bugün

tsk köylüleri değil kaçakçıları vurmuştur. haber bu olmalıydı.
kaçakçılık suçunun cezasının ölüm olduğunu düşünenlerce doğal bulunan ancak kalbinde azıcık insanlık ve adalet bulunanlarca iç acısıyla karşılanan durumdur. tek kelime ile vahşettir. bu insanların katilleri derhal bulunup cezalandırılmalı ve kamu vicdanı rahatlatılmalıdır. böyle bir olayın ihmal ya da yanlışlıkla oldu gibi ahmak bir gerekçeyle geçiştirilmesi durumunda devlete olan inanç kökten sarsılacaktır.
masum bir şekilde kaçakçılık yapan köylülere yapılan müdahaledir!
pkk nın Türk Silahlı Kuvvetleriyle başa çıkamadığı için geliştirdiği yeni takdik olabilir.
yine birileri kazanır gerçekten masum olanlar canıyla malıyla öder bedelleri.
Tsk nin aleyhine çok yazı yazılacaktır.Eli silahsız insanların ölmesine üzülüyoruz ama netice de tsk da görevini yapıyor.
merak edilen sorular:

1-) ne işleri varmış sınırda?
2-) yasal mıdır kaçakçılık?
3-) önlerine türk askeri çıksa, dur jandarma! çekse duracaklar mı yoksa ateşle mi karşılık verecekler?
4-) bizler keriz miyiz aldığımız yakıtlara faiş oranlarda vergi ödüyoruz?
5-) tek uyanık olnar mıdır çalışmak didinmek yerine kolay yoldan para kazanacaklar?
akabinde yapılacak incelemeler ve savcılık takibatıyla biraz daha açıklığa kavuşması beklenen bir olaydır. şimdiden ölenleri (sadece gazete haberi okuyarak) pkk'lı ilan etmek de, pkk'lı değil ilan etmek de, kaçakçı ilan etmek de, masum ilan etmek de aceleciliktir. anlaşıldığı kadarıyla bombalama, kalabalık grubun pkk'lı bir ekip olduğu zannıyla yapılmıştır. cesetlerden teşhis yapılabildiği ölçüde kimlik tespiti yapılıp ölenlerin kim olduğu ve yasadışı bağlantıları olup olmadığı daha net anlaşılınca mevzu biraz daha netleşir. araştırmalar sonuçlanıp daha net bilgi gelene kadar her yönde keskin yorumlardan kaçınmakta yarar vardır.
evinde masumca uyuyan kimsenin üzerine bomba falan yağmadı. adamlar kaçakcı ve sınırdan geçenlerin tc kimlik numarası baloncuk halinde tepelerinde yazmıyor. onun için; evladım öldü yeyyy veyyy demeye haklı bir gerekçen yok. sen evladını o saatte sınırdan sınıra salarsan, suçu tsk da değil kendinde ara.

ölenlerin kaçakcı olması bu işi tabiki meşrulaştırmaz ama ben şunu gördüm: 'pkk lılar ellerini kollarını sallayarak sınırı geçti' bu yeterli bir sebeptir...
--spoiler--
sınırdan geçenlerin tc kimlik numarası baloncuk halinde tepelerinde yazmıyor.
--spoiler--
pkk yandaşlarının katledildiği olaydır. gereklidir.
bu başlığı ve basında çıkan fotoğrafları görünce, olayın iç yüzü de aşağı yukarı bilinince....

90 lı yıllarda tsk nın yaptığı söylenen olaylar aşağı yukarı zihinde bir yerlere yerleşiyor. deniyordu ya masum köylüler, hiçbir şeyden haberi olmayan masum insanlar öldürüldü bu memlekette ordu eliyle, köyler yakıldı, bebeler öldürüldü vs...

90 larda yapıldığı söylenen ve arşivlerde bol bol fotoğrafları olan olayların görüntüleri ile bunları yanyana koyuyorum ve yapılan açıklamaları takip ediyorum. hiçbir fark yok.

