bugün

entry'ler (21)

imex

kullanan kuzenimin akşam sürüp yat, eczanenin sabah akşam sür, ilaç açıklamasının ise günde 2-3 kez sür dediği, beni üçlemde bırakan ilaç.

contractubex

ablam için reçete yazdırmaya gittiğimde aile hekimimizin 'ilaç çok pahalı ablan gelsin işe yarayacaksa yazayım' demesi üzerine 'sigorta karşılamıyor mu' dediğimde 'tamam işte boşuna devletin parası gitmesin' cevabını aldığım ilaç.

sevişmek

güzeldir.

anneyle kavga edip metal dinlemek

sekizinci sınıfta vazgeçilmezim olan olaydır. Olaylar genellikle pazar sabahı annemle kavga edip, üstümdeki erkek tişörtü ve atarlı ergen topuzumla evden çıkıp, dershaneye giden yoldaki parkta muhtemelen whiskey in the jar dinleyip ilk derse girmemem şeklinde gelişir. uf khrtsn çk asi ve çLgnm.s.s

beyaz pantolon altına don giymeden gezen kız

pantolonunun poposunun arasına girmesi kaçınılmaz olan kızdır. aynı şey taytta da söz konusudur.

uyandıktan sonra yapılan ilk iş

yatağın içinde telefonu aramaktır.

lise 4 bir erkeğin lise 1 bir kıza bakma olasılığı

erkeğin tipi ile ters, kızın tipi ile düz orantılıdır.

alt komşunun düşen sütyenini almaya gelmesi

alt komşunun sütyeninin nasıl düşeceğini düşündüren, yer çekimine aykırı olaydır.

kova burcu kadını

mum dibine ışık vermezdeki dibine ışık vermeyen muma benzer.

şiir yazan bayan

aslında sevilesi ama muhtemelen şiir kitabı, kahvesi ve belki ekstradan sigarasının resmini çekip instagramda paylaştığından, muhtemelen vatan kurtarma aşkıyla yanıp tutuşan, siyasetle ilgili görünümünde ve yavuklusuna 'sevgili' diye hitap eden, biraz dertli, biraz umursamaz, seksten ve sevişmeden yana ama sorsan belki de hiç yapmamış, genç ruhlu ama özünde ergen bayandır.

lavazza

1 liralık harika külah dondurmasını saymazsak pahalı ama elit bir cafe.

ala geyik şiirini okuyan kız

gerçek bir başarı, azim ve hırsın bir bedende hayat bulmuş halidir.

sözlük kızlarının hepsinin şişman ve çirkin olması

zayıf olan bir sürü kız olduğunu ortaya çıkarmaya yaramış olan cümledir.

kördüğüm

Hümeyra'nın şarkısı. 'Öyle uzak ki yerin uzakları aşıyor' der, beni hep duygulandırır.

iz bırakan kitap cümleleri

Sonra anladım ki onsuzluğun uçurumuna atlarken kanatlarımın olmadığını unutmuşum.
(bkz: agafya)

sözlük yazarlarının itirafları

Anaokulunda tuvalet sırasında iken içeride işemekte olan en yakın arkadaşıma eğilip bakmıştım. Daha sonra bana ben işerken biri eğilip baktı dedeğinde Oha falan deyip bilmemezlikten gelmiştim. Üzgünüm Ezgi, üzgünüm..

aniden gelen ağlama hissi

Beraberinde boğaza bir düğüm de getirir.

çok zeki insanın nasılsın sorusuna vereceği cevap

Bugün daha ziyade terkedilmiş evler gibiyim yalnız ve eski.
(bkz: matrax)

yalnızlıktan daha kötüsü

Sevgili varken yokmuş gibi hissetmen ve onu çok sevdiğinden ayrılamaman.

arkadaşların artık evlenmeye başlaması

Lise birde abisi bilgisayara girmesine izin vermediğinden benim telefonundan 0.facebook a girerek birlikte tarifi imkansız keko fotoğraflarının olduğu sevgilisine mesaj atan kızın bir sene sonra bir başkasıyla evlenmesi. Beni yaralayan olay.