bugün

Başkasının rızkına göz diken yazar beyanıdır.
Asgari müşterekte değik azami müşterekte buluşmayı istemeyi bu millet herhalde hiç akıl edemeyecek.
maaşları vergisi ile ödendiği için rahatsız olmuş liseli.

sanki onlara maaş verilmese vergi almayacaklar bundan. lan oğlum babandan harçlık alan adamsın sen ne vergisi?
daha dur gss bir başlasın görcem seni. hadi şimdi ders başına.
mantıksız önerme. insanların hayat standartlarında böyle dalgalanmalar yaratmak kriz getirir, bunun yerine her yaz belli bir süre kamusal hizmet işlerinde çalıştırılmaları bir alternatif olabilir. sistem şu anki haliyle bence de adil değil.
--spoiler--
bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum..
--spoiler--
kromozom israfi bireylerin onerisidir. seni yetistiren ogretmenlere tum yil ceza bile kesilmeli aslinda.
Milletvekili seçilip meclis toplantılarına hiç katılmayan milletvekillerini de düşünelim ozaman.

Mecliste her katıldıkları toplantı için para ödensin kampanyası yapalım.

Bakalım bir daha meclis boş kalıyor mu?
2 saat öğretmenlik yapsa onların aldığının iki katını isteyecek insanlar...
görsel
Öğretmen maaşlarıyla kafayı bozup, her daim bu konuyu irdeleyerek, asap bozan güruha ait düşüncedir.
Tasvip etmeyip, gülüp geçmek en doğrusudur.
emeğe karşı duyarsız ve hatta saygısız olan böyle büyük kitle başka bir ülkede var mıdır. neymiş; hak etmekmiş! o kadar çok hakkın peşindeyiz ki öğretmenlerin aldığı maaşa kaldık. seni iliğine kadar soyup soğana çeviren sermayeye, düzene laf etmeyip emeğe laf etmek, ne deyim!
bu beyanı yapan insancığın ileride dilerim çocuğu falan olmaz.
olmaz da kendi eğitemediği çocuğu için öğretmenlerin gözünün içine bakmaz.
Bazı yazılanları okuduğum zaman çok üzüldüm. Hep söyledim her zaman da söylemeye devam edeceğim. Bir çoğumuz anne baba olmadan annelik ve babalık yapıyoruz. Başka insanların çocuğunu çok sevmek,yeri geldiğinde günlerce onların dertleriyle uğraşmak ne demek acaba kaçınız biliyorsunuz? Saatlerce ağlayan bir çocuğu hiç bıkıp usanmadan susturmaya çalışmak ve sadece yüzündeki ufacık bir gülümseme için elinde avucunda ne varsa ortaya koymak ne demek biliyor musunuz? Yeri geldiğinde evde ailesinin umursamadığı,bir kenara attığı çocukları hayata bağlamaya çalışıyoruz.
Sayfalarca yazı yazabilirim yaptıklarımızla ilgili. Ama bu şekilde düşünen insanlar için ne dersek boş aslında.
Ben bu mesleği parası için yapmıyorum. Çok daha fazla para kazanabileceğim meslekler var. Ama biliyorum ki hiç bir meslekte beni karşılıksız seven bu kadar çok insanla bir arada olamam. Tüm yaptıklarına rağmen her sabah,her akşam size koşup "öğretmenin sizi çok seviyorum" diye sarılan o minicik kalpleri hiç bir şeye değişmem.
Çocuklarla çalıştığınızda hayatınız değişir. 12 yıl hayatımı mahvettiler diyen arkadaş yeri geliyor günlerce öğrencilerim için ağladığım zamanları hatırlıyorum. Biz hiç mi bir şey yapmıyoruz? Ben çocuğunun doğduğu günü bilmeyen anne babalarla tanıştım.
Eğitim ve öğretim sadece öğretmenin yapabileceği bir şey değildir. Bizim elimizde sihirli değnekler yok. Ama emin olun bu mesleğe başladığımdan beri öğrencileri için herşeyi yapabilecek insanlarla tanıştım.
Kim ne derse desin yaptığım işle gurur duyuyorum. Sevginin ne demek olduğunu öğrendim ben bu meslekte.
Yazında bizim keyfimiz için tatil yapılmıyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar