen kutlanmadığı göz önüne alınınca ne kadar saçma olduğu ortaya çıkan yazarcık önermesi. sen istediğin bayramı kutla (cumhuriyet bayramı dahil) istemediğin bayramı da kutlama.

hadi şimdi biraz daha zeka bulmacası çözün, daha fazla evrilmeniz lazım.

bir zamanlar anadolu da

alın size bir klişe; kral çıplak !

film tarantino tarafından bu senaryoyla çekilse herhalde 5 dakikada biter, diğer hikayeye başlanmış, önceki iki-üç hikayenin de bağlantıları çoktan verilmiş olurdu. sıkıcı ve sündüre sündüre uzatılmış dialoglar, hepsi depresif ve tahlil edilememiş karakterler, en kolay oyunculuk olarak gördüğüm depresif ve az konuşan kahramanlar. Spoiler vermeden daha fazla eleştiremeceğim ama şunu açık ve net söyleyeyim; ne sanatsal yapıda bir güzelliğe sahip bir film, ne psikolojik tahlil yapıp kahramanların hayatını bize yaşatan bir film, ne de senaryoya asılıp merak ve hayretler içinde izleyebildiğimiz bir film. 2.5 - 3 saate yayılmış, içinde 2-3 3. sayfa haberi barındıran sıkıcı bir film.

muhtemelen filmi anlamadığımla falan suçlanacağım, peşinen söyleyeyim alakası yok arkadaşlar. yarı uykulu bir halde bile köküne kadar anlaşılır bu film. kral gerçekten çıplak.

kemal kılıçdaroğlu nun a nın devamını getirmesi

Yaptığı konuşmada "a..." ile değil "an..." ile cümlesine başladığı için geçersiz olan olay.

Allah aşkına bu adama güvenen arkadaşlar bu kıvırmaları sayıyorlar mı ? böyle tutarsız ve yol yordam bilmez bir adamı gerçekten ülkenizde başbakan olarak görmek istiyor musunuz ?

337 nci dönem yedek subay sınav sonuçları

[http://www.turkiye.gov.tr] adresinden de girseniz [http://pertem.kkk.tsk.tr/yedeksubay/adaynoarama.aspx] adresine yönlenerek öğrenebileceğiniz sonuçtur.

kıta büyüklüklerini bilmeyen odtü makina mezunları

biraz önce canlı para adlı yarışmada 800.000 TL kaybeden kişilerdir.