nadir bulunan bayandır. genel olarak hep şairler erkektir. şiire gönül vermişse harika bir iş yapmıştır. kendisini tebrik etmek gerekir.
Sevilesidir,doludur ve bilgilidir en çok da.
Siir benim icin cok fazladir anlamam ama bana yazsin. Hayatta birisi bana siir yazsin, birisi bana siir yazdi diyeyim.
sevilesi kişilik ve asla birakilmamasi gereken kisidir.
sayılarının artması gerekir. bu köhne dünyayı ancak şiir iyileştirir.
Feci duygusaldır.

Kırarlar. Kırılır.
Işsizdir, çok canı sikilmistir yoksa bir bayan niye şiir yazsın abi anlamsız... Tabi lan manyak mısın.
--spoiler--
kadının şiire en muazzam katkısı erkeği perişan etmektir.
--spoiler--

bülent parlak.
sayıları cidden azdır. lezbiyen olanlar da mevcuttur içlerinde. yani erkeğe yazılmaz pek, galiba algılanana göre şiir kadına yazılan bir şey.
samimiyetten her ne kadar yoksun olduklarını düşünsem de, bi kaç ömür sevilir bazıları.
toplum için sanat yapamayan bayandır.
dünyanın en saçma şeylerini yazıyordur. kız şiir yazar mı la? şahsen hiçbir şair tanımıyorum ismi parlayan ve bayan olan. tamam kitap yazarsın, hatta okurum yani zira nesir nazım gibi değil. bir duyguyu anlatabilmek için sayfalarca yazarsın ve okura vermek istediğin mesajı kolaylıkla uzun uzun verebilirsin. lakin şiir incelik işidir. bayanlarda olan incelikten bahsetmiyorum öyle. sayfalarca anlatılabilecek olan bir konuyu 4-5 mısraya dökebilmek kadın işi değildir efendim heeç kusura bakmayın.

özetle: şiir yazan kız çöp yaratıyordur, başka bir şey değil.
(bkz: gwendolyn brooks)
Ece Temelkuran gibi şişirilmiş balon olmasi muhtemeldir.

Ama bir william blake kadar da güzel yazan bir kadın var.

(bkz: füruğ ferruhzad)
çok güzel şiir yazabilenleri de vardır. Dünyanın en saçma şeylerini yazmazlar.
siirlerinin temasi para olan kadin olabilir. ah ne siirler dokulmez ki ona.
kadınların çıkar için -para, ün vs- sevdiğini söyleyenlerin, kadına pek yakıştırmadığı, halbuki aşık olabilen bir canlı olarak kadının parmaklarından dökülen dizelerdir. konusu sadece aşk olacak diye bir şart da yoktur. ( epik, pastoral, didaktik... )
ama zaten şiirin çok okunmadığı, dergilerin can çekiştiği ülkemizde kadın şairlerin hevesini kırmamak gerekir. türk kadını ne destanlar yazmıştır, şiir mi yazamayacaktır?

aynı zamanda, şiir yazmanın erkeğe yakıştırıldığı, kadının şiir olduğunu söyleyenlere rağmen yazan kadındır. gülten dayıoğlu, nilgün marmara, didem madak gibi bilinenlerin yanı sıra bu yola gönül vermiş kendisini geliştirmek isteyen kadınlar da vardır. mesela ben.
ama zaten şiirin çok okunmadığı, dergilerin can çekiştiği ülkemizde kadın şairlerin hevesini kırmamak gerek.
aslında sevilesi ama muhtemelen şiir kitabı, kahvesi ve belki ekstradan sigarasının resmini çekip instagramda paylaştığından, muhtemelen vatan kurtarma aşkıyla yanıp tutuşan, siyasetle ilgili görünümünde ve yavuklusuna 'sevgili' diye hitap eden, biraz dertli, biraz umursamaz, seksten ve sevişmeden yana ama sorsan belki de hiç yapmamış, genç ruhlu ama özünde ergen bayandır.
Şiirden anlayan ve/veya güzel şiir okuyan kadın karşısında hiÇ şansı yoktur.
didem madak tır.
tanrıdan tek dileğim böyle bir kadınla tanışmak.
bayar mı baymaz mı tartışmalarına nokta koyan kadındır.
Bayan nedir aga ya, üslup lütfen.

En asil duyguların insanıdır.
Duygularını sözcüklerle yoğurabilen kadındır. Oyy yerim.
Bayan değil kadın!