şimdi olan olaya bak, yapılan provakasyona bak!

ne masum köylüsü, hepsi kaçakçı bunların. sınırı kaçak malları yüklenmiş olarak, kanunsuz bir şekilde geçmeye çalışan, resmen suç işleyen suçlular bunlar. sınırlar da silahla korunur, alarmla vs değil. değil asla!

türk ordusu bir kısır döngüye sokulmuş. öldürse masum köylü oluyor adamlar, öldürmese terörist olup karakol basıyorlar. ordan sille burdan tokat.
uludere ilçesinin hemen karşısında yer alan pkk'nın haftanin kampında ne aradıkları merak edilen kaçakçıların bombalanması hadisesidir.
yapilan aciklamaya gore sivil yerlesimin olmadigi bir bolgede olan olaydir.
--spoiler--
adamlar kaçakcı ve sınırdan geçenlerin tc kimlik numarası baloncuk halinde tepelerinde yazmıyor.
--spoiler--
tipitip sakızını sarmalayan kağıt değil, hayatın gerçekleri.
--spoiler--
kaçakçı bombalamak caiz ise f-16'lar istanbul'daki gökdelenlerden işe başlasın.
--spoiler--

olayı özetleyen cümle...
eğer bir kişi sağ çıksaydı orduyu suçlardım ama şu an alkışlıyorum ordumuzu. o saatte sınırda 30 kişi mazot değil de bomba da taşıyabilirdi. sınırdan kaç geçilmez, geçilirse de sonucuna katlanırsın.
tsk'nın açıklaması doğrultusunda meşru ve elzem bir uygulama olduğu açıkça görülmektedir. şimdi bazı feminen ruhlu canciş, kankiş, tatlışlar çıkacaktır elbet. hepsine pembe tezkere veriyoruz ve tebrik ediyoruz.
gece o saatlerde, bir grup masum köylü, pkk nın ana kamplarının bulunduğu bölgeden türk sınırına geçmeye çalışıyor.
"köylüler bombalandı" yaklaşımı pkk ve yandaşlarının propogandasından ibarettir.
kaçakçılık adı altında eşeklerle taşınan malzemede roketatarlar, bombalar olduğu ortaya çıktığında işin şekli değişecektir.
kendileri söylemedi mi o bölgede savaş var diye sınır bölgesine ot toplamaya mı çıkmışlar sanki hepsi pkk yandaşıymış zaten bizim askerimize sıkamadan bok yoluna gitmiş oçler.
kaçakçılığı savunmuyorum ama kaçakçılığa prim verenlerde yine bu ülkenin insanı değil mi? sen kaçak sigara içmezsen, kaçak ı phone kullanmazsan, kaçak mazot almazsan doğuya giden birini gördüğünde ya sizin orda notebook'lar kaçak geliyormuş bir tane bana getirsene demezsen adamlar da herhalde bu işi yapmaz. demek ki kaçak ürün tüketimiz fazla ki bu adamlar bu işi yapıyor. onlar kaçakçı masum değiller iyi ki ölmüş diyenler sizde onlar kadar suçlusunuz. kendi adıma konuşuyorum kaçak hiç bir zaman kullanmadım .sigara zaten içmiyorum arabam yok. cep telefonu bilgisayar gibi elektronik eşyalarımı teknosadan alıyorum onun için vicdanım rahat.
sizi takviye birlik olarak gönderiyoruz deyip, "tsk sivilleri öldürüyor" yaygarası koparabilmek için gönderilen yem bunlar. farkedilmeden girseler türkiye de silahlanıp eylemlere katılacaklardı.
taze taze görüntüler ve katliam için: http://www.facebook.com/photo.php?v=123019887816008
köylü görünümlü pkk şerefsizlerinin bombalanıp yakılarak imha edilmesidir.
yapılması gereken yapılmıştır. tabi haber gündem değiştirme baabında bir asparagas değilse.
(bkz: su testisi su yolunda kırılır)
Kaçakçılığın cezası ölüm değildir tabi. Fakat gayri kanuni bir iş yaparken başa böyle bir iş gelmesi beklenmelidir.
Neticesinde sınavda yandaki arkadaşının kağıdına bakmıyor bu kişiler. Hakkımızı çalıyorlar.
kaçakçılığı sanki oradaki askerlerden komutanlardan habersiz mi yapıyorlardı? bugün parlamentoda kaçakçı hiç mi yoktur? bu insanların kaçakçılık yapmalarından başka yolu mu vardır? öldürülenlerin çoğu neden lise-üniversite öğrencisidir? bu sorulara vicdanıyla cevap vermeyenin katliamdaki parmağı muktedirle aynıdır.
iyi olmuştur, çünkü hepsi teröristtir. Teröristle terörist olup olayı saptırmamak, saptıranlara inanmamak gerekmektedir.